Jaka wilgotność drewna na więźbe dachow&

« Powrót do grupy: Robimy dach

30 listopada 2006, 10:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
mam problem- chciałbym przed zimą zrobić dach- w koncu pogoda całkiem calkiem- ale obawiam się, że niezbyt suche drewno na więźbę może sie nie nadawać. Czy ktoś robił dach z mokrego drewna??

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 listopada 2006, 10:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Dużo ludzi robi wieźbę z wilgotnego drewna. Jest zawsze wybór- można z takiego montować, albo dobrze ułożyć do suszenia- jesli zle ułozysz, to nie wyprostujesz. Uzyte mokre schnąc się nie powygina. ja sam budowałem z mokrego, tylko dwa razy zaimpregnowałem.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 lutego 2007, 13:22

Zgadzam sie: good 0 bad

jakie suszenie chłopie poczytaj trochę mądrych rzeczy a potem sie wypowiadaj
nie może byc po suszarni a raczej wywalona kasa
http://www.e-dach.pl/1267_1447.htm

Zgłoś | Cytuj | Link

24 kwietnia 2007, 14:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Drewno na elementy konstrukcyjne w tym więźbe dachową powinno być w stanie powietrzno suchym. Lecz czy dokońca będziemy mieli pewność że ono takie jest zamontowane. Jednym ze sposobów może być pozostawienie takiej więźby bez wykończenia wewnętrznego (ocieplenie, płyty G-K) ale z wykonanym pokryciem dachowym na okres jednego sezonu. Należy jednak pamiętać że poddasze musi być dobrze wentylowane istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo że drewno osiągnie stan powietrzno suchy (15-20% wilgotności). Należy także unikać drewna z sękami, pęknięciami, przebarwieniami itp.
pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

9 kwietnia 2009, 16:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Każdy dekarz wie, że drewno na więźbę dachową powinno mieć nie więcej niż 20 % wilgotności.
Pozdrawiam,
J.F

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 maja 2017, 15:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo dobrej jakości drewno na więźbę dachową można zamówić przez firmę Ecowood http://www.ecowoodpolska.pl/. To sprawdzony dostawca produktów z drewna skandynawskiego i rodzimego. Ja tutaj kupowałem tez deski tarasowe.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 92 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...
  • Blachodachówka sprawdza się? Liczba postów: 144 Grupa: Robimy dach Blachodachówka jest opcją dobrą gdy wiata jest pod odpowiednim kątem nachylenia.
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
  • Chcę rozbudowac poddasze. Liczba postów: 9 Grupa: Robimy dach Fachowcy świadczący usługi dla domu lub mieszkania, oprócz przeprowadzania napraw, powinni również doradzać w wyborze najlepszego sposobu usunięcia usterki i do...
  • Dachówka ceramiczna! Liczba postów: 353 Grupa: Robimy dach Najlepiej jest poznać opinie użytkowników ponieważ bardzo często problemy moga pojawiać się po kilku latach w przypadku dachu. Ja jestem dużym zwolennikiem wybo...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19156 użytkowników

Użytkownicy online (6)

gości: 382

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >