Jaki jest najbardziej wydajny kolektor sloneczny ?

« Powrót do grupy: Innowacje w budownictwie

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

6 kwietnia 2011, 14:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Obecnie cena kolektorów się wyrównała.. do tego wysokie dotacje. Jeśli inwestujemy w kolektory to warto wybrać kolektory rurowe - http://ecosol.pl/energia-sloneczna/technologi a/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 maja 2011, 11:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam kolektory prozniowe na wode znakomita rzecz no i przedwszystkim bardzo niskie ceny kupilem kolektor z 300 litrowym zbiornikiem za 5299 zl bardzo tanio, jezeli potrzebujecie jakies namiary na firme piszcie do mnie na mail sebik@xir.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 czerwca 2011, 03:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Taki który ma dużą wchłanialność szyby, najlepiej z lamelowym niklowym płaszczem jak np Selectiva

Zgłoś | Cytuj | Link

30 czerwca 2011, 12:35

Zgadzam sie: good 0 bad

A co myślicie o takim czymś?

Systemy fotowoltaiczne konkurencją dla standardowych kolektorów słonecznych

Zgłoś | Cytuj | Link

22 sierpnia 2011, 10:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Teraz faktycznie kolektory słoneczne są podobnych cenach i z dopłatami bardzo rozsądną inwestycją. Wydaje się że technologicznie kolektory próżniowe są bardziej zaawansowane technologicznie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 sierpnia 2011, 13:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja tam się za bardzo nie znam, ale moim zadaniej jaka kolwiek inwestycja w kolektory się kiedyś po czasie zwróci !

Zgłoś | Cytuj | Link

28 sierpnia 2011, 13:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Dam wam kilka wskazówek( które wyczytalam w necie) aby wybrać dobry system solarny oraz mogę z czystym sumienie polecić firmę Solartime ,która zakladała mi taki zestaw i jestem w 100% zadowolona
1.certyfikaty europejskie- potwierdzają wysoką jakość kolektorów, ale sprawność systemu to jeszcze wiele innych czynników, które spięte w jeden schemat dają odpowiednie wyniki pracy. Przed wyborem producenta należy zwrócić uwagę na kilka wskaźników świadczących o jakości i sprawności pracy całego zestawu. Porównanie parametrów da nam pojęcie o jakości zastosowanych urządzeń.
2.meandrowy układ rur w kolektorze gwarantuje równomierny przepływ we wszystkich kolektorach pracujących w układzie. Mamy gwarancję na pełny i równomierny odbiór ciepła z całego zamontowanego zestawu.
2.TEMPERATURA STAGNACJI - jest to temperatura płynu solarnego bez odbioru ciepła ze strony układu c.w.u. (brak przepływu płynu solarnego przez kolektor, brak prądu, awaria systemu, urlop). Im wyższa temperatura stagnacji tym jest krótsza żywotność systemu solarnego. Warto być dociekliwym w zyskaniu informacji o temperaturze stagnacji – firmy skrzętnie to ukrywają.
1.IZOLACJA
Wrazie pytań piszcie na instalacje.kubex@wp.pl Oni odpowiedzą na Wasze pytania
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

9 września 2011, 23:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Ktoś już polecał- kolektory próżniowe - są zdecydowanie wydajniejsze niż płaskie. My założyliśmy przed poprzednim latem zestaw rodzinny do produkcji ciepłej wody i wspomagania ogrzewania firmy SOLAR-TECH. Sprawdza się idealnie, przyznam, że spodziewałem się mniejszych efektów. Do tego korzystna 45% dotacja. Jeśli ktoś jest zainteresowany podam szczegóły, bo firma profesjonalna i dobre kolektory.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 września 2011, 14:25

Zgadzam sie: good 0 bad

http://www.favore.pl/359325_hydraulika-szybko-tanio-i-profes jonalnie-warszawa-mazowieckie.html montaż kolektorów słonecznych, dofinansowanie 70%!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś | Cytuj | Link

28 września 2011, 11:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, też się właśnie przymierz do zakupu solarów. Zastanawiam się też czy może dodatkowo nie wziąć pod uwagę baterie słoneczne, choć te koszty??? Jakich producentów szczególnie polecacie??

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Co na taras? Liczba postów: 52 Grupa: Innowacje w... Taras dobrze zabudować wiatą garażową ona może spełniać wiele funkcji. Nie tylko na samochód.
  • Oczyszczanie wody Liczba postów: 18 Grupa: Innowacje w... Dzbanki i butelki do wody z filtrami to rewelacja. Trzeba tylko pamiętać, żeby odpowiednio często wymieniać filtr. To wystarczy, żeby mieć do dyspozycji świetne...
  • Dom energooszczędny Liczba postów: 169 Grupa: Innowacje w... Który dyson oczyszczacz powietrza polecacie? Zależy mi na automatycznym trybie pracy i wysokiej wydajności. Czy ktoś z was posiada taki model i może podzielić s...
  • Hale magazynowe producent Liczba postów: 2768 Grupa: Innowacje w... Wydaje mi się ze w takich halach podstawowe elementy do suwnice, wciągarki, żurawie czy różnorodne wózki widłowe. Taki asortyment na 100% możesz znaleźć w firmi...
  • Zarządzanie pracownikami na budowie Liczba postów: 47 Grupa: Innowacje w... Sprawdź sobie funkcje Berberis. Ten system zapewnia w zasadzie wszystko. Kwestia taka, jakie macie oczekiwania. Musicie to wszystko tylko sensownie poukładać. N...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 272

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >