Jaki styropian na ocieplenie domu?

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

4 kwietnia 2011, 14:59

Zgadzam sie: good 0 bad

no wlasnie a co w przypadku kiedy zawartość różni się od opisu a certyfikat okazuje się niewiązący dla producenta?

jakie certyfikaty się liczą a jakie nic nie znaczą? na jakie zwracać uwagę? chcę wybrać dobrze...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 maja 2011, 14:32

Zgadzam sie: good 0 bad

no w PL to na pewno wiążąca dla producenta jest Najwyższa Jakość w Budownictwie. z firm, które znam i z którymi współpracowałem ma ją np. Konbet: http://www.konbet.com.pl/Certyfikaty,_nagrody_i_wyroznienia, 1611.html

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 lipca 2011, 14:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobrze, żeby styropian był sprawdzonej jakości i najlepiej, żeby miał certyfikat i rekomendacje, np. Instytutu Techniki Budowlanej.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 października 2011, 20:36

Zgadzam sie: good 0 bad

jeśli chodzi o rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej to na pewno Termo Organika http://www.termoorganika.com.pl/rekomendacje/

Zgłoś | Cytuj | Link

12 października 2011, 13:58

Zgadzam sie: good 0 bad

no własnie ostatnio wpadłem na artykuł odnośnie ITB, ciekawy polecam http://budownictwopolskie.pl/artykul/tajemnica_jakosci_styro pianu

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 października 2011, 14:52

Zgadzam sie: good 0 bad

A ja z koleityropiany klientom obecnie polecam s firmy swisspor. Dociepleniami zajmuję się już od x-lat, miałem do czynienia z różnymi producentami, którzy byli naprawdę dobrzy, ale wraz z zyskaniem popularności spadła jakość ich wyrobów,a swisspor oferuje naprawdę wysoką jakość/parametry styropianu za niewygórowaną cenę. Błąd jaki robią ludzie przy ociepleniach to stosowanie lepszego styropianu, ale cieńszego w miejsce styropianu gorszego-grubszego. Totalna BZDURA!!! Lepiej dołożyć do elewacji, kupić styropian o lepszych parametrach niż później dopłacać na ogrzanie. Przy dużych inwestycjach specjaliści wiedzą o co chodzi, a przy domkach jednorodzinnych każdy bierze styropian "biały i jak najgrubszy". Od siebie mogę polecić styropian grafitowy. Naprawdę super. Współczynnik przewodzenia ciepła wynosi 0,031 (dane odnośnie styropianu swissporu). "Zwykłe styropiany" mają go na poziomie 0,042-0,040 (im mniejszy tym lepszy!). Także widzimy, że mamy styropian o 25% lepszych parametrach! Przenieśmy to teraz na 25% mniej ciepła potrzebnego do ogrzania domu. Nie ma co oszczędzać na dociepleniu. Nie robimy tego przecież na 2-3lata, tylko najczęściej na całe życie. Ode mnie tyle. Budujcie z głową.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 października 2011, 10:53

Zgadzam sie: good 0 bad

pmonty tu masz więcej na temat jakości styropianu, myślę, że rozjaśni to Twoje wątpliwości : http://www.budowlano-remontowy.pl/styropian-ze-znakiem-jakos ci-toq-,1024,artykuly,artykul.html

Zgłoś | Cytuj | Link

30 października 2011, 15:19

Zgadzam sie: good 0 bad

a ja spotkałem się w wioloma negatywnymi opiniami nt styropianu jako materiału do izolacji, dociepliłem dom wełną

Zgłoś | Cytuj | Link

31 października 2011, 11:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Mój mąż kiedy docieplał nasz dom, używał styropianu o grubości 15 cm, niestety nie pamiętam jak to firma była...

Zgłoś | Cytuj | Link

2 listopada 2011, 13:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja to bym chciała się dowiedziec jakie są warunki jeśli chodzi o wybór styropianu bo są różne budynki kamienice bloki domki pomieszczenia gospodarcze, więc jak to jest?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...
  • Jaki tynk? Liczba postów: 750 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Suprema Liczba postów: 367 Grupa: Robimy izol... A może warto zastanowić się tutaj nad izolacją natryskową? To bardzo dobre i zarazem praktyczne rozwiązanie,wystarczy wybrać tylko firmę która się tym zajmie. W...
  • Jakiej firmy styropian-ocieplenie budynku Liczba postów: 24 Grupa: Robimy izol... Najlepiej kierować się jakością i parametrami. Na pewno nie należy kupować styropianów producentów chwalących się najniższymi cenami, gdyż mogą one nie mieć odp...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19123 użytkowników

Użytkownicy online (6)

gości: 241

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >