Jaki styropian na ocieplenie domu?

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸  ▸▸

23 września 2013, 13:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Z tego artykułu dowiesz się, jaka powinna być grubość styropianu
http://muratordom.pl/budowa/izolacje/czy-wieksza-grubosc-sty ropianu-lub-innego-ocieplenia-zawsze-ma-sens,18_8189.html
ważną rolę z izolacji ciepła odgrywają szczelne okna. Zobacz jak powinny być osadzone
http://muratordom.pl/dzial-dedykowany/cieple-okna/montaz-oki en-jak-poprawnie-osadzic-okna-w-scianie,544_10663.html

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 października 2013, 10:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Termo Organika to od lat najlepszy styropian na rynku, od dwóch lat mają swój własny system ociepleń, kleje tynki farby ze swojej własnej fabryki, zdaje się że jako jedyni na rynku a wszystko z rekomendacjami ITB, na swój dom tylko od nich na sąsiada.....INNY:)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 października 2013, 21:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli ktoś stoi przed dylematem jakiej firmy styropian wybrać to warto zajrzeć na stronę stworzoną prze Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu. Jest tam lista uczestników programu i rzetelnych producentów, którzy sprzedają ze znakiem "Gwarantowany Styropian"

Zgłoś | Cytuj | Link

3 listopada 2013, 15:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam wszystkich.
W przyszłym roku chciałbym ocieplić i otynkować dom, dla tego już teraz zaczynam szukać informacji aby wiedzieć czego szukać i miej więcej planować sobie koszta.

Dom został wybudowany ok 18 lat temu, ściana ma następującą budowę (od zewnątrz) Pustak - wełna - cegła co daje ścianę o grubości 60cm. Jako że domu kupiłem w stanie surowym otwartym do wełnę mineralną włożoną w ściany widziałem w otworach okiennych i drzwiowych ale niestety nie mam pewności czy wełna ta jest włożona wszędzie...

Wstępnie chciałbym ocieplić dom styropianem grafitowym o grubości 10/12cm i położyć na to akryl.

Czy takiej grubości styropian będzie ok? Na jakiej firmy zwrócić uwagę?

Zgłoś | Cytuj | Link

12 listopada 2013, 22:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Zaproponowana grubość styropianu wydaje się być przy tym układzie wystarczająca, jednak należałoby ją obliczyć, przy uwzględnieniu rzeczywistych współczynników przewodzenia ciepła poszczególnych materiałów składowych, a których nie można ustalić na podstawie powyższych informacji.
Na izolacyjność cieplną ściany wpłynie również kwestia możliwej kondensacji pary wodnej w przegrodzie i możliwość wyparowania kondensatu w okresie letnim (jeśli taka kondensacja będzie miała miejsce). Żeby sprawdzić powyższe, należy skontaktować się z projektantem. Ewentualność zawilgocenia ściany może mieć negatywny wpływ na docieploną ścianę oraz powodować rozwój grzybów i pleśni, niwecząc zamierzony efekt docieplenia.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 listopada 2013, 14:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Na inwestycję w lepszą izolację należy patrzeć przez pryzmat ogrzewania, które można zaoszczędzić tym sposobem.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 kwietnia 2014, 12:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam ocieplony dom styropianem Termo Organiki, w ich systemie ociepleń, po tej zimie rachunki za ogrzewnie spadły o ponad 50%, bajka polecam 12 cm w styropian w kropki lambda 0,38

Zgłoś | Cytuj | Link

6 maja 2014, 13:15

Zgadzam sie: good 0 bad

ooo ja też właśnie zamówiłem ten sam od Termo Organiki w kropki 12 cm z lambdą 0,38, dobrze wiedzieć, ze to aż taka oszczędność. Dzięki!

Zgłoś | Cytuj | Link

13 maja 2014, 16:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Na podmurówce daj 8cm,natomiast do góry w zupełności moim zdaniem wystarczy 10-bezie solidna i zapewni odpowiednia izolację cieplną. Sama firma nie ma tutaj większego znaczenia.


www.PieceMans.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

26 maja 2014, 23:42

Zgadzam sie: good 0 bad

I tak i nie. Istnieje lista firm certyfikowanych np. przez PSPS: http://www.gwarantowanystyropian.pl/uczestnicy/lista/ I wtedy wiesz już na przykład, że w kwestii np. wagi minimalnej nie musisz się obawiać jakiegoś wałka (no i wspierasz swoich). Niestety, ale niektóre sieciowe wyroby potrafią być kantowane nawet na rzeczach tak podstawowych jak waga właśnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  4 5 6 7 8  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jaki tynk? Liczba postów: 754 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...
  • Suprema Liczba postów: 367 Grupa: Robimy izol... A może warto zastanowić się tutaj nad izolacją natryskową? To bardzo dobre i zarazem praktyczne rozwiązanie,wystarczy wybrać tylko firmę która się tym zajmie. W...
  • Jakiej firmy styropian-ocieplenie budynku Liczba postów: 24 Grupa: Robimy izol... Najlepiej kierować się jakością i parametrami. Na pewno nie należy kupować styropianów producentów chwalących się najniższymi cenami, gdyż mogą one nie mieć odp...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 229

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >