Jaki wybrać system ogrzewania? Węgiel czy Gaz?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸

20 stycznia 2017, 09:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że na cenę składa się kilka czynników w tym to jaki poziom izolacji budynku mamy wykonany oraz czy generalnie mamy możliwość uzyskania przyłączenia do ogrzewania gazowego, bo w wielu małych miejscowościach pozostaje jedynie ogrzewanie alternatywne jak węgiel czy pellet, ekogroszek. To jaki system kominowy posiadamy również ma znaczenie w kwestii oszczędności opału, zresztą jeżeli potrzebne będą akcesoria kominowe to chętnie pomożemy na www.BestKomin.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 października 2017, 09:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobre piece produkuję firma http://[url]www.pleszewskiekotly.pl - ja u nich kupowałem i cena była nawet niższa niż w innych firmach.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 października 2017, 12:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak naprawdę dobrym rozwiązaniem które ja bardzo lubię jest ogrzewanie gazem. Przy dobrze ocieplonym domu nie mam powodów do narzekania. Przy czym jest to wygodny rodzaj ogrzewania, nic nie trzeba przy tym robić.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 listopada 2017, 07:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Racja, tylko że nie każdy ma możliwość przyłącza do ogrzewania gazowego i stad system własnego układu CO, to na jakie paliwo się zdecydujesz zależy głównie od rodzaju pieca, kotła jaki posiadasz.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 listopada 2017, 10:54

Zgadzam sie: good 0 bad

A może ja zaproponuje jeszcze coś innego, mianowicie pellet lub ekogorszek, co będzie wygodne w praktyce i tym samym ekologiczne, co o tym sądzicie?


Piecco.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 listopada 2017, 14:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja się zastanawiam nad kotłownią gazową http://instaltechnik.pl/poradnik/rozdzial-i-o grzewanie-zrodlo-ciepla/ zasilaną kotłem kondensacyjnym. Czy ktoś z Was korzysta z takiego rozwiązania? Jakie są jego plusy i minusy?

Zgłoś | Cytuj | Link

11 grudnia 2017, 00:30

Zgadzam sie: good 0 bad

A ja teraz zaopatruję się w opał w Hurtowni KGM https://kgmhurtowniaopalu.pl/ . Dopiero niedawno przekonałem się jak dobry jest węgiel w 100% z polskich kopalń Piast, Wesoła i Wieczorek. Przede wszystkim węgiel jest suchy oraz o wysokiej wartości opałowej. Po spaleniu nie zostają kamienie i generuje niewielkie ilości popiołu. Dostawa terminowa i w pełni zgodna z zamówieniem. Śmiało można ich polecić :)

Zgłoś | Cytuj | Link

23 grudnia 2017, 20:50

Zgadzam sie: good 0 bad

zamiast węgla to lepiej wybrać biomasę np pellet. Tylko dobrej jakości aby nie mieć problemów podczas spalania. Np Stelmet u znajomych spala się w całości. Zostawia nie wiele popiołu i nie brudzi.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 grudnia 2017, 13:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Węgiel to kopciuch, multum sadzy, pyłu, nie sposób kotłowni utrzymać w czystości. Dobrym opałem jest pellet drewniany, czysto ciepło i nie ma problemu z popiołem . Jest go znikoma ilość,

Zgłoś | Cytuj | Link

17 stycznia 2018, 12:03

Zgadzam sie: good 0 bad

każde rozwiązanie wymaga sprawdzenia cen danego opału, a te szybko sprawdzimy w portalu gielda-paliw.com, bo koszty ogrzewania są istotne przy użytkowaniu

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 370 Grupa: Robimy inst... Wybór ogrzewania to inwestycja na lata, więc nie można podejść do tego zbyt lekko. Na pewno firma https://sisettemp.pl/ będzie w stanie nam doradzić, jakie ogrz...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19133 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 296

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >