Jaki dom wybudować? Dylemat

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

26 sierpnia 2010, 15:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Mój brat buduje dom pod Warszawą, chciał wybudować klasyczny mały dom. Pan K. Bratosiewicz z Arkady polecił mu jednak większy, powyżej 140 m2. Fakt nie me jeszcze dzieci, więc mały domek dla nich byłby idealny. Co jeśli jednak rodzina się powiększy? Dobudowywać coś, to zdecydowanie mija się z celem. Co sadzicie na ten temat? I jeszcze jedno zasadnicze pytanie: wybudowalibyście sobie dom energooszczędny? Jakie są jego zalety?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 sierpnia 2010, 16:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Rozmiar domu do kwestia indywidualna. Ja osobiście gdybym spodziewał się potomków zbudowałbym większy dom. Jedno co wiem, a właściwie wydaje mi się, to że firma Arkada nie ma zbyt przychylnych opinii ;) radzę poszukać informacji.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 sierpnia 2010, 18:14

Zgadzam sie: good 0 bad

lepiej nie przytaczac ich nazwy
co do wielkosci domu 140m2 jest calkiem znosna, pomysl co gdzie upchnac, a jezeli budowac z trendami ktore u nas nigdy nie obowiazywaly czyli, garderoba, toaleta przy sypialni poza glowna to tak naprawde te 140m2 nie bedzie duzym domem.

dwa, 70m2 parteru i 70m2 poddasza i juz nie widac tego metrazu. co innego 140m2 parteru, ale wtedy trzeba pamietac ze rozmiar dzialki tu nas ogranicza ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

27 sierpnia 2010, 11:18

Zgadzam sie: good 0 bad

mylę, ze wielkość ok 150m2 jest wystarczająca. Teraz, kiedy nie ma jeszcze dzieci, jak piszesz to nie będzie za dużo, a kiedy już się pojawią, to nie za mało. Każde będzie miało swój kąt ;)Nie wiem, jak chcesz, zeby wyglądał, ale myślę, że zastanów się nad układem, dół kuchnia, łazienka, sypialnia, salon. Góra, mała kuchenka, łazienka, 3 pokoje. W dalszej przyszłości dzieci na górze, rodzice na dole.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 sierpnia 2010, 15:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Co powiecie mi na temat budowy domu energooszczędnego? Bo to również mnie interesuje. Co do tej firmy, to mówię co słyszałem od niego. Mój brat należny do ostrożnych osób, więc myślę że błędu nie zrobi.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 sierpnia 2010, 18:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik specjal napisał: mylę, ze wielkość ok 150m2 jest wystarczająca. Teraz, kiedy nie ma jeszcze dzieci, jak piszesz to nie będzie za dużo, a kiedy już się pojawią, to nie za mało. Każde będzie miało swój kąt ;)Nie wiem, jak chcesz, zeby wyglądał, ale myślę, że zastanów się nad układem, dół kuchnia, łazienka, sypialnia, salon. Góra, mała kuchenka, łazienka, 3 pokoje. W dalszej przyszłości dzieci na górze, rodzice na dole.

mozna mozna ale po co ci kuchnia na gorze, zbedne pomieszczenie jak na razie.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 września 2010, 14:07

Zgadzam sie: good 0 bad

[quote=Filip.Ru]
mozna mozna ale po co ci kuchnia na gorze, zbedne pomieszczenie jak na razie.

Też tak uważam, że na górze bez kuchni się obędzie. Lepiej już w to miejsce zrobić dodatkowy pokój. Byłem u brata i jest raczej zdecydowany na 160m2. Zresztą dostał bardzo rzetelny kosztorys budowy, do zaakceptowania. Co myślicie o centralnym odkurzaczu? Warto zamontować?

Zgłoś | Cytuj | Link

15 września 2010, 17:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Rodzina zawsze moze się powiększyć,wiec lepiej dobudować dodatkowy pokój,albo od razu wziąć pod uwagę projekt większego domku. Kuchnia na górze jest całkowicie zbędna.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 września 2010, 16:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Mario napisał: Co powiecie mi na temat budowy domu energooszczędnego? Bo to również mnie interesuje. Co do tej firmy, to mówię co słyszałem od niego. Mój brat należny do ostrożnych osób, więc myślę że błędu nie zrobi.

Dom energooszczędny jak najbardziej. Ale musi być naprawdę rzetelnie. Ja doświadczenia własnego z daną firmą nie mam i tak naprawdę nie chce, bo widziałem zbyt dużo nieprzychylnych opinii.

A co do kuchni na górze też się przyłączę ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

21 września 2010, 15:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Gdybym mial taka mozliwosc to ja zdecydowanie wybudowalbym domek. On daje znacznie wieksze mzliwosci, poza tym nigdy nic nie wiadomo z rodzina. Mozna planowac jedno dziecko, ale jak sie "przez przypadek" urodzi wiecej? :) Poza tym po wejsciu euro do Polski, wszystko bedzie 100 razy drozsze, wiec jest jest mozliwosc wybudowania domu to teraz.

--
Szukasz sposobu na tanie ogrzewanie? Nie wiesz jak się za to zabrać? Skorzystaj z naszej pomocy!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • agencja poszukiwania pracy w Polsce Liczba postów: 2 Grupa: Porady i op... link https://top-staff.com.pl/
  • architektura, projektowanie wnętrz- szukam fachowc... Liczba postów: 58 Grupa: Porady i op... Jeśli szukasz fachowców z zakresu architektury i projektowania wnętrz we Wrocławiu, istnieje kilka sposobów, aby ich znaleźć: 1. **Internetowe platformy**: Kor...
  • catering Liczba postów: 33 Grupa: Porady i op... Świetną firmą z którą warto podjąć współpracę w kwestii cateringu jest https://www.miacatering.pl/uslugi-cateri ngowe Jest to bardzo profesjonalna firma dbająca....
  • Pożyczka - gdzie najlepiej ? Liczba postów: 209 Grupa: Porady i op... Zgadzam się z Tobą. Ofert jest wiele, ale warunki są różne i można nieźle się zdziwić przy spłacie. Dlatego warto korzystać z porównywarek, dzięki którym można....
  • Pożyczka Liczba postów: 139 Grupa: Porady i op... Zgadzam się z Tobą. Ofert jest wiele, ale warunki są różne i można nieźle się zdziwić przy spłacie. Dlatego warto korzystać z porównywarek, dzięki którym można....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 225

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >