Jaki impregnat do drewnianej altanki?

« Powrót do grupy: Ekspert ogrodzeń i architektury ogrodowej z gabionów

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

8 stycznia 2016, 13:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Posiadam w ogrodzie altankę drewnianą, którą zbudowaliśmy samodzielnie wspólnymi siłami rodziny. Przy zakupie materiałów polecono nam bezbarwny impregnat do drewna firmy Sadolin. Mija drugi tydzień mrozów powyżej -10 st. i ku naszemu zdziwieniu, drewno altanki zaczęło pękać a impregnat łuszczyć. Prędzej spodziewalibyśmy się tego w upalny dzień niż przy mrozie.

Jak myślicie, dlaczego tak się stało? Jak zabezpieczacie drewno na zimę? Może macie jakieś sprawdzone metody.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 stycznia 2016, 08:46

Zgadzam sie: good 0 bad

a z drewnem wszystko ok?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 czerwca 2016, 08:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Akurat Sadolin jako preparat do impregnacji drewna jest często polecany i zbiera dobre opinie. Ile razy pomalowaliście drewno? Jeżeli tylko raz,to jest to zdecydowanie za mało,dla pewności polecam nakładać 3 warstwy.

www.TomDrewTarTak.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

31 maja 2017, 18:39

Zgadzam sie: good 0 bad

A tak zamiast ciąglej pracy przy tarasie drewnianym można byloby wykorzystać kostkę imitującą drewno jak Kanada i wtedy większość problemów byłaby z glowy :)

Zgłoś | Cytuj | Link

28 listopada 2017, 10:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie ma to jak naturalne drewno, które ma swój urok oraz niesamowity klimat, to podstawowa kwestia, a samych preparatów do jego pielęgnacji masz naprawdę wiele, wiesz może jaki to dokładnie gatunek drewna?


Inout-design.com

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 września 2018, 17:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Mnie się udaje osiągnąć dobre efekty przy użyciu Vidaronu. Nie jestem zwolennikiem ciągłego próbowania nowych rzeczy. Jestem zadowolony, że trwałość wynosi te kilka lat zgodnie z obietnicą producenta.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 grudnia 2018, 12:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem w tym przypadku warto po prostu zasięgnąć opinii fachowca w sklepie. Wybór impregnatu zależy od wielu czynników - ot chociazby od rodzaju drewna.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 stycznia 2019, 12:07

Zgadzam sie: good 0 bad

do impregnacji mojej altany używałąm drewnochronu, dach natomiast impregnowali fachowcy od strzechy, bo takie mam pokrycie, więcej można poczytać w tym wpisie http://www.strzechpol.com.pl/oferta/impregnac ja-dachow/

Ten post był edytowany przez knall dnia: 28 stycznia 2019, 12:08
Zgłoś | Cytuj | Link

9 czerwca 2019, 15:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Szanowni Państwo,
Rekomenduję wybór ochronno-dekoracyjnego powłokotwórczego impregnatu Vidaron z dodatkiem TeflonTM Surface Protector. Jego zastosowanie pozwala kompleksowo zabezpieczyć drewno przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, w tym promieniowaniem UV, wilgocią czy sinizną. Impregnat VIDARON wnika w drewno wzmacniając jego strukturę, uwidoczniając usłojenie i podkreślając naturalny charakter. Dzięki wykorzystaniu produktu zyskujemy 6-letnią gwarancję skutecznej ochrony drewna.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 czerwca 2019, 15:19

Zgadzam sie: good 0 bad

where to buy lasix water pill

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Murki gabionowe – jakie wybrać? Liczba postów: 18 Grupa: Ekspert ogr... A ja spokojnie mogę polecić Wam również rozwiązania od Pozbruk szczególnie w zakresie elementów Gardeo do wykonania trwałego i jednocześnie pięknego ogrodzenia....
  • Systemy ogrodzeniowe Liczba postów: 16 Grupa: Ekspert ogr... A decydował się ktoś na ogrodzenie z kompozytu? Podoba mi się taka deska https://fabrykatarasow.pl/sklep/30-deska -ogrodzeniowa-15x80x4000mm.html. Ma ktoś coś po...
  • Co to jest ogrodzenie z murku gabionowego? Liczba postów: 33 Grupa: Ekspert ogr... U nas w ogrodzie jest murek z kamienia murowego płytowego, kamień ten ma postać płytek o nieregularnym kształcie. Kupiliśmy go w rozsądnej cenie w kopalni w Jen...
  • balustrady na wymiar Liczba postów: 1 Grupa: Ekspert ogr... Cześć jakie polecicie balustrady na wymiar Warszawa? Jest to dla mnie nowy temat i chciałbym dopytać się specjalistów. Na co warto zwrócić uwagę?
  • Blok i gabion Liczba postów: 17 Grupa: Ekspert ogr... Użytkownik loleel napisał: Kolega ma betonowe ogrodzenie i przęsła gabionowe, z opowieści nie mogłem sobie tego jakoś wyobrazić ale na żywo jest naprawdę w porz...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19186 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 372

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >