Jaki klej do ocieplenia styropianem?

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3

22 sierpnia 2016, 10:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Marian thx może się zaprzyjaźnię :p Ta stronka tytana obiecująca, ale dopiero budowa wszystko zweryfikuje.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 września 2016, 22:25

Zgadzam sie: good 0 bad

wszystko wychodzi w praktyce. fachowiec doradził, żebyśmy wzięli styropian, kleje, tynki itd. dobrej jakości i to w kompletnym systemie ociepleń. Podobno tak jest najbezpieczniej i tylko wtedy ma się gwarancję. Więc wzięliśmy całość od Termo Organiki czas pokaże, czy to był dobry wybór :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 września 2016, 10:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Kilka różnych rozwiązań brałem pod uwagę przy dociepleniu dla swojego domu, ale ostatecznie wybór padł na maty Alufox i nie żałuję. Są idealnie skrojone pod montaż na płytach gipsowo kartonowych, bo sprzedają w rolkach po 1,2 metra szerokości. Także cała instalacja to była pestka, poszło szybko. Maty odbijają promieniowanie ciepła na poziomie 85 proc, więc już można wyraźnie na energii w domu zaoszczędzić. Całkiem dużo kwestiach technicznych jest na portalu alufox.pl.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 października 2016, 13:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam klej do styropianu Knauf Therm EXPERT- jednoskładnikowy klej poliuretanowy, nie zawierający rozpuszczalników. Bardzo wygodny w aplikacji przy pomocy pistoletu. Nadaje się do klejenia samych płyt a także do wypełnianie szczelin, które powstały pomiędzy płytami styropianowymi na skutek ich docinania.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 października 2017, 22:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepiej byłoby, gdyby w jego wyborze pomógł Ci specjalista. Tych, znajdziesz w firmie KOSBUD (swoją drogą zajmuje się ona produkcją i sprzedaży klei do systemów ociepleń, więc najprawdopodobniej wybierze coś ze swojej oferty).

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 grudnia 2017, 16:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobór odpowiedniego kleju nie przesądza o sukcesie. Ważne, by płyty styropianowe były przyklejane w poprawny sposób, czyli metodą obwodowo-punktową, przy użyciu odpowiedniej ilości spoiwa. Po dociśnięciu do muru powierzchnia klejenia nie powinna być mniejsza niż 40%. Dodatkowo, przed nałożeniem kleju na styropian grafitowy powierzchnię płyty należy odpowiednio zeszlifować, aby zwiększyć jej przyczepność. Jedynym styropianem grafitowym, który nie wymaga takiej obróbki jest Knauf Therm ETIXX. Jego gofrowana struktura zapewnia solidne wiązanie z warstwą kleju.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 marca 2019, 12:40

Zgadzam sie: good 0 bad

ktoś poleci jakis dobry sklep , gdzie maja duzy wybor klejow??

Zgłoś | Cytuj | Link

25 marca 2019, 12:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Ostatnio zamawiałem klej silikonowy od firmy Worońko https://www.woronko-kleje.pl i moge ich polecić. Szukalem sklepu gdzie będe miał duży wybór i całe szczęscie trafiłem na nich. Ceny konkurencyjne, a przesyłka w ciągu 48h. Jak dla mnie - bardzo w porządku.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...
  • Jaki tynk? Liczba postów: 750 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Suprema Liczba postów: 367 Grupa: Robimy izol... A może warto zastanowić się tutaj nad izolacją natryskową? To bardzo dobre i zarazem praktyczne rozwiązanie,wystarczy wybrać tylko firmę która się tym zajmie. W...
  • Jakiej firmy styropian-ocieplenie budynku Liczba postów: 24 Grupa: Robimy izol... Najlepiej kierować się jakością i parametrami. Na pewno nie należy kupować styropianów producentów chwalących się najniższymi cenami, gdyż mogą one nie mieć odp...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 407

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >