Jaki klej do ocieplenia styropianem?

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

5 marca 2009, 14:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Właśnie. Niebawem ruszamy z pracami bo wiosna. Możecie powiedzieć jaki klej jest dobry do ocieplenia elewacji styropianem na zewnątrz i zatopienia w niej siatki?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 marca 2009, 17:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Całkiem niezłe są kleje do styropianu Tytan Eos, klej do płyt styropianowych Izolbetu, czy henkelowski klej do styropianu CT 84 Express. Jeżeli będzie to jedyne mocowanie płyty styropianowej, to nie warto oszczędzać na ilości kleju kładzionego na płytę. Poza tym uprzedzam że nawet do tak prozaicznej czynności jak ocieplanie budynku warto wynająć dobrych fachowców, bo źle połozona izolacja to porażka. Dobrych dociepleniowców znajdziesz na fachowaekipa.pl
Pozdrawiam,
J.F

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 sierpnia 2010, 10:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Dokładnie tak jak mówi poprzednik tytan eos to jeden z najlepszych klejów do klejenia styropianów

Zgłoś | Cytuj | Link

31 lipca 2014, 13:30

Zgadzam sie: good 0 bad

W przypadku montażu ocieplenia ze styropianu marki Knauf Therm polecam zastosowanie kleju do styropianu Knauf Therm EXPERT. Klej stosuje się do klejenia płyt styropianowych EPS, PUR i styroporowych do podłoży mineralnych i bitumicznych. Klej można stosować zarówno do budowli nowo wznoszonych i tych poddawanych renowacji.
e-rzecznik Knauf Therm

Zgłoś | Cytuj | Link

6 września 2014, 20:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość napisał: Właśnie. Niebawem ruszamy z pracami bo wiosna. Możecie
powiedzieć jaki klej jest dobry do ocieplenia elewacji
styropianem na zewnątrz i zatopienia w niej siatki?


Klej do przyklejania płyt styropianowych oraz klej do zatapiania siatki powinny być takie, jakie są wskazane w Aprobacie Technicznej (zwanej aktualnie Oceną Techniczną) na stosowany system ocieplenia. Wyłącznie kompletny system daje możliwość uzyskania gwarancji na wykonane ocieplenie.
Styropian do ocieplenia jest wskazywany w aprobatach przeważnie nie w postaci wyrobu konkretnego producenta, a w postaci wymaganych parametrów technicznych.

Ten post był edytowany przez E-rzecznik PSPS dnia: 6 września 2014, 20:03
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 października 2014, 22:32

Zgadzam sie: good 0 bad

U mnie sprawdził się klej od termoorganiki, wziąłem przy okazji zakupu styropianu. Wszystko jest w porządku do tej pory, a dom ocieplaliśmy kilka lat temu.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 października 2014, 14:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja kupowałem w Polskich Składach Budowlanych, tu masz listę http://www.gsgs.pl/producenci/kategoria2/58-a kcesoria_do_docieplen/p/36 tego, co jest dostępne u mnie, już nie pamietam z którego korzystałem.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 listopada 2014, 13:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Mi znajomy, który pracuje w polskich składach budowlanych (http://www.gsgs.pl)i mówił, że dobre są kleje firmy KEBE. Ja sam dopiero przymierzam się do ocieplania swojego domu, wiec cieżko mi coś powiedzieć na ten temat konkretnego.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 listopada 2014, 09:47

Zgadzam sie: good 0 bad

może lepiej zapytaj kogoś to faktycznie zajmuje się ocieplaniami, termoizolacja itp ? w sumie będziesz wiedział na czym działają fachowcy, a nie tak szukał w ciemno. jeżeli chodzi o termoizolacje dachu to lepiej zadzwoń do nich http://www.bauder.pl/ i się dopytaj, bo takie kombinowanie na własna reke jeszcze ci więcej problemów przyniesie

Zgłoś | Cytuj | Link

8 grudnia 2014, 15:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobrą i coraz częściej stosowaną alternatywą dla standardowej zaprawy klejowej jest piano-klej tytan. Rozwiązanie takie zapewnia zdecydowanie szybsze i wygodniejsze klejenie. Mając na uwadze wszystkie aspekty związane z transportem, przygotowaniem, czasem realizacji to również kosztowo wygląda to atrakcyjnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jaki tynk? Liczba postów: 754 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...
  • Suprema Liczba postów: 367 Grupa: Robimy izol... A może warto zastanowić się tutaj nad izolacją natryskową? To bardzo dobre i zarazem praktyczne rozwiązanie,wystarczy wybrać tylko firmę która się tym zajmie. W...
  • Jakiej firmy styropian-ocieplenie budynku Liczba postów: 24 Grupa: Robimy izol... Najlepiej kierować się jakością i parametrami. Na pewno nie należy kupować styropianów producentów chwalących się najniższymi cenami, gdyż mogą one nie mieć odp...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 151

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >