Jaki materiał na ściany?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

22 lipca 2010, 10:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Z czego wybudować ściany w małym domku na który chcę postawić na działce. Znam bardzo dużo nadających się materiałów i szczerze mówiąc nie wiem już co wybrać. Zastanawiam się nad bloczkami YTONG. Co o tym sądzicie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 lipca 2010, 13:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę iż YTONG to bardzo dobry pomysł. Bloczki tej firmy są świetnym materiałem budowlanym, są bardzo wytrzymałe. Polecam!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 sierpnia 2010, 11:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Też obstaję za bloczkami YTONG . Są one najcieplejszym materiałem budowlanym. Ludzie bardzo często je wybierają gdyż są naprawdę świetne.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 sierpnia 2010, 17:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja także jestem zwolennikiem Ytonga. Jest jeszcze Solbet ale o nim są zdania podzielone, ponoć strasznie śmierdzi chlorem i jest szary.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 sierpnia 2010, 16:56

Zgadzam sie: good 0 bad

hmm czy śmierdzi chlorem to bym się kłócił. Chyba, że ktoś kupuje podróbki i potem marudzi. A szary Solbet to tylko opcja, i to tańsza. Do kupienia jest także biały. A ciepłotę obydwie firmy mają praktycznie taką samą. A Solbet lepszy bo nasz rodowity ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 sierpnia 2010, 18:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik bud napisał: Ja także jestem zwolennikiem Ytonga. Jest jeszcze Solbet ale o nim są zdania podzielone, ponoć strasznie śmierdzi chlorem i jest szary.

bud pracujesz dla Ytonga, na skladzie czy kupujesz wszystkie dostepne materialy i je porownujesz zapachowo?

Szary to ty jestes skoro piszesz ze jest szary, nie wprowadzaj ludzi w blad bo niektorzy tylko tu pisza reszta czyta wiec niedorzecznosci wypisujesz.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 sierpnia 2010, 18:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Krzysiek Wojnicki napisał: hmm czy śmierdzi chlorem to bym się kłócił. Chyba, że ktoś kupuje podróbki i potem marudzi. A szary Solbet to tylko opcja, i to tańsza. Do kupienia jest także biały. A ciepłotę obydwie firmy mają praktycznie taką samą. A Solbet lepszy bo nasz rodowity ;)

to ze rodowity to jedno
przynajmniej nie mamy monopolu stworzonego przez Ytonga
a za Solbetem przemawia chocby wielkosc bloczka sciana wzrasta szybciej, mniej go zużywamy, prefabrykowane nadproza tansze niz Y. etc etc
fakt Y. ma ciekawa opcje z bloczkami o wiekszej gestosci na scianki dzialowe ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

4 września 2010, 22:04

Zgadzam sie: good 0 bad

A gdzie ceramika? :shock:
Moim zdaniem (i nie tylko moim), ceramika jest dużo trwalsza od gazobetonu.


Nigdy bym nie pomyślał, że do obustronnie zakrytej ściany, można się kierować kolorem pustaka. :shock:

Zgłoś | Cytuj | Link

6 września 2010, 15:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Dariusz_JM napisał: A gdzie ceramika? :shock:
Moim zdaniem (i nie tylko moim), ceramika jest dużo trwalsza od gazobetonu.


Nigdy bym nie pomyślał, że do obustronnie zakrytej ściany, można się kierować kolorem pustaka. :shock:


w czym trwalsza! konkret
jak ma mi elektryk albo ja wiercic i sie meczyc w ceramice to dziekuje postoje, parametry cieplne ceramiki a BK! ni jak do porownania, chyba ze ktos sie naslucha czegos i wierzy bezgranicznie w to co mu powiedziano.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 września 2010, 23:46

Zgadzam sie: good 0 bad

[quote=Filip.Ru]
w czym trwalsza! konkret
jak ma mi elektryk albo ja wiercic i sie meczyc w ceramice to dziekuje postoje.

Po części sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.- Spójność materiału trochę się przekłada na trwałość…?


[quote=Filip.Ru]
parametry cieplne ceramiki a BK! ni jak do porownania, chyba ze ktos sie naslucha czegos i wierzy bezgranicznie w to co mu powiedziano.

Co do izolacyjności cieplnej, to się zgadza do momentu, kiedy nie zostanie „zachwiana” sprawa wilgotności. Wtedy sytuacja zmienia się drastycznie na niekorzyść BK.

Żeby długo nie pisać, to podsunę, że z jakiegoś powodu w krajach „zachodnich”, domy budowane z „BK” są kredytowane przez banki na okres niemal o połowę krótszy, niż domy stawiane z ceramiki!!!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19156 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 367

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >