Jaki podkład pod panele - korek 2mm czy pianka 6mm ?

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

22 października 2008, 16:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Która z wyzej wymienionych propozycji jest bardziej dźwiękochłonna?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 marca 2009, 16:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Kładzenie korka pod panele to nie jest dobra propozycja. To jest materiał bardzo drogi, bardzo szlachetny, sam w sobie nadający się na przepiękną, ciepłą i dźwiękochłonna podłogę. Nie warto przykrywać jej, powiedzmy sobie szczerze, takimi sobie panelami. Może rozważysz pomysł na korkową podłogę? Jeśli zaś zdecydujesz się na panel to zdecydowanie polecam piankę. Po co dublować koszty?
Aha,o ile panele można położyć samemu. To położenie podłogi korkowej zleć profesjonalistom. Jak ja chciałem położyć sobie na ścianie korek to całkiem niezłych ludzi znalazłem na takiej stronce: fachowaekipa.pl
tak więc polecam.
Pozdrawiam
J.F

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 sierpnia 2014, 12:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem powinieneś zdecydować sie na taki podkład http://podlogi24.net/quick-step-podklad-pod-p anele-quick-step-unisound-pro-gr.-2mm-o_l_748.html jest jednym z lepszych jeśli chodzi o ogrzewanie i wyciszenie. Wiadomo ze cene też ma troche droższą ale lepiej jak zamontujesz coś porządnego i nie będziesz tego załować

Zgłoś | Cytuj | Link

29 kwietnia 2016, 14:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja polecam profesjonalny podkład wyciszajacy panele spod tego linka:
http://podlogi24.net/wineo-witex-podklad-2mm-b.dobrze-wycisz ajacy-kroki-pod-panele-z-folia-sound-protect-eco-plus-o_l_15 23.html . Polecamy go swoim klientom, bo ciężki zbity podkład pod panele jest dobrą inwestycją przy okazji remontu. Dobrze nadaje się też pod ogrzewanie podłogowe i świetnie tłumi dźwięki. Moim zdaniem numer 1 na rynku.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 marca 2019, 05:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Podkład korkowy jest podkładem mało elastyczny, dlatego nie spełnia swojej funkcji. Najlepszy podkład, to taki o dużej gęstości. Ja u siebie ma pod panelami ten podkład http://www.pianomat.pl/pianowood/ , który charakteryzuje się 6 razy większą gęstością niż zwykłe podkłady. Dzięki temu świetnie izoluje podłogę zarówno jeśli chodzi o dźwięki (wytłumia odgłos chodzenia, jak również inne dźwięki uderzeniowe), a także bardzo dobrze podłogę dociepla. Co jest ważne dla mnie bo lubię chodzi w domu boso. Kolejna ważna sprawa, to łatwość położenia takiego podkładu - zajmuje chwile i nie trzeba mieć żadnych specjalistycznych narzędzi.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 maja 2019, 12:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja panele w swoim domu mam bardzo ładne i jestem z tego powodu bardzo zadowolony.Nawet mega zadowolony bym napisał.

______________________________________________
mąka ekologiczna sklep

Zgłoś | Cytuj | Link

9 maja 2019, 12:49

Zgadzam sie: good 0 bad

robaxin/methocarbamol 500mg

Zgłoś | Cytuj | Link

9 maja 2019, 12:51

Zgadzam sie: good 0 bad

cash loans for bad credit

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 26 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19156 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 207

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >