Jaki tynk?

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 26 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

18 marca 2007, 12:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Jaki tynk zewętrzny jest najlepszy? Akryl, silikat, silikon? I jaka firma jest lepsza FAST czy Kreisel?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 marca 2007, 14:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie ma najlepszego tynku.
Każdy ma inne własności, a kazda cecha w zależności od wagi tejże na dla określonego obiektu inne znaczenie.

np. tynki akrylowe są bardziej wytrzymałe mechanicznie,za to szybko sie brudzą, tynki mineralne są dyfuzyjne, są mniej wytrzymałe mechanicznie i osiągalne w ograniczonej palecie barw, silikatowe są (rzekomno)najbardziej "mineralne" , za to mają trend do wyplamiania.

Nie znając założeń projektowych wydaje się , że w statystycznym przypadku optymalne jest stosowanie tynków silikonowych (nie mylić z silikatowym) lub tynków mineralnych malowanych farbą silikonową.

Tynki Kreisel i Fast w moim odczuciu to tynki z najniższych półek, spełniające funkcję wyłącznie w zakresie materiałów o najniższych cenach, niestety nie mogą konkurować jakościowo w żadnym przypadku z materiałami dobrych producentów niemieckich jak Relius, Caparol, czy Sto. Różnice są największe dla tynków mineralnych. Niestey za nie trzeba drożej zapłacić.

Kreisel to firma mająca bardzo dużo reklamacji, szczególnie źle załatwiane.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 marca 2009, 14:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Ociepleniami zajmuję się od paru dobrych lat. Jeżeli chodzi o firmę KREISEL to zgadzam się z poprzednikiem. Sparzyłem się na nim parę razy i w żadnym wypadku reklamacja nie była załatwiona pozytywnie.
Co innego firma FAST pomimo, iż produkty ich nie są tak drogie jak firmy CAPAROL lub STO to jakość ich produktów jest dość dobra. Wielkim plusem w ich tynkach i farbach to fakt , iż nie brudzą się one. Mają jakieś środki który powodują ich samooczyszczanie się oraz hamują rozwój mchów i grzybów. Dodatkowo jak kiedyś podczas malowania elewacji nie zabezpieczyłem jej i zmyło mi całą ścianę przedstawiciel który przyjechał na reklamację zaproponował mi pomoc w postaci dużego rabatu na farbę.
Kończąc, powiem tak ; działam z nimi od wielu lat i nie miałem jak do tej pory żadnych nieprzyjemnych doświadczeń

Zgłoś | Cytuj | Link

16 września 2010, 20:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja polecam Tynki Caparolu. Znajomy jest "Budowlańcem" i polecił mi je gdy budowaliśmy i wykańczaliśmy Dom. Ich produkty są naprawdę dobrej jakości i nie "brudzą się" jeśli można to tak określić :)

Zgłoś | Cytuj | Link

8 września 2012, 20:49

Zgadzam sie: good 0 bad

ja od dłuższego czasu wykonuje elewacje w tynku silikonowym firmy Arbet i z całą odpowiedzialnością mogę go polecić. Jak dla mnie nie odbiega jakością od "wielkich marek" jak Caparol czy Sto , a cenowo jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny. Jest wdzięczny w obróbce i nie ma z nim kłopotów.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 października 2012, 22:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: aneta wyrzykowska napisał: Jaki tynk zewętrzny jest najlepszy? Akryl, silikat,
silikon? I jaka firma jest lepsza FAST czy Kreisel?


Zależy też od tego, jaką warstwę ocieplenia ma budynek. Od jej rodzaju zależy, jaki tynk najlepiej użyć.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lipca 2013, 12:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Potrzebuję izolacji... Tylko nie wiem jaka jest różnica między sylikatem a sylikonem... Fachowiec z firmy Chekar polecił mi sylikat a ja z doświadczenia bym użył sylikonu!! Pomóżcie!!

Zgłoś | Cytuj | Link

30 czerwca 2015, 22:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mogę dodać , że ZDECYDOWANIE odradzam FASTa. Nie mam tu na myśli jakości bo tynk mam położony dopiero od około tygodnia, i nie wiem jak się zachowa za jakiś czas , ale............. zdecydowane problemy z mieszaniem farb. Niestety część wiader musiałem zareklamować na znaczną różnice w kolorze. Przedstawiciel Producenta FAST przyznał się nawet ,że to wina mieszalnika i maja jakiś z nim problem , mimo to reklamacji NIE UZNALI odwołując sie do opisu na wiaderku, , że wiaderka należy ze sobą mieszać. Po wymieszaniu nie było by żadnego problemu gdyby wykonawca tak zrobił

Zgłoś | Cytuj | Link

14 września 2015, 14:11

Zgadzam sie: good 0 bad

na pewno coś znajdziesz w ofercie Termo Organiki, z tą różnicą, że u nich będziesz mieć pewność (rekomendacje ITB) co do dobrej jakości :)

Zgłoś | Cytuj | Link

1 grudnia 2016, 00:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie wiem ale u mnie Kreisel sprawdził się dobrze. Uważam że ma naprawdę niezłą jakość. W ogóle lubię tą firmę jeżeli chodzi o materiały budowlane i jeszcze się na nich nie sparzyłem.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 26 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ocieplenie pianką PUR Liczba postów: 1 Grupa: Robimy izol... Gdzie szukać pomocy przy izolacji nieruchomości komercyjnej pianką PUR?
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...
  • Suprema Liczba postów: 367 Grupa: Robimy izol... A może warto zastanowić się tutaj nad izolacją natryskową? To bardzo dobre i zarazem praktyczne rozwiązanie,wystarczy wybrać tylko firmę która się tym zajmie. W...
  • Jakiej firmy styropian-ocieplenie budynku Liczba postów: 24 Grupa: Robimy izol... Najlepiej kierować się jakością i parametrami. Na pewno nie należy kupować styropianów producentów chwalących się najniższymi cenami, gdyż mogą one nie mieć odp...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 151

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >