Jaki wentylator do łazienki?

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

30 września 2009, 16:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak zamontować wentylator w łazience? W ścianie czy w suficie podwieszanym? Jaki robi najmniej hałasu?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 października 2009, 16:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Te dostępne w hiperach budowlanych nie robią specjalnego hałasu, a koszt zaczyna się chyba od ok. 50 zł. Nie pamiętam tylko czy mogą pracować w pozycji leżącej, bo najłatwiej zamontować je w miejscu starych kratek wentylacyjnych.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 stycznia 2010, 01:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Cleo napisał: Jak zamontować wentylator w łazience? W ścianie czy w suficie podwieszanym? Jaki robi najmniej hałasu?

Polecam wentylatory Heliosa. Najlepiej dwu biegowe - drugi bieg przydaje się w razie nagłej sytuacji ;)
Wentylatory te są w miarę ciche i mało awaryjne.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 kwietnia 2010, 15:01

Zgadzam sie: good 0 bad

A szanowni koledzy to wiedzą, że w blokach wielorodzinnych nie wolno montować wentylatorów mechanicznych?

Zgłoś | Cytuj | Link

19 kwietnia 2010, 12:06

Zgadzam sie: good 0 bad

A niby z jakiej racji nie można?! ja mieszkam w 11 piętrowym bloku i każdy ma zamontowany taki wentylator. Zresztą jakoś nie chce mi się wierzyć, że to zabronione, bo kilka razy w roku chodzi po wszystkich mieszkaniach kontrola ze spółdzielni (sprawdza czy jest dobry "ciąg" wentylacyjny etc) i jakoś nigdy nic nikomu nie powiedziała. Także jeśli nie wolno to szanowny kolego porządnie to uzasadnij a nie puszczasz słowa na wiatr.
A na marginesie, abstrahując już od moich doświadczeń, skąd wiesz, że Cleo chodzi o montowanie wentylatora właśnie w bloku??

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 kwietnia 2010, 22:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli blok ma wentylację grawitacyjną nie wolno montować wentylatorów. Zabrania tego nie tylko prawo ale i zdrowy rozsądek. Wciągając powietrze w łazience robisz podciśnienie i powietrze z kanału w kuchni cofnie się. Jest to niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ znajdują się w nim zarodniki pleśni i nie tylko w stężeniu przekraczającym naszą tolerancję. Krótko pisząc grozi ci co najmniej alergia.

PN-83/B-03430/Az3:2000 punkt 4.2 Wybór rodzaju wentylacji. .. Nie dopuszcza się równoczesnego stosowania w pomieszczeniach wentylacji mechanicznej i grawitacyjnej. ..
Nowela ta z 2000 roku ma na celu zapobieganie cofaniu się powietrza z zagrzybionych kanałów wentylacyjnych. Krótko, gdy wentylator w łazience będzie pracował cofnie się powietrze w kuchni i odwrotnie. Kto ma takie wentylatory może sprawdzić zapaloną zapałką.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 maja 2010, 03:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko się zgadza, tylko rzadko które mieszkanie ma ten sam pion wentylacji dla kuchni i łazienki.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 maja 2015, 08:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Proszę - http://thesslagreen.com/ To cały system, który jednak nie jest drogi. Kwestia budżetu, potrzeb, ale generalnie to przykład takiego rozwiązania gdzie faktycznie macie zapewnione świeże powietrze i ciepło.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lipca 2015, 11:31

Zgadzam sie: good 0 bad

To faktycznie ciekawe i praktyczne rozwiązanie,tylko teraz pytanie o samą instalację,montaż oraz cenę- warto znać te szczegóły wcześniej.


www.Victori.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

14 października 2015, 10:49

Zgadzam sie: good 0 bad

zgadza się, a orientujecie się czy możliwe jest przeróbka wentylacji grawitacyjnej w mechaniczna?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dekoracje Liczba postów: 75 Grupa: Wykańczamy... U mnie na ścianie w salonie znalazła zastosowanie elastyczna płytka klinkierowa [url]http://elastolith.pl/[/url, którą bardzo łatwo się montuje, a do tego świet...
  • Klimatyzacja Liczba postów: 111 Grupa: Wykańczamy... Klimatyzacja to po prostu świetna sprawa i moim zdaniem obowiązkowy element w nowych budynkach. Trzeba tylko pamiętać, że z klimatyzacją jest trochę jak z samoc...
  • jakie gwoździe i inne elementy złączne na budowę? Liczba postów: 104 Grupa: Wykańczamy... Wiesz co, wydaje mi się że oferta sklepu e-armet zainteresuje cię równie mocno jak mnie. Jeśli chodzi o gwoździe, to mają szeroki wybór. Ja zastanawiam się nad....
  • Fototapeta - modna, czy niekoniecznie? Liczba postów: 6388 Grupa: Wykańczamy... Interesuje mnie tapeta do sypialni glamour i tapeta do salonu. Zależy mi na tapetach produkowanych z flizeliny. W Internecie znalazłam sklep Pasion Tapety. Więc...
  • Wyposażenie zakładu Liczba postów: 341 Grupa: Wykańczamy... Szczególnie polecam zaglądać do tego działu - https://www.amart.pl/category/wyposazeni e-domu. Można trafić całkiem sensowne okazje, ale sami oceńcie, czy to dla...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19132 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 184

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >