Jaki zamek do drzwi zewnętrznych?

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7 8  ▸

27 października 2017, 16:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Wizjer cyfrowy to tak. Gadżet ale ciekawy i funkcjonalny. Koszt takiego czegoś oscyluje w okolicach 300-500zł, ale dzięki temu starsza osoba może dobrze widzieć kto jest za drzwiami, a każdy dzwoniący robi sobie automatycznie zdjęcie, które jest zapisane na karcie. Nie trzeba takich zdjęć kasować, bo usuwają się one automatycznie (od najstarszego) jak pamięć jest przepełniona i trzeba dodać nowe zdjęcie.
Dobra rzecz jak ktoś jedzie na wakacje i zostanie okradziony. Często złodzieje sprawdzają czy ktoś jest w domu dzwoniąc właśnie do drzwi. Stąd spora już liczba producentów to ma w ofercie: KRCenter, Wikęd, Dierre, Delta. Na allego i tym podobnych jest też tego sporo.
Ot taki funkcjonalny gadżet.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 października 2017, 18:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Sam zamek to druga kwestia, z reguły już przy zakupie danego modelu drzwi możemy liczyć na fachowe porady i doradztwo również zakresu wyboru odpowiedniego zamka, właśnie tak jest u nas na www.ZbyDrew.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 listopada 2017, 17:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem niewiele możemy wybrać w danym modelu jeśli chodzi o zamek. Zamek montowany jest fabrycznie i tyle nam do tego. Co najdalej można wybrać jedną z kilku zaproponowanych wkładek (tańszą lub lepszą):
http://erkado.pl/wp-content/uploads/2017/07/ERKADO-katalog-D W-2017-_1.pdf
Przykładowo na 80 stronie jest wkładka i wkładkogałka za 30 i 45zł, albo w systemie jednego klucza taki komplet za 80zł netto. Nigdzie nie widziałem możliwości wyboru zamka, chyba że są zmiany konstrukcyjne i można jeszcze zamówić starą serię drzwi z innym zamkiem.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 listopada 2017, 09:19

Zgadzam sie: good 0 bad

W temacie zamków sporo się dzieje, a wraz z rozwojem inteligentnych technologii pojawia się coraz więcej elektroniki. Co myślicie np. o drzwiach otwieranych na Bluetooth w telefonie? W Niemczech to rozwiązanie bardzo fajnie się przyjęło. W Polsce takie rozwiązanie można znaleźć w drzwiach Schüco ADS w ofercie Alu-Plus czy Argo. Jest bardzo proste w obsłudze, bo wystarczy załadować aplikację, która łączy telefon z drzwiami. Co myślicie o takich nowinkach?

Zgłoś | Cytuj | Link

29 listopada 2017, 10:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Jest to w Polsce i nie jest to nowość. W drzwiach stalowych ktoś miał takie rozwiązanie tylko znacznie bardziej rozbudowane. Jest apka co po wi-fi może otwierać drzwi, okna i bramy garażowe.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 stycznia 2018, 18:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Jest takie coś na rynku i jak pisze Kolega wyżej nie jest to nowość. Nowość, nie nowość bo ja zazwyczaj spotykałem się z 2 rodzajami. Jeden był bardzo prosty do otwierania np tylko 1 czy 2 rzeczy. Drugi rodzaj to bardzo rozbudowany i drogi system inteligentnego domu, gdzie można przez tableta zrobić wszystko - od zamknięcia drzwi po zmianę temperatury w domu.
Ostatnio pojawiło się rozwiązanie pośrednie. Dość tanie i nieprzesadnie rozbudowane.
Zobacz sobie tu:
http://wiked.pl/katalogi/katalogdrzwi.pdf

Mają system WiKeys umożliwiający sterowanie roletami, drzwiami, bramą wjazdową i bramą garażową. Dobrą opcją jest też podgląd na to które wejście jest aktualnie otwarte lub zamknięte. Mało systemów to ma o dziwo, choć wydawałoby się podstawą.
Mają też prostszy system OpenLife z inteligentną wkładka sterowaną smartfonem. Swoja drogą świetna rzecz dla ludzi niepełnosprawnych na wózkach - mają o wiele wygodniejszy dostęp do otwierania drzwi bez konieczności wyciągania się do zamka.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 lutego 2018, 09:16

Zgadzam sie: good 0 bad

a może warto zainwestowac w alarm?


www.lizurej.pl/drzwi-zewnetrzne/

Zgłoś | Cytuj | Link

19 lutego 2018, 08:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Tylko wątek dotyczy drzwi zewnętrznych, a nie alarmu. Jedynie co można z takich elektronicznych rzeczy wspomnieć w tym wątku, to wydaje mi się że warto napisać o kontaktorach pod alarmy. Niektórzy producenci mają to u siebie w ofercie, aby nie trzeba było kombinować z montażem takich kontaktorów. Wszystko jest zrobione na zasadzie plug-n-play.
Do tego lepszą kontrole dostępu zapewniają urządzenia typu czytnik linii papilarnych, klawiatura na kod, albo na czytnik zbliżeniowy. Są to systemy jeszcze bezpieczniejsze jak użycie klucza. Można zobaczyć to choćby w w/w przeze mnie firmie.
Z rzeczy "elektronicznych" są jeszcze elektrozaczepy, ale to nie ma póki co sterowania otwieraniem połączonego z centralką alarmową. Pewnie niedługa przyszłość przyniesie i takie rozwiązanie. Pytanie czy wyjdzie to wprost z branży drzwiowej czy alarmowej.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 lutego 2018, 12:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli poszukujecie sprawdzonej firmy, która sprzedaje zamki do drzwi to mogę wam polecić www.firmakowal.pl Oferują szeroki wybór zamków zawiasów i innego osprzętu do montażu drzwi i bram, który sprzedają w ilościach hurtowych.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 marca 2018, 08:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie wiem po co reklamujesz tą firmę tutaj skoro rozmawiamy zupełnie o czymś innym. Bramy garażowe czy bramy uchylne to zupełnie inna dziedzina branży stolarki otworowej.
Akcesoriów do dzisiejszych drzwi ja tam osobiście nie widziałem poza zamkiem hakowym do drzwi przesuwnych. Reszta sprzętu to miniona epoka.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7 8  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna wybrać? Liczba postów: 872 Grupa: Montujemy o... Wybór odpowiednich okien https://www.art4web.biz.pl/okna-plastiko we-szczecin/ dla domu to kluczowa decyzja podczas projektowania lub remontu. Okna spełniają wie...
  • ekskluzywne okna aluminiowe Liczba postów: 27 Grupa: Montujemy o... W takim razie musisz zapoznać się z ofertą producenta okien aluminiowych ze strony: http://www.reynaers.pl/ . Mają dobre jakościowo okna o nowoczesnym wyglądzie...
  • Okna Szczecin-która firma najlepsza? Liczba postów: 305 Grupa: Montujemy o... Warto przeczytać https://www.css.biz.pl/okna-plastikowe-s zczecin/
  • drzwi stalowe czy drewniane Liczba postów: 488 Grupa: Montujemy o... Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy przy wyborze odpowiednich rozwiązań stolarskich, to możesz skontaktować się z WikDoor u których znajdziecie drzwi limanowa.....
  • Montaż okien Liczba postów: 78 Grupa: Montujemy o... Na co powinienem zwrócić uwagę podczas zakupu okien? Wohnung auf dem Wasser

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 183

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >