Jakie drzwi zewnętrzne?

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 35 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

26 września 2013, 15:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem drzwi Helios (dodatkowe informacje). Jak do tej pory sprawują się dobrze. Solidność + dobra izolacja termiczna i akustyczna na 5!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 lutego 2014, 11:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik MasterM napisał: Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem drzwi Helios
(dodatkowe
informacje
). Jak do tej pory sprawują się dobrze.
Solidność + dobra izolacja termiczna i akustyczna na 5!


Litości chińskie badziewie na 5 sorry ale jak nawali ta chińszczyzna to sprawdź DRZWI DELTA PREMIUM

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 lutego 2014, 09:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Też jakoś staram się unikać taniej chińszczyzny. Jak wygląda jeszcze kwestia termoizolacji drzwi? Miałem poprzednio takie tanie drzwi i teraz wymieniam, bo po kilku latach już są nieszczelne. Która marka ma najlepsze parametry pod tym względem?

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lutego 2014, 17:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepiej poczytać opisy techniczne na stronach producentów. Cal, Capek, Vox - z tych drzwi już jest w czym wybrać.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 lutego 2014, 21:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: Adamek napisał: ...Miałem
poprzednio takie tanie drzwi i teraz wymieniam, bo po kilku
latach już są nieszczelne. Która marka ma najlepsze
parametry pod tym względem?


Na to chyba nikt nie da Ci 100% gwarancji, które drzwi będą szczelne za kilka lat. Sporo zależy od montażu, miejsca zamontowania oraz tego jak użytkujesz i konserwujesz drzwi. Szczelność to przede wszystkim uszczelki oraz skrzydło z felcem, który dolega do ościeżnicy. Uszczelki zazwyczaj są 2 na dzisiejsze czasy. Pomijam fakt, że drzwi powinny mieć klejony ramiak aby nie krzywiły się na nasłonecznionych stronach. To chyba wszystko w telegraficznym skrócie.
Co do marek nie wiem. Może bardziej polecę Ci jakieś rozwiązanie, które ostatnio wpadło mi w oczy gdy przeglądałem fora.
http://wiked.pl/drzwi/drzwi-stalowe/wzory-przeszklenia-kolor y-3
Powyżej masz pierwszą z lewej ościeżnicę. Na innym forum ktoś dał zdjęcie przekroju i tam ścianka jest na prawdę gruba (na oko 2mm) w porównaniu ze zwykłą ościeżnicą, która jest z blachy 1,5mm (na oko).
Dzięki temu będzie sztywna i nie powinna się odkształcić od nagrzania lub wychłodzenia w zimie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 lutego 2014, 10:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Dodatkowym plusem ościeżnicy o której pisze Krzemyk jest to, że jest od razu zmontowana i jest powieszone na niej skrzydło (do transportu). Skręcona jest z progiem co jeszcze bardziej usprawnia montaż. Podobne rozwiązanie ma KMT z tą różnicą, że przekładka termiczna z tworzywa w Wikędzie jest minimalnie szersza.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lutego 2014, 15:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Adamek, powinieneś zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Kupujesz drzwi pasywne , bo dzięki temu oszczędzasz ciepło, a także lepiej izolujesz się od hałasu. Dodatkowo należy wybrać takie, na które otrzymasz bardzo długą gwarancję. I oczywiście niech zamontuje je firma, która ma jakiekolwiek o tym pojęcie. Dobrze jest też wymienić okna na pasywne, bo wtedy możesz zmniejszyć rachunki za ogrzewanie nawet do blisko 80%.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lutego 2014, 20:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Aż takim optymistą nie byłbym w tej kwestii. Oszczędności rzędu 80% nie wynikają tylko z okiem czy drzwi. Sekretów jest trochę więcej, choćby ogrzewanie, rekupacja ciepła, dopasowana do tego wentylacja itd.
Pod resztą tego co napisałeś podpiszę się obiema rękoma.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 marca 2014, 18:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Bartek - przepraszam za słowa, ale dla mnie to są brednie.
Przykładowo ogrzewanie budynku 125m2 powierzchni użytkowej wychodzi w sezonie grzewczym około 400zł (piec na ekogroszek + podłogowe wodne na parterze + konwekcyjne na poddaszu). Realna kwota za miesiąc ogrzania takiego budynku. Sezon zwykle trwa 6 miesięcy.
Według Ciebie: 400zł -80% = 80zł (różnica -320zł na miesiąc w sezonie lub raczej 160zł miesięcznie w skali roku).
160zł x 12 miesięcy = 1920zł różnicy w ogrzewaniu rocznie.

Ja zapytam się ile tysięcy złotych więcej kosztują okna pasywne (bynajmniej dla mnie to takie które są z aluminium i ciepłej wkładki). Na moje oko przy takim budynku różnica zwróci się najwcześniej za około 8 lat. Oby :)

Zgłoś | Cytuj | Link

18 marca 2014, 09:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie ulega wątpliwości , że okna czy drzwi które są solidnie i wykonane w nowoczesnych technologiach oraz materiałów precyzyjnie dopasowanych zmniejszą utratę energii cieplnej . Oglądałem ostatnio okna drewniano-aluminiowe , na zewnątrz aluminium wewnątrz drewno , posiadały również specjalne wywietrzniki które nie dopuszczają do zawilgocenia , posiadają również opcję montażu rolet lub żaluzji co też nie jest bez znaczenia .

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 35 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • zabezpieczenie domu Liczba postów: 22 Grupa: Montujemy o... Widzę, że pojawił się temat włazów, więc dodam co nieco od siebie. Pamiętajcie, żeby dobrze wybrać ten element. Najlepiej będzie to zrobić z pomocą fachowców. A...
  • Okna Szczecin-która firma najlepsza? Liczba postów: 306 Grupa: Montujemy o... Jeśli szukasz wysokiej jakości stolarki okiennej i drzwiowej, sprawdź ofertę GEALAN. Na ich stronie znajdziesz szeroką gamę produktów dostosowanych do różnych p...
  • jakie drzwi? Liczba postów: 615 Grupa: Montujemy o... Jeszcze jak obsługa posprzedażowa, gwarancyjna i pogwarancyjna będzie na poziomie 5+ to będzie już idealnie :).
  • drzwi stalowe czy drewniane Liczba postów: 489 Grupa: Montujemy o... Budujesz dom i głowisz się nad wyborem drzwi czy okien? Domega to może być strzał w dziesiątkę. Mają dużo opcji, sprawdź na https://domega.pl/. Może odnajdziesz...
  • Montaż okien Liczba postów: 80 Grupa: Montujemy o... Na co powinienem zwrócić uwagę podczas zakupu okien? Wohnung auf dem Wasser

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 163

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >