Jakie ogrzewanie?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 37 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

24 października 2008, 19:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Jakie ogrzewanie(typ) byłby najlepszy dla małego domku o powierzchni 120 m kw? Jeszcze nie wiem czy montować ogrzewanie podłogowe ale chyba to zastosuję. Moglibyście coś doradzić?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 stycznia 2010, 17:56

Zgadzam sie: good 0 bad

W takim razie to chyba najlepsza byłaby instalacje gazowa na gaz ziemny oczywiście. Możesz pomyśleć tez nad elektrycznym, ale to wyjdzie drożej. Ja ma gazowe a do ogrzania kuchnie, dwie łazienki i trzy pokoje i nie jest tak źle :D

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 stycznia 2010, 15:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Anonymous napisał: W takim razie to chyba najlepsza byłaby wasgaz.pl instalacje gazowa na gaz ziemny oczywiście. Możesz pomyśleć tez nad elektrycznym, ale to wyjdzie drożej.
...


Trochę byłoby dziwne, żeby właściciel/pracownik firmy gazowej ogrzewał się prądem. :D

Co dotego czy wyjedzie taniej czy drożej, to zależy od konkretnej inwestycji.
Na pewno samo założenie instalacji gazowej wyjdzie min kilkukrotnie drożej, ale już sama eksploatacja dużo taniej.
Właśnie robię projekt sterowania pewnym weekendowym domkiem w górach. Biuro projektujące ten dom wyliczyło, że instalacja gazowa (gaz oddalony ok 150m od domu) w tym przypadku nigdy się nie zwróci!!!

Co do samego tematu, to zależy jakie media są w okolicy. Jeżeli blisko jest gaz ziemny to pewnie najkorzystniej wyjdzie ogrzewanie gazem. W przeciwnym przypadku pewnie najtaniej wyjdzie ogrzewanie na paliwo stałe piecem z zasobnikiem (ekogroszek itp.). A może w Twojej gminie są jakieś dofinansowania na odnawialne źródła energii? Wtedy może warto zainteresować się pompą ciepła.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 stycznia 2010, 18:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o instalacje to może lepiej zwróć się do jakiś specjalistów, oni ci doradzą najlepiej. nie musisz od razu ich zatrudniać po prostu podzwoń poi firmach które się tym zajmują i zapytaj co tańsze i ile oni by chcieli za soje usługi.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 stycznia 2010, 17:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja ci proponuję piec na ekogroszek. Ja mam coś takiego:
http://www.leroymerlin.pl/produkty/kociol-ret ortowy-elektromet-solei-eko-kwp-25-zasobnik-lewy,1103189042, 1185357509.html i spisuje sie jak narazie bezawaryjnie, a za ogrzewanie 240 metrow place niewiele. Jedyna wada to ze nie jest to piec bezobslugowy- no ale taki urok piecy na paliwo stałe.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 lipca 2010, 14:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja dałem się namówić na ogrzewanie podłogowe w dwóch miejscach - w łazience i kuchnii. Niby coś daje, ale tylko kiedy jest troche chłodniej. Zimą to nic nie pomaga. Dla mnie strata pieniędzy

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lipca 2010, 19:57

Zgadzam sie: good 0 bad

W zasadzie sposobów na tanie ogrzewanie jest wiele. Wystarczy tylko jak pochodzisz po forach i poczytasz. Naprawdę mnóstwo ludzi wypowiada się z perspektywy swojego doświadczenia, warto z niego skorzystać i uczyć się na cudzych błędach :)

Zgłoś | Cytuj | Link

12 września 2010, 17:38

Zgadzam sie: good 0 bad

tutaj masz fajny kalkulator kosztów ogrzewania
http://www.pakietypromocyjne.pl/components/com_kalkulator/ka lkulator.php

Zgłoś | Cytuj | Link

16 września 2010, 23:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja pale głównie pelletem i jestem zadowolony. Koszty nie są duże, piec nie wymaga większego poświęcania mu czasu - wystarczy przeciścić go co jakiś czas i wybrac popiół. Do tego w kotłowni czysto a popiół stosuje jako nawóz pod drzewka. Mam fajny kocioł - D'allessandro termomeccanica cs. Mogę w nim palić też ekogroszkiem i owsem ale mam dobrego dostawce pelletu i tego się trzymam. Jeżeli będziesz wybierał kocioł to warto zwrócić na ten uwage, wszystko chodzi jak należy, łatwo się czyści, ładnie dopala i nie trzeba pilnować pieca. żeliwny palnik z automatycznym zapłonem, czujnikiem spalin i jasności płomienia + dobry, prosty w obsłudze sterownik i nie trzeba spędzać większości czasu w kotłowni.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 października 2010, 17:42

Zgadzam sie: good 0 bad

http://vikersonn.pl/kalkulator
Kalkulator kosztów ogrzewania, który pomógł mi w decyzji wyboru ogrzewania. Teraz mamę namawiam na takie ogrzewanie. Już prawie mi się udało.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 37 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...
  • Jakie wybrac ogrzewanie? Liczba postów: 10 Grupa: Robimy inst... Indywidualne potrzeby cieplne mieszkańców oraz specyfika budynku mają kluczowe znaczenie przy dostosowywaniu krzywej grzewczej. Odpowiednie jej ustawienie umożl...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 355

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >