Jakie ogrzewanie najlepsze i najtańsze dla nowego domu?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  11 12 13 14 15  ▸  ▸▸

9 stycznia 2017, 13:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Jaki certyfikat powinien posiadać pellet by można było być spokojnym o jego jakość?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 stycznia 2017, 11:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Warto zastanowić się także nad samą konstrukcją domu, gdzie moim zdaniem zdecydowanie najlepiej wypada dom pasywny, który charakteryzuje się najniższym procentem utraty ciepła, sami sprawdźcie na Askorpdomy.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 stycznia 2017, 14:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Spokojnie pellet ze Stelmetu ma wysoką kaloryczność, ja kupuję tylko od nich.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 stycznia 2017, 18:56

Zgadzam sie: good 0 bad

teraz jakbym kupował piec to właśnie na pellet widmo zanieczyszczenia powietrza jest coraz bardziej realne do tego wychodzi że pellet jest źródłem energii odnawialnej także nigdy go nie zabraknie

Zgłoś | Cytuj | Link

20 stycznia 2017, 18:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Mańkut, pellet Lava oraz Olimp posiadają zbliżoną kaloryczność, tj. pomiędzy 16,5-19,0 MJ/kg.

Andrzej Wysocki
eRzecznik marek Lava i Olimp - pelletu firmy Stelmet

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 stycznia 2017, 09:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja tam mam podłogówkę na cały dom z pieca zasilanego pelletem i całość świetnie się sprawdza przede wszystkim jeśli chodzi o wydajność paliwa i pożądaną temperaturę wewnątrz.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 stycznia 2017, 16:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Dość długo szukałem efektywnego grzejnika elektrycznego, który emituje promieniowanie podczerwone. Okazało się, że najlepsza wydajność wynika z ustawienia emitera podczerwieni. Trzeba brać grzejnik z emiterem umieszczonym na zewnątrz. Oferta infrapanel.pl spełnia takie normy. U mnie średnio koszt ogrzewania m2, dzięki ich technologii wynosi niecałe 2 zł/msc – odnowiona kamienica.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 stycznia 2017, 07:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Na pewno najwygodniejszym i skutecznym sposobem na ogrzewanie domu jest ogrzewanie systemowe od http://www.termika.pgnig.pl/. Sam korzystam z niego od wprowadzenia się do nowego domu i nie wyobrażam sobie zmiany na coś innego.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 stycznia 2017, 14:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak masz dobrą izolację budynku to oszczędzisz na grzejnikach na podczerwień. W przeciwnym wypadku koszty ogromne. U siebie w domu mam instalację opartą na grzejnikach elektrycznych polskiego producenta. Oddzielnie oczywiście C.W.U. Ten producent infrapanel.pl gwarantuje projekt, montaż, serwis i kilkanaście lat gwarancji. Przy dobrym rozmieszczeniu grzejników elektrycznych realnie oszczędzasz. U wskazanego przeze mnie producenta masz emiter podczerwieni umieszczony na zewnątrz grzejnika, więc wzrasta wydajność ogrzewania, a tym samym otrzymujesz niższe koszty eksploatacji urządzenia.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lutego 2017, 14:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Na stronie firmy jest informacja, że dom o powierzchni 100 m2 i zapotrzebowaniu energetycznym 40 kWh/m2/rok zużywa energię elektryczną za 1200 zł rocznie. Z prostego rachunku matematycznego wynika, że taki dom zużyje 4000
kWh/rok. W jakiej cenie musi być wtedy energia elektryczna, by wyszło 1200 zł?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  11 12 13 14 15  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 302 Grupa: Technologie... W moim odczuciu, oferta mieszkań gotowych do odbioru na https://activa.pl/oferta/mieszkania-goto we-do-odbioru-gdansk jest bardzo korzystna, szczególnie jeśli n...
  • Fotowoltaika Liczba postów: 150 Grupa: Technologie... Dla branży transportowej i logistycznej TSG Solutions oferuje banki energii, które pomagają w ładowaniu floty pojazdów elektrycznych. Sprawdź, co proponują na h...
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 153 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • Sypialnia Liczba postów: 43 Grupa: Technologie... W przypadku kiedy marzysz o nowoczesnej i komfortowej sypialni? Odkryj kolekcje mebli z oferty https://www.swiatmebli.pl/sypialnie-kole kcje/. Znajdziesz tam róż...
  • Przydomowa oczyszczalnia ścieków Liczba postów: 106 Grupa: Technologie... Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję sprzedaż wyposażenie technologicznego oczyszczalni ścieków to polecam zapoznać się z ofertą firmy, która znajduję s...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 302

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >