Jakie ogrzewanie najlepsze i najtańsze dla nowego domu?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  15 16 17 18  ▸

1 lutego 2018, 12:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Czytając ostatnie posty dochodzę do wniosku, że jedynie słuszne musi być
ogrzewanie na pelet.
Na szczęście są inne systemy grzewcze, jak ogrzewania na podczerwień, które idealnie nadają się do domów niskoenergetycznych, są bezobsługowe i tanie w eksploatacji. Dodatkową ich zaletą jest możliwość ogrzewania energią, którą sami wyprodukujemy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 lutego 2018, 22:29

Zgadzam sie: good 0 bad

można również pomyśleć o pompach ciepła. Przy budowie nowego domu warto o takim sposobie pomyśleć. Jest ekologicznym rozwiązaniem i bardzo ułatwiającym życie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 lutego 2018, 22:32

Zgadzam sie: good 0 bad

pellet staje się coraz powszechniejszym rozwiązaniem więc i coraz więcej opinii na temat tego ogrzewania. Osobiście jeszcze nie mam ale się zastanawiam aby taki rodzaj ogrzewania wybrać. Będę musiał tylko znaleźć jakiegoś dobrego dostawcę pelletu.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lutego 2018, 09:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Rozejrzyj się za stelmetem. jest to wygodny producent ponieważ otworzył sklep internetowy z pelletem. Dzwonisz i masz za kila dni pod domem. Oczywiście jest to produkt wysokiej kaloryczności.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lutego 2018, 19:21

Zgadzam sie: good 0 bad

długo czekałeś na dostawę, jakoś przegapiłem sprawę i widzę ze zapasy mi się konczą, myslałem o tym ze stelmetu

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 lutego 2018, 21:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Poza tym chyba ono jest trochę niewłaściwie postawione. To znaczy biorąc pod uwagę nasz klimat i koszty ogrzewania to ciepło raczej należy oszczędzać, a nie je produkować. Więc tu potrzebna jest dobra izolacja, np. styropian + system Foveo-Tech. Wtedy będą niższe koszty ogrzewania.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 marca 2018, 23:18

Zgadzam sie: good 0 bad

pompa ciepła to ogrzewanie przyszłości. Nic się nie spala. A to jest główny argument ponieważ pomaga ograniczyć smog w miastach.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 marca 2018, 11:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Izolacja to na pewno warunek konieczny do tego, by zmniejszyć zapotrzebowanie domu na ciepło. W dobrze zaizolowanych budynkach można rozważyć wykorzystanie w pełni darmowych źródeł ciepła, jak np. ciepło gruntu rozprowadzane przez system wodnego ogrzewania podłogowego. Do takich realizacji polecamy nasze płyty podłogowe Knauf Therm Heating, które można kupić nawet w niewielkich ilościach, http://www.knauf-industries.pl/news,15,floor- heating-od-jednej-palety.html

Zgłoś | Cytuj | Link

22 marca 2018, 20:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Pompa ciepła to najlepsze rozwiązanie. U mnie oprócz pompy ciepła, został także zamontowany rekuperator. Całość robiła mi firma http://dimplex.pl/. Taki instalacja sprawdza się rewelacyjnie, nawet podczas największych mrozów, co miałem okazję przetestować w lutym. W każdym razie, moim zdaniem, jest to najlepsza inwestycja, jeśli chodzi o ogrzewanie domu.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 marca 2018, 13:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciekawe ile ta inwestycja kosztowała, ile będzie kosztować jej eksploatacja i ile nowa pompa za 15 lat, jak dobrze pójdzie. Poza tym mamy dalej ogrzewanie konwekcyjne.
Lepszym, tańszym i trwalszym rozwiązaniem są ogrzewania na podczerwień.
Warto się nad taką alternatywą zastanowić, tym bardziej, że możemy korzystając z fotowoltaiki znacznie zredukować koszty ogrzewania.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  15 16 17 18  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 299 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 150 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • Sypialnia Liczba postów: 43 Grupa: Technologie... W przypadku kiedy marzysz o nowoczesnej i komfortowej sypialni? Odkryj kolekcje mebli z oferty https://www.swiatmebli.pl/sypialnie-kole kcje/. Znajdziesz tam róż...
  • Przydomowa oczyszczalnia ścieków Liczba postów: 106 Grupa: Technologie... Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję sprzedaż wyposażenie technologicznego oczyszczalni ścieków to polecam zapoznać się z ofertą firmy, która znajduję s...
  • spawanie Liczba postów: 63 Grupa: Technologie... Jeżeli potrzebujecie profesjonalnych narzędzi i akcesoriów do spawania to myślę, że zainteresować Was może także oferta firmy PERUN. U nich znajdziecie wszystko...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 337

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >