Jakie ogrzewanie najlepsze i najtańsze dla nowego domu?

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

6 czerwca 2011, 14:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja polecam ogrzewanie odczerwienią. Dopiero to do nas wchodzi, jeszcze nie jest zbyt rozpowszechnione, ale za to na najbliższe kilkanaście lat to chyba najlepsze rozwiązanie. Ja kupiłem panele z firmy Krist. Trochę mnie to kosztowało ale zwróciło się na rachunkach za prąd. Jak by ktoś chciał wiedzieć więcej na ten temat to polecam strone www.infrapanel.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 lipca 2011, 13:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie ogrzewanie podczerwienią. Nie dość że koszty za ogrzewanie są duzo mniejsze to kwota jednorazowej inwestycji też nie jest jakos bardzo wygórowana.Oczywiście izolacja odgrywa tu też ważną rolę jesli chodzi o koszty. Choć z tego co słyszałem ludzie biorą panele do kamienic i sobie też chwalą. Mam z tej samej firmy co poprzednik.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 października 2011, 14:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Również borykałam się z tym pytaniem, aż napotkałam stronkę Makrotermu. Znajduje się tam fajny kalkulator kosztów ogrzewania
pakietypromocyjne.pl/components/com_kalkulator/kalkulator.ph p.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 października 2011, 14:47

Zgadzam sie: good 0 bad

No cos w tym jest tylko po co reklama ;P

Zgłoś | Cytuj | Link

26 października 2011, 14:57

Zgadzam sie: good 0 bad

kalkulator ogrzewania wystarczy.... każdy wie że można wpisać w wyszukiwarke i wyskoczy :) Nie trzeba podawać konkretnej strony

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 listopada 2011, 15:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Najtańsze rozwiązanie przy braku możliwości finansowych długofalowego zwrotu kosztów: piec na węgiel groszek, z możliwością zakładania rusztów na paliwo stałe. W ścianach ogrzewanie promiennikowe (cytat poniżej). Założenie ogrzewanie do 85m2 salonu z antresolą kosztowało tyle co 1 szt. dobrego grzejnika (a zapotrzebowanie wynosiło 4 szt.). Rurki plastikowe na ścianach, na to tynk wew. z agregatu. Tak tak - zapytacie a co z wierceniem w ścianach po zatynkowaniu - przykłada się folę termowskaźnikową, która po przyłożeniu do ściany, po ok. 10 minutach pokazuje przebieg instalacji grzewczej. Około 90% ciepła jest oddawane przez promieniowanie, bez konwekcji, kurzu i suchego powietrza z roztoczami na wysokości dróg oddechowych jak to jest przy podłogówce. Wykonawcy nie chcą polecać tego systemu, ba na plastikowych rurkach niewiele można dołożyć do ceny materiału, a roboty przy wierceniu im się nie chce robić. Lepiej grzejniczek za 2 tys. przykręcić na 2 króćcach, niż co 10 cm otwór wiercić pod uchwyty wężownicy (bez straty dla ścian). Jakbym był wykonawcą, też bym tak kombinował. Pozdrawiam odważnych.

"(...)W ostatnim czasie szybko rośnie zainteresowanie innymi niż tradycyjne (konwekcyjne - grzejnikowe) sposobami ogrzewania budynków. Doskonałą alternatywą jest ogrzewanie ścienne. W tym przypadku większość strumienia ciepła (90%) przekazywana jest do pomieszczenia na drodze promieniowania, a nie konwekcji. Z tego względu ogrzewanie ścienne (a także podłogowe) jest najbardziej zbliżone do optymalnego. Profil rozkładu temperatury pokazuje, że nie ma gradientu temperatury wraz z wysokością w pomieszczeniu. Wywiera to pozytywny wpływ na komfort cieplny, co powoduje, że całkowity poziom temperatury może zostać obniżony o 1 do 3 oC, a to z kolei pociąga za sobą obniżenie kosztów ogrzewania. Komfort jaki daje ogrzewanie ścienne można porównać, do tego jaki odczuwamy przebywając na nasłonecznionym tarasie lub stoku w słoneczny, wiosenny dzień. Mimo, że temperatura powietrza wynosi np. 5 oC, to odczuwamy przyjemne ciepło w skutek działania bezpośredniego i odbitego od powierzchni promieniowania słonecznego. (...)"

Zgłoś | Cytuj | Link

9 stycznia 2012, 09:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak jeszcze możesz to rurki w podłogę zatop i wszystkożernym piecykiem - na teraz to najtaniej

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lutego 2012, 15:18

Zgadzam sie: good 0 bad

tak jak poprzdnicy - wybrałabym na twoim miejscu panele na podczerwień. Ja niestety największą glupotę zroniłam i 2 lata temu załozylam gazowe ;/ znajomi co kupowali mieszkanie w tym czasie co ja wzieli panele na podczerwień rachunki mają duzo niższe niz ja przy praktycznie takim samym grzaniu. Czekam aż uda mi sie uzbierać trochę pieniędzy by pozbyc się jak najszybciej tego pożeracza pieniędzy i zmienić na Infrapanele ;/

Zgłoś | Cytuj | Link

24 lutego 2012, 09:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Do Sonia 123: dokładnie mam tak samo jak Ty tylko, ze ja się wpakowałam w piece akumulacyjne i teraz większa połowa wypłaty idzie na samo ogrzewanie :( Bede musiala wziźc kredyt zeby zmienić je na Infrapanele :( Myśle, ze dam rade, ale będzie cięzko :/

Zgłoś | Cytuj | Link

25 kwietnia 2012, 22:14

Zgadzam sie: good 0 bad

popieram kolektory słoneczne to spora oszczędność w eksploatacji – osobiście kupiłem w Makroterm, ale znajomi kupowali w innych firmach i nie narzekali, a raz zainwestowane pieniądze z pewnością zwrócą się po kilku latach użytkowania

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 114 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • Maszyny pakujące Liczba postów: 82 Grupa: Technologie... Plomby Silny & Salamon https://plomby.biz to nie tylko produkt, to kompleksowe rozwiązanie dla firm i instytucji, które dbają o bezpieczeństwo swoich dóbr. Dzię...
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 269 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 622 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...
  • Wyroby hutnicze? Liczba postów: 198 Grupa: Technologie... Jeśli natomiast chodzi o stal to ja moge śmiało polecić wam tego producenta https://impostal.pl/iii/uslugi-serwis/oc ynkowanie ich rury stalowe ocynkowane ogn...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19131 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 360

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >