Jakie łączenie instalacji w puszkach ?

« Powrót do grupy: Robimy instalację elektryczną

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

1 lutego 2007, 16:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam rozprowadzoną instalację elektryczną w domu, ale jest nie połączona jeszcze.Chciałbym zasięgnąć opinii jak łączyć kable w puszkach?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 lutego 2007, 17:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem najlepsze są złączki WAGO. Daja one przejrzystość w puszce i estetyke.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 lutego 2007, 23:39

Zgadzam sie: good 0 bad

zadne kostki na skretke bez niczego i dobra izolacja

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lutego 2007, 14:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Gościu- to, co piszesz to prowizorka a i niebezpieczne :) Tak instalację można zrobić wrogowi :wink: Ja równiez proponuje złaczki Wago. Bo tylko elekrtyka...
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lutego 2007, 18:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Łączenie przewodów (nie kabli, bo to jest co innego)w puszkach musi odbywać się tylko przy pomocy do tego przystosowanych urządzeń np. odgałęźniki, złączki wago itp. Skręcanie przewodów jest niedopuszczalne (technicznie niepoprawne), i może w przyszłości być kłopotliwe przy jakiejkolwiek awarii w nistalacji elektrycznej.
Pozdrawiam
Jerzy

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 marca 2007, 21:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam

Ja stosuję Vago do mało obciażonych obwodów np. obwody oswietlenia gdzie są przewody 1,5mm2.
W obwodach gniazd, czyli przewaznie 2,5mm2 jeśli już trzeba coś połączyć to stosuję kostki.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 grudnia 2007, 02:12

Zgadzam sie: good 0 bad

złączki wago są najlepsze gdyż mają prosty sposób łączenia bez uzycia żadnego śrubokręta, po prsotu wkładasz kabelek w dziurkę i już się zatrzaskuje że nie wyjdzie z tamtąd

Zgłoś | Cytuj | Link

21 grudnia 2007, 08:25

Zgadzam sie: good 0 bad

no wlasnie ... ztrzasnie sie i nie wyjdzie ... a czasami trzeba cos rozlaczyc i ....dlatego ja stosuje wylacznie kostki :)

Zgłoś | Cytuj | Link

10 stycznia 2008, 01:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Wago.... Vago!!!!! tylko i wyłącznie nie rozumie czemu tego nie wiecie.. :P powaga wago i skończyć prosze ten temat... WAGO VAGo :D

Zgłoś | Cytuj | Link

10 stycznia 2008, 01:30

Zgadzam sie: good 0 bad

wago też da sie rozłączyć kręcą w odpowiednią strone... jest nawet opis na opakowaniu WAGO.... czysto schublnie ładnie i profesjonalnie 8)

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 146

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >