Jakie macie wymiary schodów?

« Powrót do grupy: Schody i balustrady

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

15 października 2008, 16:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy schody z wysokością stopnia 19 cm i szerokością 26 będą wygodne? Czy nie są one zbyt duże? A może za małe? Co o tym sądzicie? Jakie wy macie schody?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 grudnia 2008, 14:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Mogę Ci powiedzieć tyle: istnieje taki pewie wzór okreslający prawidłowe wymiary stopnia oparty jest on na długości kroku przecietnego człowieka

a mianowicie
2h + s = między 62 a 64 cm
gdzie:
h - wysokość stopnia
s - głębokość stopnia

więć u Ciebie
2x19 + 26 = 64
wynika z tego że Twoje schody są prawidłowo zaprojektowane

Ja też uważam że schody ze spocznikiem są wygodniejsze
W schodach zabiegowych w części biegu zmniejszenie z jednej strony i zwiększenie z drugiej strony głębokości stopnia wpływa na to że cała szerokość biegu nie jest efektywna.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 listopada 2010, 15:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że twoje schody są jak najbardziej prawidłowo zaprojektowane nie powinieneś mieć kłopotów z jakością i wygodą

Zgłoś | Cytuj | Link

11 lutego 2011, 11:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik kornishon19 napisał:
Czy schody z wysokością stopnia 19 cm
i szerokością 26 będą wygodne? Czy
nie są one zbyt duże? A może za
małe? Co o tym sądzicie? Jakie wy
macie schody?


ja mam schody 13 cm wysokość i 30 szerokość i jest w sam raz

myślę że 19 zm to troszeczkę za dużo

Zgłoś | Cytuj | Link

7 listopada 2011, 14:39

Zgadzam sie: good 0 bad

My mamy takie jak na zdjęciu:
http://www.schodyprudlik.pl/site/galeria
Model 3A - piękna sprawa ;-)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 maja 2019, 09:14

Zgadzam sie: good 0 bad



Więcej macie pokazane tutaj - https://schodyprudlik.com.pl/project_post/sch ody-azurowe-jednozabiegowe-sp082/ A generalnie te schody robią ogromną różnicę, wyglądają wyjątkowo fajnie i ogólnie - tak powinno być.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 sierpnia 2019, 07:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Zależy od czyichś oczekiwań.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 lipca 2020, 14:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: Paweł z Zachodu napisał: Mogę Ci powiedzieć tyle: istnieje taki pewie wzór
okreslający prawidłowe wymiary stopnia oparty jest on na
długości kroku przecietnego człowieka



a mianowicie

2h + s = między 62 a 64 cm

gdzie:

h - wysokość stopnia

s - głębokość stopnia



więć u Ciebie

2x19 + 26 = 64

wynika z tego że Twoje schody są prawidłowo
zaprojektowane



Ja też uważam że schody ze spocznikiem są
wygodniejsze

W schodach zabiegowych w części biegu zmniejszenie z
jednej strony i zwiększenie z drugiej strony głębokości
stopnia wpływa na to że cała szerokość biegu nie jest
efektywna.


Dzięi za wzór i wytłumaczenie. Nie wiedziałem o tym, a właśnie jestem na etapie robienia schodów.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 grudnia 2021, 21:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Schody wewnętrzne spokojnie można wykonać na przykład z wiodącymi elementami drewna. To zawsze się sprawdzi. Niemniej jednak trzeba wybrać taką firmę, która ma odpowiednie narzędzia, wiedzę, pracowników, dobierze schody do wielkości pomieszczenia, aranżacji itd. Polecam firmę https://ziolkowskischody.pl/oferta/. Potrafią naprawdę zrobić bardzo ładne schody, z których będziecie zadowoleni

Zgłoś | Cytuj | Link

5 stycznia 2022, 06:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Schody Prudlik, najlepiej z drewna egzotycznego. Porządne, solidne, o bardzo dobrych parametrach i to jest już rozwiązanie wystarczające na lata. Natomiast czy opcja dla każdego? To już zdecydowanie zależy od was - sami oceńcie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Laweta Warszawa 24h Liczba postów: 7 Grupa: Schody i ba... Ja polecam takie rozwiązanie jak pomoc drogowa Poznań MMM Service: http://pomocdrogowa.i-poznan.pl/ . Ostatnio miałam wypadek i wezwałam właśnie tę pomoc drogow...
  • Balustrady Liczba postów: 194 Grupa: Schody i ba... O ile mi wiadomo, balustrady systemowe stały się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. I nie bez powodu - oferują elegancki i nowoczesny wygląd, który je...
  • płytki na schody wewnętrzne Liczba postów: 62 Grupa: Schody i ba... Jeżeli chodzi o schody zewnętrze, moim zdaniem jakieś porowate płytki będą jak najbardziej ok. Wewnątrz domu czy mieszkania jednak chętniej widziałabym np. tego...
  • Schody Modułowe. Co i jak? Liczba postów: 8 Grupa: Schody i ba... Trzymajcie namiary - https://schodyprudlik.com.pl/schody-drew niane/ Stawiajcie wyłącznie na górną półkę jakościową, a na pewno pozytywnie na tym wyjdziecie. Co....
  • panele na schody Liczba postów: 16 Grupa: Schody i ba... panele z kapinosami z litego drewna. Ciekawe jak jest róznica w cenie pomiędzy tym rozwiązaniem a całym trepem z litego drewna. Czy w ogóle opłaca się takie kom...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 258

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >