Jakie moduły fotowoltaiczne

« Powrót do grupy: Robimy instalację elektryczną

27 października 2021, 14:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Moduły mono- czyli polikrystaliczne w instalacji? Na czym polega różnica? A jak wygląda to cenowo gdybym chciał 5kwp?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 października 2021, 13:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Różnica miedzy monokrystalicznymi i polikrystalicznymi – wynika ze struktury krzemu, który został użyty do ich budowy. W każdym z paneli jednak prąd elektryczny jest generowany przy wykorzystaniu zjawiska fotoelektrycznego. Różna jest tylko technologia wytwarzania półprzewodnika, a w związku z tym wydajność, koszt i wygląd ogniwa. Panele monokrystaliczne wykonane są z krzemu, który ma strukturę uporządkowaną. Dzięki temu moduły te mają większą sprawność sięgającą od 17 do 22%. Oznacza to, że tę samą energię można wytworzyć na mniejszej powierzchni dachu. Co ważne panele monokrystaliczne produkują energię również w pochmurne dni, warunkiem ich pracy jest światło, a nie tylko słońce. Moduły monokrystaliczne posiadają moc od 310 Wp do 370 Wp i produkowane są w technologii HalfCut. Sam się na takie zdecydowałem mimo ze są droższe. Projektant mojej instalacji z firmy Synergio mnie przekonał – ciebie też przekona. Na stronie maja przykładowe kalkulacje – wpisują markę sprzętu i moc instalacji oraz koszty za 1kw. Ja zapłaciłem mnie niż 3 tys. za 1kw.
A firma porządna z prawdziwego zdarzenia, przedstawiciele w każdym województwie, magazyny ze sprzętem także nie czekasz długo, a montaż sprawny i dokładny -wiem bo się trochę na montażu znam.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 148

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >