Kalkulator kredytowy

« Powrót do grupy: Finansowanie firm budowlanych.

18 kwietnia 2014, 17:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Większość z nas kupując nowe mieszkanie czy finansując budowę domu będzie korzystało z kredytu hipotecznego. Warto więc dodać do zakładek ten kalkulator kredytu hipotecznego: http://www.ehipoteka.com.pl.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 kwietnia 2016, 09:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Analizując każdy kredyt hipoteczny warto też zwrócić uwagę na to jak będą kształtowały się raty w poszczególnych miesiącach, żeby potem, po podpisaniu umowy, nie było rozczarowania.
Wiele osób jest nieco zaskoczonych, że wybierając raty równe (na które decyduje się większość osób ze względu na lepiej obliczaną zdolność kredytową) najpierw spłaca się przede wszystkim odsetki kredytowe, a dopiero później ich wysokość się obniża na rzecz spłacanego kapitału. Tymczasem jest to jak najbardziej normalne, bo na początku odsetki są liczone od wysokiego poziomu zadłużenia, które z czasem będzie się obniżać.
Różnice w proporcjach pomiędzy wysokością części odsetkowej i kapitałowej każdej raty są tym większe, im wyższe jest oprocentowanie kredytu hipotecznego. Kalkulator opublikowany na http://www.kred.pl/20100211101/Kalkulatory/ka lkulator-rat-kredytowych.html pozwala na wygenerowanie pełnej symulacji kredytu hipotecznego z podziałem na ratę kapitałową i odsetkową w każdym miesiącu. Dobrze sprawdzić jak w przypadku określonej marży czy oprocentowania będzie zmniejszać się pozostała do spłaty kwota kredytu.

Ten post był edytowany przez delta dnia: 28 września 2016, 03:15
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Aby dodać post, należy się zalogować.

Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17308 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 294

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >