Kierunek podróży Iran

« Powrót do grupy: Pasje forumowiczów

1 marca 2017, 23:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Zastanawiam się nad wyjazdem do Iranu. Chciałabym namówić na tą podróż mą koleżankę. Niestety jak na razie bezskutecznie. Czy ktoś z Was zwiedzał Iran i podpowie mi jaką atrakcją ją skusić na tą wyprawę?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 marca 2017, 16:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Iran jest pięknym krajem. Zdecydowanie polecam się tam wybrać. Warto pojechać do pustynnego Bam i zorganizować wyprawę łodzią pośród lasów mangrowych wśród kanionów- Dolina Gwiazd i Chahkooh. Niesamowite wspomnienia mam z tamtych miejsc i chętnie kiedyś tam wrócę. Byłam sama, ale nastepnym razem chyba postawię na wytwórnię wypraw.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 marca 2017, 14:59

Zgadzam sie: good 0 bad

koleżanka też namawiała mnie na taki wyjazd.Była kilka lat temu.Zachęca opowieściami o pięknych meczetach ,urokliwych miastach,smacznej chociaż innej od naszej kuchni i o dobrej pogodzie;)Wspominała też o pustyni Bam i oazie Garmeh polożonej wśród palm.Napewno sama nie wybrałabym się tam,raczej postawiłabym to zorganizowany wypad

Zgłoś | Cytuj | Link

6 marca 2017, 07:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Iran? Chyba bałbym sie tam jechać ;d

Zgłoś | Cytuj | Link

6 marca 2017, 19:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Wyjazd do Iranu bardzo mnie pozytywnie zaskoczył. Kraj piękny o bardzo ciekawej historii, piękne zabytki a przede wszystkim bardzo mili i sympatyczni ludzi, bardzo przyjaźnie nastawieni do turystów. Bardzo dużo młodych ludzi, chętnych do rozmowy i bardzo dobrze znających angielski. Pytanie o drogę zawsze kończyło się osobistym odprowadzeniem na miejsce, mimo że szli w innym kierunku. Czysto na ulicach i w hotelach. W miastach dużo pięknych ogrodów. Spaliśmy w hotelach 3 gwiazdowych były to hotele o wysokim standardzie. Wrócę am chyba z wytwórnią wypraw

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 marca 2017, 13:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Ciekawy kierunek, ale obecnie to chyba nie byłoby to najbezpieczniejsze chyba, choć może nie ma tak źle?

Zgłoś | Cytuj | Link

23 marca 2017, 20:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Czytałem kilka artykułów i książek o wyprawach w tamte regiony. Nawet paru pojechało rowerami. I nic im się nie stało. Uważam nawet, że z powodu ilości służb bezpieczeństwa i wysokości kar, bezpieczeństwo tam może być wyższe niż u nas. Obecnie Iran otwiera się na świat, więc powinno być całkiem ok. A sami ludzie pewnie bardzo stęsknieni za "obcymi". Co zobaczyć? Ali Sadr (fenomenalna jaskinia, chyba największa tego typu na świecie), Choqa Zanbil, Persepolis i wiele innych. Tam naprawdę jest co zobaczyć. Duży kraj i tak bardzo odmienny od jakiegokolwiek w Europie. No i pamiętaj by nie nazwać Irańczyka arabem, bo to obraza. Oni są persami. Najlepiej wybierz jakąś objazdówkę (wspomniana tutaj już Wytwórnia ma ich kilka) bo najwięcej zobaczysz. A samemu bez znajomości może być ciężko wszędzie dojechać.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 kwietnia 2017, 20:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Iran jest bezpieczny. Wieczorem chodziliśmy na spacer po deptaku, jest długi, pełno przy nim restauracji i prawie przy każdej knajpce jest muzyka na żywo. Najczęściej dobre głosy, śpiewają po rosyjsku. Siadaliśmy na murku i słuchali.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 lipca 2019, 14:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym się bała. Tyle złych rzeczy się tam dzieje...

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Własny biznes-warto? Liczba postów: 299 Grupa: Pasje forum... audyt organizacyjny w firmie jest niezbędnym procesem dla każdej firmy, aby zapewnić jej sprawne funkcjonowanie i zidentyfikować obszary wymagające poprawy. O i...
  • Gadżety reklamowe dla firmy Liczba postów: 188 Grupa: Pasje forum... Interesują mnie smycze reklamowe i torby papierowe z nadrukiem. Zależy mi na szerokim wyborze produktów w korzystnej cenie. Jakiś czas temu znalazłam w Internec...
  • Wakacje 2020 Liczba postów: 29 Grupa: Pasje forum... Ekscytujące wrażenia turystyczne czekają na podróżnych korzystających z oferty Foxiepass. Dzięki temu innowacyjnemu systemowi rezerwacji online, podróżujący mog...
  • mechanika Liczba postów: 86 Grupa: Pasje forum... Natomiast jakby komuś z was coś stało się przykładowo z oponami, to możecie wówczas zgłosić się do firmy https://mobilna-wulkanizacja.pl/mobilna- wulkanizac...
  • NAPRAWA CIĘŻARÓWEK Liczba postów: 12 Grupa: Pasje forum... W celu dokonania profesjonalnej naprawy samochodów ciężarowych i uzyskania pełnego zaplecza technicznego, warto odwiedzić serwis TIR w Mostkach. To centrum serw...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 150

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >