Kocioł na drzewo i węgiel problemy

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

9 kwietnia 2011, 11:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Piszę tutaj ponieważ nie znam się kompletnie na tych sprawach i chciałbym uzyskać informację co powoduje mój problem. Mianowicie problem tkwi w tym że dym bardzo często leci w odwrotną stronę. Jak chce się podłożyć i otwiera się drzwiczki to pomieszczenie momentalnie wypełnia się dymem i nie da się w takim wypadku pracować. Czyszczenie nie daje wiele a przynajmniej nie na długi okres czasu. Jeżeli drzwiczki są zamknięte dym przechodzi przez komin ale również wychodzi szparami w drzwiczkach. Proszę o pomoc i podanie prawdopodobnych przyczyn tego problemu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 kwietnia 2011, 15:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie wiem jak by ci tu pomóc ale myślę, że skoro dym wlatuje z powrotem do mieszkania to może to być problem z wentylacją, cugiem, może porządne czyszczenie komina pomoże, najlepiej jak byś wezwał kominiarza niech zbada ten problem, bo taki przypadek to nie lada problem, może nawet dojść do zaczadzenia!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 kwietnia 2011, 16:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Piec mam jakby w piwnicy a problem jest od dawien dawna i żaden kominiarz nie pomógł.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 maja 2011, 10:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Problem jest dość częsty, ale rozwiązywalny.
Wyobraźmy sobie przekrój pionowy domu. Jeśli komin znajduje się po stronie wschodniej od kalenicy, a wiatry w ponad 80% mamy zachodnie, to pęd powietrza „przerzucany” przez kalenicę ma za nią tendencje do lekkiego ruchu w dół i następuje wdmuchiwanie powietrza do komina (podobnie jest z aerodynamiką pojazdu).
Jeśli wysokość komina jest poprawna (min. 60cm ponad połać i równa się z wysokością kalenicy), to wylot z komina powinien znajdować się w obszarze ciśnienia, jakie panuje w otoczeniu, czyli w „obszarze obojętnym”. Ale to jeszcze nie wszystko!
Pozostaje sprawa nawiewu powietrza do kotłowni. Przy obecnie bardzo szczelnej stolarce okiennej stosuje się otwory nawiewne do kotłowni, które jak i komin, znajdują się po stronie wschodniej budynku. Pęd powietrza wywołuje po stronie zach. nadciśnienie, a po wschodniej podciśnienie i wtedy nasz nawiew zachowuje się jak zwykła wentylacja – wyciąga powietrze z kotłowni, a po otwarciu drzwiczek od pieca – dym z komina do kotłowni :)

Sprawdzenie jest bardzo proste. Należy w opisanej kolejności: otworzyć okno lub drzwi po zachodniej stronie, idąc do kotłowni nie zamykać za sobą drzwi, następnie zatkać nawiew powietrza i otworzyć drzwiczki pieca. Jeśli teraz wszystko jest O.K. no to mamy winowajcę – nawiew - i przy kominie nie mamy nic do roboty! :)

Zgłoś | Cytuj | Link

6 czerwca 2016, 11:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Trzeba zawołać kominiarza bo to jest niebezpieczne.... ja miałam cos podobnego i polecono mi dobrego fachowca z komino.net

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 września 2016, 14:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście że pierwsze co należy zrobić to sprawdzić czy jest tzw "cug" i ciąg w z komina, bo jeżeli nie to występuje problem z wentylacją i zalecam wezwać kominiarza aby go dokładnie przeczyścił, to samo zresztą należy wykonać z samym piecem.

www.Kotly-Oksana.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

9 listopada 2018, 09:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Problemem kotła może być również wybór niezbyt dobrej jakości opału, dlatego ze swojej strony mogę polecić Ci abyś również sprawdził opał z hurtowni KGM, która jak najbardziej zasługuje na wyróżnienie ze względu na dobrą jakość przygotowania zarówno węgla jak i ekogroszku, wysoką wartość opałową oraz to że w workach nie ma praktycznie miału ani kamieni. Myślę, że warto przetestować to sam zobaczysz jak dobrze się spala pozostawiając bardzo niewielkie ilości popiołu.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 370 Grupa: Robimy inst... Wybór ogrzewania to inwestycja na lata, więc nie można podejść do tego zbyt lekko. Na pewno firma https://sisettemp.pl/ będzie w stanie nam doradzić, jakie ogrz...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 409

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >