Kolektory słoneczne - warto?

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

1 kwietnia 2011, 15:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam wszystkich!
Chciałbym zapytać Was co sądzicie o instalowaniu kolektorów słonecznych? I nie chodzi mi tylko o koszty finansowe, ale jakie macie doświadczenia z wykorzystywaniem energii słonecznej? Rozważam kupno kolektorów Turbosolar z Makrotermu. Znacie kogoś kto ma takie? Z góry dzięki. Pozdrawiam :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 kwietnia 2011, 15:31

Zgadzam sie: good 0 bad

znam, znajomy mi odradzał, narzekal ze to strata pieniedzy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 kwietnia 2011, 12:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli szukasz informacji na temat kolektorów słonecznych i energii odnawialnej w domu, mogę polecić Ci artykuł: Jak wybrać ogrzewanie solarne?.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 kwietnia 2011, 13:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Kolektory może i się opłacają ale tylko w lecie i zwłaszcza w domach gdzie jest duże zapotrzbowanie na ciepłą wode. Ale doacja na kolektory słoneczne zupełnie się ne opłaca. Dużo informacji na ten temat znajduje się na stronie :

http://www.grzanie.blogspot.com/

Zgłoś | Cytuj | Link

8 czerwca 2011, 10:17

Zgadzam sie: good 0 bad

To wcale nie jest strata pieniędzy,wręcz przeciwnie. Musisz je tylko zainstalować w dobrym miejscu,odpowiednio nasłonecznionym. Taka inwestycja jest opłacalna. Do tego masz dofinansowanie w wysokości 30% o ile się nie mylę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 lipca 2011, 00:42

Zgadzam sie: good 0 bad

ja posiadam kolektory Makrotermu i jestem bardzo zadowolona, to była dobra inwestycja, coraz bardziej zaczyna być widać że z czasem wysokie koszty zakupu kolektorów się zwracaja, tak że myśle, że warto

Zgłoś | Cytuj | Link

4 lipca 2011, 14:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak już ktoś wcześniej pisał, duży koszt urządzenia po jakimś czasie się zwrócą wystarczy trochę cierpliwości.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 lipca 2011, 14:40

Zgadzam sie: good 0 bad

No dobrze, a są tu jacyś rzeczywiści praktycy, którzy potwierdzą te oszczędności?
____________________
prk 7 nieruchomości

Zgłoś | Cytuj | Link

19 lipca 2011, 15:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja sam przypadkiem kupiłem sb kolektory i rachunki spadły czy ja wiem czy tak znacznie ? Nie. ale spadły.... Po za tym nie potrzeba tutaj praktyków wystarczy poczytać na budnet albo gdzie indziej o ich energooszczędności :)

Zgłoś | Cytuj | Link

2 sierpnia 2011, 14:06

Zgadzam sie: good 1 bad

Do wszystkie trzeba podchodzić z rozwagą, kolektory słoneczne to oszczędność ale żadna rewolucja w rachunkach. Najistotniejsze jest tutaj chyba dobry wpływ na środowisko.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 142 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Jak wyliczyć zaoszczędzenie ciepła? Liczba postów: 32 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem tego typu obliczenia nie są możliwe, ponieważ zawsze po drodze wypadnie coś co zwiększy nasze rachunki za prąd czy ogrzewanie. Taka kwota może być....
  • Siatki dla kota i przeciw ptakom Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Pewnie bardzo dużo osób zainteresuje się siatka na okno dla kota . Tak naprawdę to jest bardzo interesująca oferta.
  • Zarządzanie nieruchomościami Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem na pewno warto się zainteresować zarządca nieruchomości Łódź . To jest naprawdę bardzo dobra oferta.
  • Pompa ciepła Liczba postów: 5 Grupa: Ekologiczny... Jeżeli chodzi o pompy ciepła to jeśli chcesz skorzystać z programu czyste powietrze to pompa musi spełniać wysokie normy a to gwarantują produkty tego producent...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 172

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >