Kominek tradycyjny VS biokominek

« Powrót do grupy: Ekspert biokominków

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

12 grudnia 2011, 16:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, mam pytanie,
czym się tak naprawdę różni biokominek od tego tradycyjnego? Czy kwestia podłączenia jest taka sama? czy może materiał którym się "rozpala" się kominek się różni?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 grudnia 2011, 11:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogólnie biokominek działa na bioetanol i w odróznieniu od tradycyjnego kominka nie pozostawia brudu, dymu ani sadzy, bo jedynymi produktami spalania są para wodna i CO2. Poza tym nie potrzebują żadnych dodatkowych instalacji, przez co można je umieścić dosłownie wszędzie, w ścianie, na ziemi lub połaczyć z elementami umeblowania. Poza tym ostatnio pojawiły się biokominki, które można sterować za pomoca systemu inteligentnego domu albo na pilota. Mozna je właczać, wyłączać i zmieniac wielkość płomienia.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 grudnia 2011, 11:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj Grzechu,
Coraz większe zainteresowanie biokominkami powoduje falę pytań i niedowierzania.
- Jak to, w blokach, na 2 piętrze?
- Kto mi na to pzowoli?
- Ja nie mam komina i nigdy mieć go nie będę.
- Oj tam – lipa na kółkach.
- Na pewno drogi, na pewno mnie nie stać...
Otóż tak – w blokach, na piętrze, nikt nie musi pozwalać, nie musisz mieć komina i dodatkowej instalacji i na pewno Cię stać.
Biokominek jest innowacyjną konstrukcją, stosowany wewnątrz pomieszczeń posiadających tradycyjny system wentylacji i nie wymaga komina do odprowadzania spalin. Są to kominki bez komina!!! Oczywiście w sprzedaży znajdują się także biokominki do zastosowania na zewnątrz naszych domostw, w ogrodach i na tarasach, a wprawni architekci krajobrazu potrafią wkomponować je także w sąsiedztwie kaskad i oczek wodnych. Połączenie prostej formy z nowoczesną stylistyką tworzy przytulną atmosferę i znacznie zwiększa walory estetyczne pomieszczenia. Jest to zasługa występowania prawdziwego żywego ognia, który nie jest statyczny.
Fakt budowy biokominka z metali szlachetnych wysokiej jakości w połączeniu z ciekawą kolorystyką sprawia, że pomieszczenie nabiera nowoczesnego charakteru i elegancji.
Prosty montaż i możliwość wielorakiego zastosowania przemawia na zdecydowaną korzyść stosowania tego wyrobu. Możliwe jest także wbudowanie wkładu w klasyczne kształty kominków.
Nie bez znaczenia jest też fakt poprawy bilansu cieplnego. Biokominek jest wydajnym źródłem ciepła i jest atrakcyjnym uzupełnieniem standardowego systemu grzewczego. W tradycyjnych kominkach do 60% energii cieplnej jest wyprowadzana na zewnątrz pomieszczenia przez komin, w biokominku całe ciepło pozostaje w pomieszczeniu. Tradycyjne systemy grzewcze wysuszają powietrze obniżając komfort wdychanego powietrza. Skład biopłynu (*bioetanol) jest odpowiednio dobrany, przez co produktem jego spalania jest para wodna oraz dwutlenek węgla. Para wodna powoduje zwiększenie wilgotności w pomieszczeniach, co jest zjawiskiem bardzo korzystnym, a zawartość dwutlenku węgla nie jest niebezpieczna.
Na rynku znajdziesz wiele modeli biokominków – stojące, wiszące, do zabudowy, z różnymi rodzajami palników o różnych pojemnościach i kształtach palenisk.
Na co należy zwrócić uwagę decydując się na zakup biokominka? Najważniejszym elementem, sercem każdego biokominka jest palnik – dopytaj się sprzedawcę o jego budowę, o szczelność, w końcu o certyfikaty bezpieczeństwa. Jakże często odbieram telefony od załamanych Klientów z pytaniem – „…czy w waszych biokominkach też tak jest? Dlaczego po ścianie cieknie mi płomień?” No cóż, jak już wspomniałem, dostępność tych produktów i chęć łatwego zysku spowodowały duże zainteresowanie nie tylko inwestorów, ale i producentów, także garażowych. Powstało wiele zakładów, które posiadając kawałek miejsca, gilotynę czy nożyce do blachy i spawarkę zaczęły „produkować”. Widać to gołym okiem – cena mówi sama za siebie. Wśród biokominków, jak i wśród każdego segmentu produktów są przysłowiowe maluchy i mercedesy (w niczym nie obrażając dobrych kiedyś maluchów). Jedno jest pewne – najważniejszy w biokominku jest PALNIK!
Mam nadzieję, że udało mi się bliżej zapoznać Cię z zasadą działania i wykorzystaniem biokominków. Chętnie odpowiem na każde postawione w tym temacie pytanie. Zachęcam Cię także do odwiedzenia strony z polskimi biokominkami www.polskiebiokominki.pl na której znajdziesz nie tylko wiele modeli biokominków, ale też filmy i materiały informacyjno-instruktażowe.
Pozdrawiam
Dariusz Barylski

Ten post był edytowany przez Dariusz Barylski dnia: 13 grudnia 2011, 11:47
Zgłoś | Cytuj | Link

13 grudnia 2011, 16:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Ojej... nie spodziewałem się tak wyczerpującej odpowiedzi, ale dziękuje bardzo, jestem niezmiernie wdzięczny. Czyli jednym słowem taki kominek jest w bez wad? Czy to aby możliwe?

Zgłoś | Cytuj | Link

13 grudnia 2011, 17:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Cieszę się, że tak odebrałeś moją wypowiedź.
Pewnie nie jest możliwe, aby był bez wad. Każdy z nas ludzi ma wady, każdy produkt również. Ważne jest tylko to, żeby ilość wad była mniejsza niż ilość zalet. Jeden lubi śledzie, inny ciasto z kremem.
Producenci i projektanci na całym świecie dążą do doskonałości, czy im się to udaje? Na to pytanie każdy z nas odpowie inaczej.
Pozdrawiam
Dariusz Barylski

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 grudnia 2011, 18:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Chciałbym wszystkim czytelnikom budnet.pl życzyć w nadchodzącym 2012 roku samych sukcesów, spełnienia wszystkich marzeń i zamierzeń, żeby rok ten obfitował w bogactwo i pomyślność na każdej niwie - zarówno zawodowej, jak i prywatnej.
Ujmując jednym zdaniem - wszystkiego NAJ...

Ten post był edytowany przez Dariusz Barylski dnia: 28 grudnia 2011, 18:38
Zgłoś | Cytuj | Link

29 grudnia 2011, 15:32

Zgadzam sie: good 0 bad

A dziękujemy bardzo. Ja również życzę wszystkiego najlepszego, by nowy rok był niczym róg obfitości a słowo "kryzys" istniało tylko w piosenkach. Życzę by ten nadchodzący Nowy Rok był dla nas wszystkich Polaków o wiele łaskawszy, spokojniejszy i bogatszy :)

Zgłoś | Cytuj | Link

29 grudnia 2011, 15:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj Grzechu, wypada mi tylko dodać - oby...:)

Zgłoś | Cytuj | Link

2 stycznia 2012, 16:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Grzechu,

Co do kominków, fajny artykuł znajdziesz tutaj:

http://rynekpierwotny.com/articles/w-cieple-d omowego-ogniska-czyli-jaki-kominek-wybrac/poradniki/320/

Pozdrawiam i udanego Nowego 2012 ;)

Ten post był edytowany przez Kamila_El dnia: 2 stycznia 2012, 16:12
Zgłoś | Cytuj | Link

2 stycznia 2012, 18:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam wszystkich w nowym roku.
Z duża uwagą przeczytałem artykuł do którego odesłała Grzecha Kamila. Wszystko pięknie napisane i przedstawione, ale z jednym się zgodzić nie mogę, a mianowicie z kosztami. We wspomnianym artykule jest zdanie - "Koszt całości to wydatek rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych." Co prawda jeśli ma to mieć odniesienie do klasycznych kominków, w których źródłem ognia i ciepła jest drewno, to ok. Jeśli zaś do biokominków - w końcu artykuł prezentuje także biokominki - to nie zgadzam się i muszę głośno krzyknąć NIE PRAWDA!!!
Biominki to wydatek zaczynający się od tysiąca zł. Są oczywiście modele o wiele droższe, ale minimalna cena dobrego, bezpiecznego biokominka to 920 zł. - DEMPO40, chociaż są i tańsze, choć nieco mniejsze biokominki stojące, jak np. ten z serii modeli o nazwie IWAKI w cenie 580 zł.
Przepraszam za wtrącenie, ale nie chciałbym, żeby jeden post mógł zamieszać klientom w głowach, zrażając do biokominków przez pokazanie zbyt wysokich kosztów, jakie wiążą się z posiadaniem wymarzonego żywego ognia we własnym M...

Pozdrawiam
Dariusz Barylski

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • koszta Liczba postów: 19 Grupa: Ekspert bio... To jest według mnie sprawa dla specjalisty z tego obszaru.
  • Blaty kuchenne - z marmuru Liczba postów: 1 Grupa: Ekspert bio... Witam serdecznie, poszukuję blatu marmurowego do mojej kuchni i po krótkich poszukiwaniach znalazłem ciekawą stronę - https://obol-kamieniarstwo.pl/blaty-kuch ...
  • na jakiej scianie biokominek Liczba postów: 73 Grupa: Ekspert bio... A gdzie kupujecie takie materiały jak izolacje wysokotemperaturowe i tkaniny przemysłowe? bo ja od jakiegoś czasu zaopatruję swoją firmę w tym sklepie http://ww...
  • PIEC KAFELKOWY Liczba postów: 22 Grupa: Ekspert bio... My z żoną też od zawsze uwielbialiśmy piece kaflowe i na nowy dom taki piec sobie zafundowaliśmy. Konkretnie taki ttps://taniekominy.pl/blanka/9870-blanka -8-kaf...
  • bio-kominek Liczba postów: 79 Grupa: Ekspert bio...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19128 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 146

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >