Która z przydomowych oczyszczalni ścieków lepsza?

« Powrót do grupy: Porady i opinie

5 lutego 2009, 12:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy ktoś ma doświadczenia z użytkowaniem przydomowych oczyszczalni ścieków? Co powiecie o oczyszczalniach firmy Bioires z Rzeszowa i Avitech z Krakowa?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 lipca 2009, 16:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam z tą oczyszczalnią (typ RLM-6 SBR) same problemy od początku kiedy ją zamontowałem. Firma w której ją zakupiłem i która dokonała montażu oczyszczalni jak i "wykonała" złoże chłonne to BIOIRES z Rzeszowa, ul. Na Stoku 15, tel. 0 602 755 091, 0 698 682 829. Problem polega na tym, że firma pomimo wielokrotnych kontaktów e-mail’owych, listowych i telefonicznych nie reaguje na zgłoszone reklamacje, mimo iż okres gwarancji na zainstalowaną oczyszczalnię wynosi 3 lata i biegnie od daty 29/10/2007 r. Przedmiotem sporu jest wadliwe wykonanie złoża odbierającego oczyszczoną wodę z zainstalowanej oczyszczalni ścieków. Złoże to zostało wykonane przez pracowników firmy BIOIRES podczas montażu oczyszczalni ścieków na mojej posesji. Wydałem ponad 2000 zł na rury, żwiry, studzienki, geowłókniny, koparkę (nie liczę kosztów robocizny za które sobie słono policzyli). Złoże chłonne nie funkcjonuje, muszę wypompowywać wodę ze studzienki rewizyjnej do ogrodu i tak w kółko. Przed rozpoczęciem prac mieli badania geologiczne i wtedy nie było problemu, oczywiście jak raz przyjechali, to okazało się, że była pęknięta rura odprowadzająca oczyszczoną wodę (przyciśnięta korzeniem drzewa, przypominam że pracownicy firmy nadzorowali pracę koparki - taki był ich wymóg). Do dzisiaj nie naprawili niczego poza wymianą rury, a na reklamacje nie odpowiadają. W chwili obecnej oczyszczalnia praktycznie nie odbiera ścieków, woda w toalecie się podnosi, a z prysznica nie można skorzystać, koszmar. Grunt przy pierwszej komorze się zapadł, a rura doprowadzająca ścieki, praktycznie jest pod oczyszczalnią. Na reklamacje mi odpisali, że mam wysłać pismo do producenta na Słowację i olali sprawę. Gwarancję i instrukcję obsługi przysłali po prawie miesiącu, podrabiając mój podpis na odbiorze. Jakość montażu, a w szczególności serwisu świadczonego przez firmę BIOIRES jest żenująco niski przez co uniemożliwia normalne funkcjonowanie gospodarstwa domowego z powodu tak prozaicznego jak odbiór ścieków. W chwili obecnej poinformowałem Rzecznika Praw Konsumenta, który zajmuje się już sprawą, kolejnym krokiem jest skierowanie sprawy do sądu o odszkodowanie. Szczerze odradzam tą firmę, nie chcesz mieć problemów nie kupuj tej oczyszczalni, a już na pewno nie od firmy BIOIRES z Rzeszowa (http://www.bioires.pl)!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 października 2009, 17:20

Zgadzam sie: good 0 bad

)oczyszczalnia działa słabo SMRÓD serwis firmy działa bardzo słabo nie polecał bym oczyszczalni i firmy.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 lipca 2010, 16:41

Zgadzam sie: good 0 bad

A jakie firmy byście polecili?! Zastanawiam się właśnie nad budową takiej przydomowej oczyszczalni. Jakbyście mieli link do jakiejś ciekawej publikacji na temat technologi oczyszczalni to też wklejcie, mi i innym zapewne się przyda na przyszłość! Dzięki
_____________________
maszyny budowlane

Zgłoś | Cytuj | Link

24 lutego 2018, 14:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Z daleka od Avitechu. Po kilku latach udręki śmierdzi, zamist rozsącza ścieki podłączone do deszczówki i śmierdzi w rynnach. Latem smród nie do zniesienia. Co tydzień wrzucam paczuszkę bakterii i dalej cuchnie. Miało nie być potrzeby wrzucania żadnych bakterii. Wentylacja szamba nie działa. Po 5 latach dalej nie dostałem dokumentów gwarancji itp.To ie chodzi o rodzaj szamba ale wykonanie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 czerwca 2018, 14:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Uważam, iż warto wziąć pod uwagę pompownie ścieków do kanalizacji ciśnieniowej. Rozwiązanie tego typu pozwala na przesyłanie cieczy (ścieków, wody) na duże odległości oraz wyższe tereny. Wszędzie tam, gdzie wykonanie kanalizacji grawitacyjnej wiązałoby się z dużymi kosztami i koniecznością wykonania głębokich wykopów, doskonale sprawdzą się systemy ciśnieniowe. W takie rozwiązanie zostaliśmy zaopatrzeni dzięki Inwap http://inwap.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

25 lipca 2018, 12:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam tą przydomową oczyszczalnię ścieków i bardzo sobie ją chwalę [url]http://intereco.com.pl/oferta/przydomowe-biologiczne-oc zyszczalnie-sciekow/ bezinwazyjna, bezobsługowa, tylko dwie komory, łatwa w montażu, nie jest droga. Nic, tylko brać. :)

Zgłoś | Cytuj | Link

29 lutego 2020, 15:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Atex Częstochowa W lutym i w marcu 2015 firma Zdpwa wyprodukowała i zamontowała 2 systemy do oczyszczania powietrza ze związków złowonnych na terenie pompowni ścieków w Częstochowie. Więcej informacji na stronie http://zdpwa.com.pl/pompownia-sciekow-czestoc howa-dezodoryzacja-powietrza.html

Zgłoś | Cytuj | Link

18 marca 2020, 08:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Kilka miesięcy temu zdecydowałem się na zakup domowej przepompowni ścieków od firmy www.inwap.pl . Zajmują się zarówno produkcją, jak i montażem urządzeń. Na obecną chwilę jestem bardzo zadowolony z wyboru.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • agencja poszukiwania pracy w Polsce Liczba postów: 2 Grupa: Porady i op... link https://top-staff.com.pl/
  • architektura, projektowanie wnętrz- szukam fachowc... Liczba postów: 58 Grupa: Porady i op... Jeśli szukasz fachowców z zakresu architektury i projektowania wnętrz we Wrocławiu, istnieje kilka sposobów, aby ich znaleźć: 1. **Internetowe platformy**: Kor...
  • catering Liczba postów: 33 Grupa: Porady i op... Świetną firmą z którą warto podjąć współpracę w kwestii cateringu jest https://www.miacatering.pl/uslugi-cateri ngowe Jest to bardzo profesjonalna firma dbająca....
  • Pożyczka - gdzie najlepiej ? Liczba postów: 209 Grupa: Porady i op... Zgadzam się z Tobą. Ofert jest wiele, ale warunki są różne i można nieźle się zdziwić przy spłacie. Dlatego warto korzystać z porównywarek, dzięki którym można....
  • Pożyczka Liczba postów: 139 Grupa: Porady i op... Zgadzam się z Tobą. Ofert jest wiele, ale warunki są różne i można nieźle się zdziwić przy spłacie. Dlatego warto korzystać z porównywarek, dzięki którym można....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 175

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >