Kucnia w Stylu Prowansalskim

« Powrót do grupy: Najnowsze trendy

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

30 marca 2011, 10:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, chciałbym podzielić się pomysłem jakim jest wykonanie aranżacji kuchennej w stylu prowansalskim.

Prowansja jest krainą historyczną położoną na południowym wybrzeżu Francji. Jest niezwykle malownicza, gdyż łączy w sobie krajobraz górski i nadmorski. Prowansja to kraina pól lawendowych i wonnych ziół. Lecz pomimo sielskiego klimatu to właśnie tam znajduje się znane na całym świecie lazurowe wybrzeże.

Kuchnia w stylu prowansalskim łączy więc w sobie sielskość wystroju i nowoczesne rozwiązania techniczne. Pośród pastelowych mebli wiszą zioła i ustawiane są słoiki z powidłami. Drewniane blaty doskonale komponują się z nowoczesną lodówką czy zmywarką. Kuchnia prowansalska pełna jest dodatków a mimo to zaskakuje swoją praktycznością. Co sądzicie o tym stylu?

Ilustracja

Ten post był edytowany przez bud dnia: 30 marca 2011, 10:29
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 marca 2011, 12:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Faktycznie jest to dosyć ciekawe rozwiązanie. Łączy klasyczny styl z nowoczesnością. Ciepła kuchnia to podstawa każdego domu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 kwietnia 2011, 13:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Styl prowansalski to mój ulubiony zwłaszcza w kuchni, choć nie pasuje do każdego mieszkania. Najlepiej wygląda w domu na wsi, marzenie...

Zgłoś | Cytuj | Link

11 kwietnia 2011, 12:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Rzeczywiście dom na uboczu urządzony w tym stylu to fantastyczny pomysł.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lipca 2011, 14:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli szukalibyście dodatków do kuchni prowansalskiej to w Leroy Merlin znajdziecie fajne akcesoria dekoracyjne. Susz kwiatowy, cynamon, kompozycje ziół i kwiatów, itp. Zresztą pasują one nie tylko do prowansalskich aranżacji.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 sierpnia 2013, 08:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Mi styl prowansalski kojarzy się właśnie z bogactwem suszonych ziół i lawendą oraz kolorystyką pastelową:)

Zgłoś | Cytuj | Link

29 sierpnia 2013, 11:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Uwielbiam styl prowansalski! Znajomi mają domek w górach, remontowali go chyba 20 lat, ale... było warto! I własnie jest w stylu prowansalskim, szczególnie kuchnia. Jedyny minus, to że pomieszczenie urządzone w tym stylu wymaga pewnego zachodu - to nie to, co styl nowoczesny, gdzie dwa blaty przetrzeć ścierką i już masz wysprzątane ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

3 września 2013, 08:09

Zgadzam sie: good 0 bad

A należy wykorzystywać jakieś specjalne środki czyszczące?

Zgłoś | Cytuj | Link

2 września 2014, 12:49

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja zawsze marzyłam, żeby urządzić swoją kuchnię w stylu prowansalskim. Jednak przede mną jeszcze długa droga, bo dopiero jestem na etapie wyboru projektu domu:)

Zgłoś | Cytuj | Link

2 września 2014, 15:14

Zgadzam sie: good 0 bad

A gdzie kupujecie dodatki do kuchni? ;>

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • nowoczesne łóżko Liczba postów: 178 Grupa: Najnowsze t... Jeśli oprócz wygody w sypialni zależy Ci również na nowoczesnym wyglądzie poszczególnych mebli, w tym łóżek lewitujących to warto zapoznać się z ofertą przygoto...
  • Współpraca z projektantem? Liczba postów: 10 Grupa: Najnowsze t... Zdecydowanie chciałabym nawiązać współpracę z takim projektantem :)
  • Dobra farba do malowania ścian Liczba postów: 6 Grupa: Najnowsze t... Szanowni Państwo, Zamiast ciężkiego betonu architektonicznego można zastosować cienkie i lekkie płytki klinkierowe z Kiing Klinker https://kingklinker.com/. Pły...
  • Podłoga Liczba postów: 116 Grupa: Najnowsze t... Osobiście staram się korzystać z usług specjalistów w danej branży, aby nie marnować swojego czasu i pieniędzy. Dlatego chciałbym Wam polecić sprawdzić ofertę s...
  • jaka łazienka Liczba postów: 328 Grupa: Najnowsze t... Zajrzyj koniecznie do oferty sklepu http://mebel4u.pl/lustra-lazienkowe-z-sz afka Ich oferta online jest bardzo rozbudowana i podzielona na tematyczne kategorie....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19156 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 427

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >