Łazienka bez okna

« Powrót do grupy: Oświetlenie wnętrz

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

10 listopada 2011, 13:25

Zgadzam sie: good 0 bad

cześć wszystkim,
mam mały dylemacik ponieważ posiadam łazienkę bez okna i nie mogę trafić ze światłem, może wy mi pomożecie jakie światło powinno byc w łazience o 3,5m

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 listopada 2011, 17:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Właściwe oświetlenie jest sprawa indywidualnego odbioru. Właściwe oświetlenie zależne jest od wielu czynników, kolor ścian, podłóg, mebli. Czy ma mbyć rozproszone, czy ostre punktowe. Mogę dać wskazówkę aby uzyskać światło przyjemne to średnio potrzebne jest 10W na metr kwadratowy. Jasne światło to 17W na metr kwadratowy i bardzo jasne to 25W na metr kwadratowy. Ja posiadam taką małą łazienkę bez okna i mam tam 4 halogeny po 50W i jeden 35W nad lustrem i dla mnie jest ok bardzo dobre światło.
______________________________
Oświetlenie dla Ciebie

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 listopada 2011, 15:04

Zgadzam sie: good 0 bad

ooooo proszę przy okazji i ja się dowiedziałem czgoś pożytecznego :) Miałem podobny problem,,, a czy podobnie jest z kuchnią? Bo jak wiadomo jak ktos nie ma nowocześnie urządzonego mieszkania to niektórzy maja te długie świetlówki, czy to jeszcze dobre rozwiązanie?

Zgłoś | Cytuj | Link

19 kwietnia 2012, 12:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Sam w łazience w poprzednim mieszkaniu miałem w suficie zamontowane 4 żaróweczki o mocy 40 W każda łazienka miała hmm z 4/4,5 M nad lustrem jeszcze jedna dodatkowa żaróweczka i w łazience było wystarczająco widno.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 czerwca 2012, 23:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam o tyle dobrą sytuację, że mam małe okno. Zainstalowany jest plafon z żarówką 60W - nie jest to światło do czytania ale dla mnie wystarczające. Nad lustrem dodatkowy kinkiet, pomocny np. przy goleniu. Dobrze jeżeli są jasne płytki, które pomogą rozjaśnić pomieszczenie.
Łazienka ok. 6m2

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 lipca 2012, 09:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam na forum. Jeżeli chodzi o oświetlenie łazienki,to mogę polecić także wspomniane kinkiety,oprawy LED oraz podświetlenie lustra.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 sierpnia 2013, 08:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też polecam podświetlenie lustra, dodatkowe oświetlenia zawsze się przydają.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 sierpnia 2013, 12:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Racja,ale jakie dokładnie podświetlanie masz na myśli? Bo jeżeli łazienka jest stosunkowo mała,a masz w niej lustro,to fajni sprawdzą się tutaj diody LED w postaci taśmy,co o tym sadzisz?



www.MyLed.com.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

5 września 2013, 10:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Jako oświetlenie do łazienki polecam oświetlenie ledowe, ponieważ pobiera mało prądu a stosując paski ledowe można ciekawie podświetlić meble, wnęki czy półki. Stosując paski ledowe je pod wanną, nad prysznicem, we wnękach uzyskujemy elegancję i podkreślamy walory estetyczne.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 września 2013, 10:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja lubię gdy w łazience jest bardzo widno. Postawiłbym na jakieś halogeny w suficie, może lustro z oświetleniem?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Oświetlenie Liczba postów: 524 Grupa: Oświetlenie... Moje doświadczenie zakupowe w tym sklepie z oświetleniem było absolutnie fantastyczne. Szukając lampy do mojej sypialni, zależało mi na znalezieniu czegoś wyjąt...
  • Jaka lampa do salonu? Liczba postów: 24 Grupa: Oświetlenie... Nie zwracaj uwagi na producenta, bo masa na rynku lamp, gdzie producent niby dobry, a sama lampa już bardzo słaba jakościowo. Sam kupiłem trochę rzeczy takim to...
  • Sklep z oświetleniem Liczba postów: 15 Grupa: Oświetlenie... Przeglądaj różne sklepy, bo ceny są naprawdę różne. Jak przejrzysz kilkanaście sklepów to okaże się, że w jednym sklepie lampa kosztuje 100 złotych, a w innym 3...
  • barek i alkohole Liczba postów: 56 Grupa: Oświetlenie... Nie mam barku jako takiego (bo kojarzą mi się barki sprzed 30 lat zamykane na klucz). Ale mam półkę, na której stawiam alkohole. Jest to osobna półka, poza zasi...
  • kinkiety do sypialni Liczba postów: 13 Grupa: Oświetlenie... Jeżeli szukacie sprawdzonego sklepu z oświetleniem do domu, to polecam Wam sprawdzić ofertę na stronie, gdzie znajdziecie lampy ogrodowe stojące i wiele innych....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 529

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >