Lepszy wentylator sufitowy czy klimatyzacja?

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7 8 9  ▸

20 maja 2016, 19:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest klimatyzacja, ale z pewnością jest to droższe rozwiązanie. Jak już się zdecydujecie na montaż klimatyzacji, to trzeba wiedzieć o podstawowych zasadach w kwestii utrzymania odpowiedniej temperatury oraz zaznajomić się z hałasem wytwarzanym przez klimatyzator.

Klimatyzacja w domu – jaką temperaturę utrzymywać?

Nie ma ogólnie przyjętych norm, które mówią o utrzymywaniu konkretnej temperatury latem w mieszkaniach i domach, chyba że jest takie zalecenie przez producenta klimatyzacji.

Jeśli jednak temperatura w pomieszczeniu mieszkalnym zaczyna przekraczać 25oC i dodatkowo wilgotność powietrza jest dosyć duża, to wtedy wiele osób zaczyna się źle czuć – przede wszystkim dotyczy to osób, które mają kłopoty z układem krążenia.

W takiej sytuacji klimatyzacja daje nam możliwość obniżenia temperatury, co wydaje się być niezbędne, jak ogrzewanie domu zimą.

Dlatego zdecydowanie warto zadbać o klimatyzację w domu, czy mieszkaniu.

Musisz na pewno wziąć pod uwagę poziom hałasu, ponieważ jest to bardzo ważny parametr, na który należy obowiązkowo zwrócić uwagę przy zakupie klimatyzatora do domu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które są wrażliwe na jednostajny szum. Dlatego też należy zwrócić na klimatyzator typu split który ma większość głośnych elementów montowanych na zewnątrz mieszkania.

Czym więc należy się kierować, porównując głośność klimatyzatorów? Należy sprawdzić poziom hałasu, który mierzy się w dB(A) i jak będzie tam wartość ok. 35 dB(A), to można przyjąć, że jest porównywalne ze stosunkowo cichą rozmową. Dlatego też polecam takie klimatyzatory, które emitują hałas podczas pracy nie przekraczający 30 dB(A) przy pomiarze w odległości 1 m od urządzenia.

Jak dźwięki wpływają na zdrowie i samopoczucie?

- dźwięki poniżej 35 dB – są zupełnie obojętne i niemal stale nam towarzyszą;

- 35-70 dB – powodują irytację, zmęczenie, utrudniają rozmowę, zasypianie;

- 70 do 85 dB – to próg szkodliwości dla zdrowia – może przy dłuższym działaniu powodować nawet uszkodzenia słuchu, stymulować do zachowań agresywnych,

- 85 do 130 dB – może powodować trwałe uszkodzenia słuchu oraz różne dolegliwości i schorzenia, uniemożliwia zrozumienie mowy nawet z odległości 0,5 m;
-
powyżej 130 dB – to już pewne, trwałe uszkodzenia słuchu, skutkiem są drgania organów wewnętrznych, które prowadzą do zaburzeń ich pracy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 czerwca 2016, 09:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że znacznie tańszą opcją, które może się naprawdę fajnie sprawdzić jest wentylator sufitowy. Szczególnie, że wentylatory sufitowe http://www.wentylatorysklep.pl/wentylatory-su fitowe,110.html - takie jak tu - są obecnie bardzo różnorodne, posiadają ciekawy design i są wysoce funkcjonalne. Polecam sprawdzić :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 czerwca 2016, 11:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Klimatyzacja. Wentylator sufitowy nie daje takiego efektu, poza tym nie można ustawiać temperatury.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 czerwca 2016, 12:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Wentylator nigdy nie zapewni nam takiego efekty jak klimatyzacja i musimy mieć ten fakt na uwadze. Poza tym zalety "klimy" w domu czy biurze,odczujemy głównie latem,podczas tych największych upałów.

www.KamilaMeble.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

13 czerwca 2016, 11:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja u siebie w domu zamonotowełem klimatyzator w firmy www.jlm.fr.pl
I teraz wiem że żyję .

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 czerwca 2016, 16:25

Zgadzam sie: good 0 bad

ja mam u siebie klimatyzator Mitsubishi i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest nowoczesny, działa sprawnie póki co i jest bardzo chichy. Jeśli szukacie dobrej firmy montującej klimatyzację z okolic Szczecina to warto skontaktować się z firma Biernat http://klimatyzacja.szczecin.pl. Mają spory wybór tego rodzaju urządzeń i zajmują się tez serwisem pogwarancyjnym.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 czerwca 2016, 13:12

Zgadzam sie: good 0 bad

zdecydowanie klimatyzator. Zamontowaliśmy w zeszłym roku i nie żałujemy. Na zewnątrz było okropnie gorąco a w mieszkaniu cudnie. Dobrze, że się zdecydowaliśmy, bo podobno tegoroczne lato ma być rekordowo upalne...

Zgłoś | Cytuj | Link

13 marca 2017, 22:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Zadowolony jestem z pierwszego zamówienia z hurtowni Swatt, oby dalej było tak samo profesjonalnie. Sprawna dostawa, klimatyzatory zabezpieczone, stan idealny bez żadnej ryski. Info o ofercie jest na swatt.pl i tutaj też można online składać zamówienia. Mam nadzieję, na dłuższą współpracę bo początek jest obiecujący.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 kwietnia 2017, 21:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Split i multi split w dobrej cenie sprzedają Swatt (swatt.pl). Dobra hurtownia internetowa, korzystam z ich zaopatrzenia już dość długo, będzie około pół roku. Dotrzymują słowa, jeśli mam umówioną dostawę na konkretny termin to się z tego wywiązują, nie robią mi jakiś obsuw nagle, tak jak to miałem u mojego poprzedniego dostawcy.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 maja 2017, 11:30

Zgadzam sie: good 0 bad

W kwestii jakości to jeszcze się nie zawiodłem na produktach od Swatt – swatt.pl. Hurtownia internetowa z różnymi rodzajami instalacji w tym z wentylacjami. Szczególnie jestem zadowolony z wentylatorów wywiewnych które mają na stanie. Nowatorska technologia, prosty montaż, bardzo duża wydajność. Biorąc pod uwagę rabat którego mi udzielają ze względu na to, że prowadzę firmę to wychodzą te modele bardzo okazyjnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  5 6 7 8 9  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Klimatyzacja - jakiej firmy najlepsza? Liczba postów: 284 Grupa: Porady i op... Prosta rzecz - kanałowy wszędzie taka sama temperatura i wszędzie albo włączone albo wyłączone. Koszt podobny , jak nie większy niż każdy oddzielnie (typu split...
  • catering Liczba postów: 32 Grupa: Porady i op... Wolę stosować pre-made. Przygtoowuję jedzenie na kilka dni i pakuję do opakowań próżniowych. Ja osobiście bardzo polecam tego typu systemy próżniowe ze względu....
  • jakie prezenty zrobić? Liczba postów: 17 Grupa: Porady i op... Czesc wszystkim, zblizaja sie swieta a ja nadal nie wybralam prezentow dla najblizszych, mam w rodzinie duzo dziewczynek, czy mozecie doradzic kosmetyki dla nic...
  • Wyposażenie warsztatu Liczba postów: 333 Grupa: Porady i op... W przypadku kiedy chodzi o trwałe, porządne i funkcjonalne meble warsztatowe w wydaniu metalowym to oczywiście zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego skl...
  • Jaki dobry materac wybrać? Liczba postów: 67 Grupa: Porady i op... A czy zapoznałeś się już może z ofertą New Hever? Jeśli jeszcze nie, to polecam zajrzeć tutaj https://new-hever.pl/ w poszukiwaniu interesujących opcji, poniewa...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 181

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >