Łuk w ścianie działowej z cegły.

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

8 lutego 2008, 01:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, wybiłem otwór pomiędzy kuchnią i pokojem. Szerokość 2,25m wysokość 2,20. Otwór ma od góry kształt łuku. I moje pytanie, jak mam zabezpieczyć, podmurować cegły które pozostały ? Wysokość pomieszczenia to 3m, więc trochę nad głową zostało. Czy trzeba jakąś belkę ulać ? W formie łuku czy prostą ? Dziękuję z góry za pomoc.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 lutego 2008, 13:38

witam
szkoda kasy i pracy
wystarczy wyprofilować dwa prety fi 6 i obrzucić zaprawą cementową albowiem wapno bedzie powodowało korozję stali
a nastepnie wykonać tynk jaki jest w pokoju
to zapewnie ścianka na 1/4 cegły

uczeń technikum budowlanego

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 lutego 2008, 14:54

Po pierwsze, podaj grubość muru oraz rodzaj cegły.
Po drugie, przy tak dużej szerokości łuku, potrzebne jest wzmocnienie sklepienia.
Po trzecie, uczeń technikum niechaj jeszcze się pouczy, zanim zacznie doradzać.

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

16 lutego 2008, 00:12

Mur na 12 cm, cegła czerwona pełna. Jak mam wykonać wzmocnienie sklepienia ?

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Ostatnio na forum

• Czym izolować ściany z pustaków? Liczba postów: 27 Grupa: Stawiamy śc... Użytkownik e-rzecznik Knauf Therm napisał: Prawidłowo wykonana izolacja wymaga zaizolowania wszelkich "trudnych" elementów budowlanych, tak aby zachować jej cią...
  • Budowa domu-koszty Liczba postów: 48 Grupa: Stawiamy śc... Użytkownik Eldon32 napisał: no myslę, że budowa domu to koszt 350-400 tys zł takie wiekszego powyżej 200m2 oczywiście :) My jesteśmy w trakcie budowy domu 168m...
  • Wygłuszenie akustyczne bliźniaka Liczba postów: 15 Grupa: Stawiamy śc... Użytkownik Turczynow napisał: Mata akustyczna. Mam coś takiego i jeśli to ma być wygłuszenie, to nie wiem kto to w ogólne tak nazwał. Sprawdza się to słabo, bar...
  • Cegła klinkierowa to jest to! Liczba postów: 31 Grupa: Stawiamy śc... klinkier Vandersanden sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. grunt to dobry impregnat.
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 83 Grupa: Stawiamy śc... W kwestii narzędzi,a konkretnie tarcz diamentowych, możemy pomóc i doradzić, ponieważ na naszej stronie Diames.pl znajdziecie ich szeroki wybór oraz rozsądne ce...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17906 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 383

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >