Łuk w ścianie działowej z cegły.

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

8 lutego 2008, 01:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, wybiłem otwór pomiędzy kuchnią i pokojem. Szerokość 2,25m wysokość 2,20. Otwór ma od góry kształt łuku. I moje pytanie, jak mam zabezpieczyć, podmurować cegły które pozostały ? Wysokość pomieszczenia to 3m, więc trochę nad głową zostało. Czy trzeba jakąś belkę ulać ? W formie łuku czy prostą ? Dziękuję z góry za pomoc.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 lutego 2008, 13:38

witam
szkoda kasy i pracy
wystarczy wyprofilować dwa prety fi 6 i obrzucić zaprawą cementową albowiem wapno bedzie powodowało korozję stali
a nastepnie wykonać tynk jaki jest w pokoju
to zapewnie ścianka na 1/4 cegły

uczeń technikum budowlanego

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 lutego 2008, 14:54

Po pierwsze, podaj grubość muru oraz rodzaj cegły.
Po drugie, przy tak dużej szerokości łuku, potrzebne jest wzmocnienie sklepienia.
Po trzecie, uczeń technikum niechaj jeszcze się pouczy, zanim zacznie doradzać.

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

16 lutego 2008, 00:12

Mur na 12 cm, cegła czerwona pełna. Jak mam wykonać wzmocnienie sklepienia ?

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Ostatnio na forum

• Okna i drzwi Liczba postów: 10 Grupa: Stawiamy śc... Jeżeli nie jesteś pewny wyboru no to może warto postawić na wsparcie ze strony specjalistów. My postawiliśmy na wsparcie ze strony Firmy Domega w Poznaniu. Mają...
  • Rusztowania Liczba postów: 37 Grupa: Stawiamy śc... Jedne z najsolidniejszych rusztowań na jakich przyszło mi pracować znalazłem tu http://www.slv-group.eu/ Świetna jakość i profesjonalna obsługa a do tego ceny t...
  • Deska elewacyjna- Imitacja drewna Liczba postów: 8 Grupa: Stawiamy śc... Akurat jeżeli mowa o wykończeniu tarasu, to uważam ze deska kompozytowa znakomicie się sprawdzi, możemy wybrać dowolny wzór oraz kolor, a my chętnie w tym pomoż...
  • Cegła klinkierowa to jest to! Liczba postów: 37 Grupa: Stawiamy śc... Użytkownik Gość: Diwass napisał: Tu macie bardzo fajny artykuł o tym, jak praktycznie i bezproblemowo murować klinkier https://domzcegly.pl/baza-wiedzy/39-pods t...
  • Z czego zrobić ściankę działową? Liczba postów: 102 Grupa: Stawiamy śc... Zależy. Jeżeli to jest ścianka działowa wewnątrz pomieszczenia to najlepszym rozwiązaniem jest stelaż z profili aluminiowych + płytowanie. Do tego porządne kołk...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17107 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 310

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >