Mała kuchnia - nasze pomysły na poradzenie sobie

« Powrót do grupy: Ciekawe pomysły

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  3 4 5 6 7  ▸  ▸▸

18 lutego 2020, 21:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: AnitaP napisał: Przyznam, że nie bardzo rozumiem, a co ma ściana do okapu
i jak to ma wpłynąc na powiększenie pomieszczenia?


Pewnie chodzi o to, że jak rozbijesz ścianę i powiekszysz kuchnię (połączysz ją z salonem), to Ci się automatycznie robi większa przestrzeń całkowita. I wtedy to, jaki wybierzesz okap, ma już duże znaczenie.
http://www.instalacjebudowlane.pl/9522-26-76- 9-krokow-do-prawidlowego-montazu-okapu.html

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 października 2020, 08:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Mam podobny metraż (7,5 m2). U mnie akurat była robiona na wymiar. Myślę, że na dole wszędzie zrób sobie szuflady, cargo. Pod zlewem śmietnik też jako szuflada. Szafki pod sufit, żeby się nie kurzyło + więcej miejsca. Jeśli czujesz, że te szafki pod sufit zabierają Ci wizualnie przestrzeń, to zrób sobie chociaż jedną przeszkloną. Poza tym zależy jak dużo gotujesz. Ja np. nie jestem jakąś wybitną kucharką, chociaż często stoję przy garach. Ale zrezygnowałam z górnej zabudowy na jednej ze ścian, bo nie chciałam, żeby mnie ta kuchnia przytloczyla.

Zerknij sobie na stronę:
https://stalowemiasto.pl/artykuly/artykuly.ph p?mode=pokaz&id=49746

Mozna poczytać sobie jak wybrać funkcjonalne meble do niewielkich mieszkań, na przyklad do kuchni.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 października 2020, 08:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Jasne, że w małej kuchni warto zrobić szafki pod wymiar i wykorzystać każdy przysłowiowy centymetr. Nasza jest trochę większa i udało mi się nawet znaleźć miejsce na wolnostojący kosz na śmieci https://www.superwnetrze.pl/kosz-na-smieci-ku chenny-pedalowy-30l-newicon-brabantia-czarny-matowy,t160643. html idealnie mi się wpasuje.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 października 2020, 14:45

Zgadzam sie: good 0 bad

W małych kuchniach pozostaje zamówienie mebli na wymiar.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 listopada 2020, 22:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Szanowni Państwo,
Jeżeli kuchnia jest mała, to warto zrezygnować z dekoracji ściennych, które zabierają dużo miejsca. Dobrym rozwiązaniem jest wykończenie ścian z użyciem gładzi wapiennej Śnieżka Acryl-Putz®. Gładź ma właściwości antygrzybiczne i jest przeznaczona do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Dzięki gładzi uzyskamy powierzchnię, która jest śnieżnobiała, gładka, estetyczna oraz równa. Do malowania sufitów oraz ścian warto zastosować farbę dedykowaną do kuchni i łazienek.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 listopada 2020, 12:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli chodzi o zmywarkę to polecam electroluxa do zabudowy z serii slim. Taka zmywarka ma tylko 45 cm i wyposażona jest w trzecią szufladę, dzięki czemu jest bardzo pojemna.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 grudnia 2020, 08:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Skoro jesteś na etapie urządzania kuchni, moim zdaniem warto postawić na meble kuchenne zestawy. Taki zestaw wychodzi naprawdę tanio i jest w nim wszystko czego Ci potrzeba. Sama kilka lat temu kupiłam zestaw mebli i jestem z niego zadowolona, poza tym że jest w tak słabej jakości. Gdy będę zabierać się za zmianę kuchni, tym razem na pewno zamówię je w sklepie internetowym Najtańsze Meble. Tutaj dzięki szerokiemu wyborowi, najprędzej znajdę coś dla siebie, więc polecam ten sklep i Tobie :)

Zgłoś | Cytuj | Link

8 lutego 2021, 14:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Akurat jeżeli jesteście na etapie poszukiwań porządnych baterii kuchennych w nowoczesnym wydaniu to zwróć uwagę na ofertę naszego sklepu Sotbe licząc na wysoką jakość wykonania, nowoczesny design i wersje chromowane https://sklep.sotbe.com/ Jednocześnie zapewniamy aż 5 lat gwarancji!

Zgłoś | Cytuj | Link

9 lutego 2021, 10:55

Zgadzam sie: good 0 bad

U mnie sprawdziły się też meble/wyposażenie z Ikea. Jest genialne dla małych mieszkań.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 lutego 2021, 09:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik e-Rzecznik Śnieżka napisał: Szanowni Państwo,

Jeżeli kuchnia jest mała, to warto zrezygnować z
dekoracji ściennych, które zabierają dużo miejsca.
Dobrym rozwiązaniem jest wykończenie ścian z użyciem
gładzi wapiennej Śnieżka Acryl-Putz®. Gładź ma
właściwości antygrzybiczne i jest przeznaczona do
pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Dzięki gładzi
uzyskamy powierzchnię, która jest śnieżnobiała,
gładka, estetyczna oraz równa. Do malowania sufitów oraz
ścian warto zastosować farbę dedykowaną do kuchni i
łazienek.


Witam. Czy w przypadku nałożenia gładzi na stary tynk cementowo-wapienny jest konieczność gruntowania jeżeli nie ma plam, tynk się nie sypie? Czy pomiędzy warstwami gładzi konieczne jest gruntowanie?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  3 4 5 6 7  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 338

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >