Malowanie przeterminowaną farbą

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

12 maja 2010, 10:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
Mam pewien problem małżonka pomalowała pokój zepsutą farbą
była gęsta i śmierdząca firmy Dulux jakiś stary zapas czy będzie z tym jakiś problem?
Czy ten zapach zniknie jak się wywietrzy pokój? Jak pomaluje jeszcze jedną warstwę nowo kupioną nic się nie stanie?

Pozdrawiam z góry dziękuję za pomoc
Marcin

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 maja 2010, 16:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Farbę trzeba usunąć przed nakładaniem nowej. Ponadto, trzeba odpowiednio podłoże przygotować - zależnie od rodzaju nowej farby. Bez porady specjalisty się nie obejdzie, w przeciwnym razie będą nowe problemy.

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 sierpnia 2010, 14:45

Zgadzam sie: good 0 bad

No to sobie nagrabiliście, taka przeterminowana farba to nielada problem, tak jak mówi mój przedmówca trzeba wszystko bardzo, ale to bardzo dokładnie usunąć, radzę wynająć do tego osobę dobrze wykwalifikowaną

Zgłoś | Cytuj | Link

15 listopada 2010, 20:58

Zgadzam sie: good 0 bad

To, że jest przeterminowana to jeszcze nic wielkiego. Najgorzej jak została zamrożona w zimie, lub przegrzana w lecie. Efektem tego jest właśnie okropny zapach. Niestety taką farbę nie da się użyć. Należy ją zutylizować.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 listopada 2010, 21:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, mam podobny problem. Malowałem pokój farbami Nobiles /seria pory roku/, data ważności do 2012. Jedna farba była ok, druga po otworzeniu cuchnęła szambem. Mimo to użyłem jej i teraz mam problem bo trzeci dzień śmierdzi mimo wietrzenia. Przejdzie czy trzeba zrywać? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 listopada 2010, 22:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli w farbie rozpoczęły się procesy gnilne (a na to wygląda - zapewne farba rozcieńczalna w wodzie?), to tylko szybkie usunięcie i odpowiednie odkażenie podłoża potem może Was uratować przed problemami zdrowotnymi.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 listopada 2010, 22:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik ciacho345 napisał: Witam, mam podobny problem. Malowałem pokój farbami Nobiles /seria pory roku/, data ważności do 2012. Jedna farba była ok, druga po otworzeniu cuchnęła szambem. Mimo to użyłem jej Człowiek uczy się na błędach. Tak jak mówiłem farba może się popsuć wcześniej niż wskazuje na to data jej przydatności lub po tej dacie być dobra. Zawsze obowiązuje rygor warunków jej przechowywania. Ktoś go nie dochował. Kierowca tira, magazynier w hurtowni, sprzedawca lub Ty. Zdarzają się "perełki", że mimo zachowania rygorów farba jest zepsuta - wystarczy, że ktoś na próbe otworzył wieczko. W każdym takim przypadku nie masz wyjścia. Musisz złożyć reklamację. Tak jak powiedziano nie igraj ze zdrowiem.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 listopada 2010, 15:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie warto. Taką farbę należy od razu wywalić. Jeśli jest to olejna to efekt użycia starej farby będzie widoczny w niedługim czasie.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 kwietnia 2011, 12:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Ludzie, farba to naprawę nie aż taki wydatek...a przez to, że ryzykujecie i tak musicie potem wydać dwa razy więcej...

Zgłoś | Cytuj | Link

23 grudnia 2011, 18:27

Zgadzam sie: good 0 bad

mam ten sam problem, kupilam farbe bez daty waznosci, sprawdzilam dopiero po fakcie, zapach jest odrazajacy, dwa dni temu zamalowalm to dobra nowa farba ale nic sie nie zmienilo,nie wiem co robic

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 622 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...
  • Wyroby hutnicze? Liczba postów: 198 Grupa: Technologie... Jeśli natomiast chodzi o stal to ja moge śmiało polecić wam tego producenta https://impostal.pl/iii/uslugi-serwis/oc ynkowanie ich rury stalowe ocynkowane ogn...
  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 113 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 268 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • materace lateksowe Liczba postów: 9 Grupa: Technologie... Jeśli zależy Ci na jeszcze intensywniejszym działaniu zdrowotnym i przeciwbólowym, możesz rozważyć kupno materaca o statusie medycznym. W takich produktach każd...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 224

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >