Moda na ciemny dach

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

10 czerwca 2019, 22:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak teraz się ogląda różne budowy i zdjęcia z realizacji, to widać dużą modę na ciemne kolory. Jestem ciekaw skąd to się bierze.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 czerwca 2019, 20:39

Zgadzam sie: good 0 bad

To fakt. Wystarczy np.zobaczyć stronę konkursową Titanii i zobaczyć ile jest dachów w zupełnie innym kolorze. Kolory bardziej tradycyjne są w mniejszości.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 czerwca 2019, 19:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Z czarnym to się zgodzę, ale przecież sporo jest dachów w kolorze łupka, a to już tradycyjny kolor. Oczywiście to nie czerwień spotykana na dachach np. Pragi.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 czerwca 2019, 06:34

Zgadzam sie: good 0 bad

No w tych realizacjach jest kilka czerwonych i też tą nową, miedzianą widziałem. Mi ten kolor Titani bardzo się podoba.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 lipca 2019, 11:02

Zgadzam sie: good 0 bad

No tak najmodniejsze kolory jeśli chodzi na ten moment o dachówki to zdecydowanie czarny, szary, ewentualnie czerwień ceramiczna. A jeśli chcesz to zestawić z wysokiej jakości dachówką to ze swojej strony zdecydowanie mogę polecić wybór wersji ceramicznej bądź cementowej, która pozwoli zachować piękny wygląd i trwałość przez długie lata. W przypadku pokryć o mniejszej wadze też dali dwie dodatkowe propozycje czyli blachodachówki panelowe Decra oraz Quadro.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 lipca 2019, 10:56

Zgadzam sie: good 0 bad

A faktycznie. Kasztan jest nowym kolorem. Gdzieś w jakiś materiałach widziałem zdjęcie i bardzo "miedzianie" wyglądał, więc stąd ten błąd myślowy :) Kasztan jest w glazurze, więc pewnie to wpłynęło na wygląd na zdjęciu tej Titanii.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lipca 2019, 18:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Co mają wiązary do koloru dachu? Raczej niewiele. Jedno to zagadnienie technologiczne, konstrukcyjne a drugie wizualne. Tak mi się wydaje. A co do koloru i popularności ciemnych to sam nie wiem. Jak się weźmie katalog gotowych projektów, nieważne od kogo, to takie dachy są w większości. Inne kolory raczej dużo mniej popularne. Szkoda. Ale jak widać właśnie na stronie konkursowej Titanii, to ludzie właśnie taka a nie inna wybierają. Taki konkurs to niezłe badanie rynku ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

19 września 2019, 18:41

Zgadzam sie: good 0 bad

No to teraz sprawdź stronę monier.pl ponieważ własnie trwa promocja "House of Braas" na której znalazły się takie modele jak CLASSIC STAR (nowość 2019) i do tego - dachówka betonowa TEGALIT PROTEGON, dachówki ceramiczne RUBIN 13V, TOPAS 13V oraz blachodachówki panelowe DECRA ELEGANCE i QUADRO.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 września 2019, 22:21

Zgadzam sie: good 0 bad

To prawda, ciemne kolory są teraz w modzie, ale moim zdaniem wygląda to naprawdę dobrze i wybór też jest coraz większy.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 października 2019, 13:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Hmm Arekmal ale kto sie tu pisał, że kolor wpływa na wiązary? Nie widzę tego. Na początku była dyskusja o kolorze a potem o kształcie dachówki i materiałowi, z ktorego jest zrobiona. I to już raczej wpływa na konstrukcję dachu. Ktoś tam wspominał nawet o blaszance na dachu ;) co raczej ja nie nazwię pokryciem ;) No ale wpływa to na konstrukcję. Oczywiście poperam tych co wybiorą ceramikę jak ta Titania (całkiem ładna dachówka), bo to jednak niesamowita trwałość.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dachówka ceramiczna! Liczba postów: 354 Grupa: Robimy dach Wiata garażowa zwykle pokryta jest blachotrapezem.
  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 92 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...
  • Blachodachówka sprawdza się? Liczba postów: 144 Grupa: Robimy dach Blachodachówka jest opcją dobrą gdy wiata jest pod odpowiednim kątem nachylenia.
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
  • Chcę rozbudowac poddasze. Liczba postów: 9 Grupa: Robimy dach Fachowcy świadczący usługi dla domu lub mieszkania, oprócz przeprowadzania napraw, powinni również doradzać w wyborze najlepszego sposobu usunięcia usterki i do...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 378

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >