Montaż nowych drzwi na starych ościeżnicach

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3

30 września 2011, 23:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

miałem na myśli że cena drzwi z wyrwaniem starej ościeżnicy i założeniem nowej jest taka sama jak z założeniem nowej na starą.
Ogólnie ościeżnica raczej nie jest nigdzie w cenie.

Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 stycznia 2012, 13:38

Zgadzam sie: good 0 bad

no w cenie żeby była to się nie spotkałem

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 lutego 2012, 14:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzisiaj montowałem drzwi wewnętrzne do starych oscieżnic metalowych , po docieciu skrzydeł na wymiar oprócz montażu szyldów nic wiecej nie robiłem żadnego podpiłowywania pod zamek żadnej walki z zawiasami.A bloki stare komunistyczny system wiekiej płyty z lat '80.Stare ale trzymają normy , także pasują każde obecne drzwi dostępne w marketach

Zgłoś | Cytuj | Link

20 lutego 2012, 11:55

Zgadzam sie: good 0 bad

moim zdaniem to jest nieco pójście na "łatwiznę", co przy montażu drzwi nie powinno mieć miejsca. co nie znaczy, że nie da się tego zrobić, ale chyba lepiej więcej roboty, ale przez to mieć większą pewność.



---------------
www.portalbydgoski.pl

Ten post był edytowany przez mieszkooo17 dnia: 20 lutego 2012, 11:56
Zgłoś | Cytuj | Link

20 lipca 2012, 13:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Tutaj racja,montaż drzwi na starych ościeżnicach to często pójście na łatwiznę i także mi się to nie do końca podoba. Jeżeli już coś robić to porządnie i solidnie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 września 2017, 16:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Można i takimi zestawami, można też bardziej "prymitywnie". Ważne co ma się w głowie aby dobrze zamontować drzwi. Najważniejsza jest wiedza i praktyka.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 września 2017, 09:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Wygląd super, ale po co tak kombinować? Ukryte ościeżnice to nie wynalazek rodem z XXI wieku. Polscy więksi producenci też to mają w ofercie. Baaa, nawet te ościeżnice wydają mi się trochę lepsze jakościowo patrząc na informacje jakie podrzuciłeś.
Zobacz sobie system ościeżnic ukrytych z aluminium:
http://erkado.pl/wp-content/uploads/2017/07/ERKADO-katalog-D W-2017-_1.pdf
Strona 116 i 117 masz pokazane jak wyglądaje te ościeżnice i drzwi ukryte w ścianie. Ceny przystępne, bo wychodzi lekko ponad 1000zł netto (290zł za skrzydło + 790zł za ościeżnicę aluminiową).

Zgłoś | Cytuj | Link

8 grudnia 2017, 14:30

Zgadzam sie: good 0 bad

całkiem fajny pomysł, wezmę go pod uwagę



drzwi wejściowe dwuskrzydłowe

Zgłoś | Cytuj | Link

17 stycznia 2018, 22:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik mazwoj napisał: Wygląd super, ale po co tak kombinować? Ukryte
ościeżnice to nie wynalazek rodem z XXI wieku. Polscy
więksi producenci też to mają w ofercie. Baaa, nawet te
ościeżnice wydają mi się trochę lepsze jakościowo
patrząc na informacje jakie podrzuciłeś.

Zobacz sobie system ościeżnic ukrytych z aluminium:

http://erkado.pl/wp-content/uploads/2017/07/ERKADO-katalog-D
W-2017-_1.pdf

Strona 116 i 117 masz pokazane jak wyglądaje te
ościeżnice i drzwi ukryte w ścianie. Ceny przystępne, bo
wychodzi lekko ponad 1000zł netto (290zł za skrzydło +
790zł za ościeżnicę aluminiową).


To co podrzuciłeś z tego co pamiętam to w ich ofercie to nowość. Stąd dopracowanie szczegółów, na papierze wygląda lepiej. Tej firmy na B. nie znam. Polscy producenci robią na tyle dobre propozycje, można wśród nich wybierać i nie ryzykować.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 stycznia 2018, 17:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Jest tych drzwi ukrytych teraz sporo. Nie tylko Erkado robi coś takiego przecież. Asilo też ma w ofercie drzwi z krytymi ościeżnicami, tylko działają one na innej zasadzie. Są tam 2 rodzaje ościeżnic krytych - do ścian z GK i ścian murowanych, a środkowa część to MDF i tylko jest baza zasłonięta przez podwójny teownik z aluminium. Erkado ma za to całe ościeżnice z profilu aluminiowego co wydaje mi się trochę lepszym rozwiązaniem - bardziej trwałym.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • drzwi przesuwane czy otwierane na taras Liczba postów: 26 Grupa: Montujemy o... Moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać. Oczywiście, że drzwi przesuwne :)https://debesto.com/pl/rankingi/rankin g-okien-trzyszybowych-najlepsze-okna-ene rg...
  • jakie drzwi? Liczba postów: 612 Grupa: Montujemy o... Jeszcze jak obsługa posprzedażowa, gwarancyjna i pogwarancyjna będzie na poziomie 5+ to będzie już idealnie :).
  • Wymieniać drzwi czy nie? Liczba postów: 136 Grupa: Montujemy o... Do takich drzwi dobrałbym też odpowiednią klamkę... Taką z mosiądzu do drzwi zewnętrznych! W tym sklepie https://www.klamkidodrzwi.sklep.pl/nowos ci,mosiezne_kla...
  • JAKIEJ FIRMY DRZWI ZEWNĘTRZNE? Liczba postów: 468 Grupa: Montujemy o... Nie sposób się nie zgodzić - passive i superthermy z KMT to na prawdę udane modele. Sam często je rekomenduję na równi z Matomami Arktic czy Wikędami Optimum cz...
  • Drzwi zewnętrzne do mieszkania w bloku Liczba postów: 43 Grupa: Montujemy o... Ważne jest to co piszesz ale tylko pod warunkiem poprawnego montażu. Ostatnio byłem na oględzinach Wikędów z serii Protect które zaprojektowane są do bloku. Z d...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 399

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >