Montaż nowych drzwi na starych ościeżnicach

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

5 listopada 2007, 18:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślałem nad zakupem drzwi (jakiś tanich z mdf) i zamontowaniu ich na starych, metalowych ościeżnicach. Czy jest to realne? Ciekawi mnie czy rozstaw zawiasów jest na tyle standardowy że stare ościeżnice spasują z nowymi drzwiami?
Nie za bardzo uśmiecha mi się usuwanie starych ościeżnic . Z każdego kąta mojego blokowego mieszkania wyziera skandaliczne wykończenie [pokłon w stronę budowlańców epoki Gierka], wiec obawiam się że po zdjęciu ościeżnic trzeba będzie bawić się w mokrą robotę, łatając dziury i pęknięć w murze :?
Co proponujecie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 listopada 2007, 23:32

Zgadzam sie: good 0 bad

ja tez bym sie przyłączył do tematu, a kiedyś mi się obiło o uszy coś takiego jak futryny nakładane z MDF czy jakoś tak, ale jakie to coś ma zastosowanie??

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 stycznia 2008, 17:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam wszystkich zainteresowanych montażem nowych skrzydeł na stare ościeżnice. Niestety sprawa nie jest taka prosta jakby się wydawało.
1. musimy wiedzieć w którym roku został wybudowany nasz blok. Jest to waże, gdyż w latach 70- tych została zmieniona norma polska na drzwi, głównie tyczy się to wymiarów.
2. musimy sprawdzić czy nasze stare ościeżnice trzymają się wymiarów
3. musimy sprawdzić czy nasze stare ościeżnice mają piony i poziomy.

Jeśli ościeżnice nie trzymają ymiarów to nawet nie pomorze rozwiązanie podane przez Brygadzistę.

pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

21 sierpnia 2009, 00:18

Zgadzam sie: good 0 bad

lub też możemy obciąć zawiasy ze starej ościeżnicy potraktować ją jako część ściany i założyć na nią ościeżnicę regulowaną Porta-System ma dużą tolerancję więc nadaje się do montażu na praktycznie każdą krzywiznę (to jeśli chodzi o kwestię starych ościeżnic)
minus to zmniejszenie rozmiaru drzwi o jeden w dól czyli z 80 robią się 70 a plusy to załatwienie sprawy bez wyrywania na ościeżnice na które żadne skrzydło już nie pasuje bez brudu kurzu czysto i estetycznie.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 sierpnia 2009, 03:19

Zgadzam sie: good 0 bad

m_kwiecien: a czy taki montaż o którym piszesz czyli na starej ościeżnicy podejmuje się firmowa ekipa montażowa? Bo ciężko nazwać go standardowym, a sam chciałbym uniknąć zbytniego bałaganu w domu (ale nie będę się tego trzymał za wszelką cenę)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 września 2009, 12:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Mogę dostać jakieś namiaty na kogoś kto się tym zajmuje... strasznie mi zależy żeby nie usuwać starych ośnieżnic, dużo bałaganu i zniszczone świezo wyremontowane ściany...

Zgłoś | Cytuj | Link

8 października 2009, 22:00

Zgadzam sie: good 0 bad

mógłbym Ci polecić diealera Porty który dysponuje tego typu sprawdzoną ekipą ale jest to w Warszawie firma nazywa się Centrum Drzwi a montażyści od nich dużo potrafią. Jeśli jesteś z innego miasta pozostaje Ci strona Porty z autoryzowanymi ekipami (jest taka zakładka) i parę telefonów do wykonania.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 lutego 2011, 13:59

Zgadzam sie: good 0 bad

ciężka sprawa, ale ościeżnice regulowane by załatwiły sprawę, tylko musiałby pan zdemontować te metalowe. Ja bym się upierał, bo te metalowe to przeżytek, sam nie wiem. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

2 marca 2011, 20:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli coś robić to dobrze, najlepsza metoda to usunięcie starych i założenie nowych drzwi. Prędzej czy później i tak trzeba będzie tak zrobić.

Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

3 maja 2011, 13:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Nasza firma zajmuję się dopasowywaniem nowych drzwi (na każdy wymiar) do starych ościeżnic
oraz oklejaniem metalowych ościeżnic. Dzięki temu przejście nie zmniejsza się stara futryna wygląda jak nowa i idealnie komponuje się kolorystycznie do nowych drzwi.
Więcej informacji na stronie www.emkapol.strefa.pl
Pozdrawiam!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • zabezpieczenie domu Liczba postów: 21 Grupa: Montujemy o... Widzę, że pojawił się temat włazów, więc dodam co nieco od siebie. Pamiętajcie, żeby dobrze wybrać ten element. Najlepiej będzie to zrobić z pomocą fachowców. A...
  • Jakie okna wybrać? Liczba postów: 872 Grupa: Montujemy o... Wybór odpowiednich okien https://www.art4web.biz.pl/okna-plastiko we-szczecin/ dla domu to kluczowa decyzja podczas projektowania lub remontu. Okna spełniają wie...
  • ekskluzywne okna aluminiowe Liczba postów: 27 Grupa: Montujemy o... W takim razie musisz zapoznać się z ofertą producenta okien aluminiowych ze strony: http://www.reynaers.pl/ . Mają dobre jakościowo okna o nowoczesnym wyglądzie...
  • Okna Szczecin-która firma najlepsza? Liczba postów: 305 Grupa: Montujemy o... Warto przeczytać https://www.css.biz.pl/okna-plastikowe-s zczecin/
  • drzwi stalowe czy drewniane Liczba postów: 488 Grupa: Montujemy o... Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy przy wyborze odpowiednich rozwiązań stolarskich, to możesz skontaktować się z WikDoor u których znajdziecie drzwi limanowa.....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 201

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >