Murki betonowe -rekonstrukcja czy nowy

« Powrót do grupy: Robimy fundament

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

17 kwietnia 2010, 00:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Jestem na etapie wymiany ogrodzenia. Siatka z lat 80tych będzie zastąpiona przęsłami metalowymi zamontowanymi na słupkach z profilu 10cm. Nie wiem jednak co zrobić z murkiem. Mam dwie opcje:
-wyrwać stare murki i w tym samym miejscu wylać nowe,
-lub obić trochę istniejące murki, okopać, zaszalować i zalać nowym betonem. Murki mają być podniesione o ok 20 cm więc nowego betonu będzie całkiem sporo. W miejsca słupków rozbić murki i zalać na jakieś 80 cm.
Aktualnie murki są wkopane 30-40 cm i są w całkiem dobrym stanie. Co sądzicie? Ekipy, które oglądały robotę, sugerowały poprawę istniejącego murku, ale im trochę chodziło o to, że to jest łatwiejsze.
A ja wolałbym wiedzieć czy to nie odbije mi się za jakieś 3-5 lat?

Pozdrawiam
zabielan

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 lipca 2010, 15:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik JBZ napisał: Zwykły beton padnie za kilka lat - już o tym pisałem. wiecej na www.bdb.com.pl

Padnie, albo nie. Będą łagodne zimy, to nie padnie.
Można stary murek zeszczotkować, nałożyć mostek sczepny i przelać z dokladnym wibrowaniem.

Pod moim nickiem "pomocnik majstra"? - TAAAKA DEGRADACJA

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 lipca 2010, 15:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie ma sensu wyrzucanie pieniędzy w błoto. W naszym klimacie mamy zimą temperatury ujemne a w nich zamarza woda znajdująca się w betonie. Zwykły beton nie nadaje się do zastosowania.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 lipca 2010, 00:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Cytaty z Pana JBZ:

"Nie ma sensu wyrzucanie pieniędzy w błoto."
-- nikt tego nie chce --

"W naszym klimacie mamy zimą temperatury ujemne a w nich zamarza woda znajdująca się w betonie."
-- eureka!!! --
(pisałem o wibrowaniu betonu i mostku sczepnym, żeby nie było w nim wody.)

"Zwykły beton nie nadaje się do zastosowania."
-- CO TO JEST ZWYKŁY BETON?, ALBO JAKI BETON JEST NIEZWYKŁY ???

Wracając do potrzebującego porady, to jeżeli murek masz na głębokości 30 cm a słupek na 80 cm, to bądź świadomy, że murek będzie Ci wysadzał mróz co roku (2-5cm), a słupek sporadycznie (raz na 10 lat), do tego nastąpi (przy mokrych wiosnach i jesieniach) zjawisko pdmulania betonu od spodu, co zdominuje pęknięcia: od góry - po środku przęsła, co będzie widoczne
i przy słupku: od dołu - co zauważysz po 2-3 cyklach przemarzania.

Reasumując, poszedł bym za radą "firemki", która da Ci najdłuższą gwarancję na usługi, bo co byś nie zrobił - to będzie ŻLE !!!

Panie JBZ:
POZDRAWIAM PANA SERDECZNIE

Zgłoś | Cytuj | Link

7 lipca 2010, 15:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Dariusz_JM napisał: Cytaty z Pana JBZ:

"Nie ma sensu wyrzucanie pieniędzy w błoto."
-- nikt tego nie chce --

"W naszym klimacie mamy zimą temperatury ujemne a w nich zamarza woda znajdująca się w betonie."
-- eureka!!! --
(pisałem o wibrowaniu betonu i mostku sczepnym, żeby nie było w nim wody.)

"Zwykły beton nie nadaje się do zastosowania."
-- CO TO JEST ZWYKŁY BETON?, ALBO JAKI BETON JEST NIEZWYKŁY ???

Wracając do potrzebującego porady, to jeżeli murek masz na głębokości 30 cm a słupek na 80 cm, to bądź świadomy, że murek będzie Ci wysadzał mróz co roku (2-5cm), a słupek sporadycznie (raz na 10 lat), do tego nastąpi (przy mokrych wiosnach i jesieniach) zjawisko pdmulania betonu od spodu, co zdominuje pęknięcia: od góry - po środku przęsła, co będzie widoczne
i przy słupku: od dołu - co zauważysz po 2-3 cyklach przemarzania.

Reasumując, poszedł bym za radą "firemki", która da Ci najdłuższą gwarancję na usługi, bo co byś nie zrobił - to będzie ŻLE !!!

Panie JBZ:
POZDRAWIAM PANA SERDECZNIE


Jeśli szuka Pan klientów, to Pana sprawa, ale jeśli metodą krytykowania wszystkiego jak leci, to ryzykowne - zwłaszcza, że nie jestem Pana konkurentem.

1. O zamarzaniu wody zimą w naszym klimacie napisałem w odpowiedzi na Pana stwierdzenie Użytkownik napisał: Padnie, albo nie. Będą łagodne zimy, to nie padnie.

2. Co ma wibrowanie i mostek sczepny do wsiąkania wodą?

3. Nazwa "Beton zwykły" jest jednoznaczna i ściśle określona w branżowym nazewnictwie w budownictwie, a nie jest sloganem. Są nawet podręczniki o tytule "Beton zwykły w budownictwie" opisujące wiele rodzajów betonu zwykłego.

4. Nie w każdym gruncie występują wysadziny.


Co do gwarancji kogokolwiek, ważnym jest nie okres gwarancji lecz zabezpieczenie gwarancji - czyli gwarancja, że gwarant będzie istnieć przez okres gwarancji. To może być wyłącznie weksel dla inwestora, a nie papier. Zatem, dużo pewniejsze jest skorzystanie z porady specjalisty doradzającego rozwiązanie gwarantowane.

Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 lipca 2010, 11:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik zabielan napisał: Witam,
Jestem na etapie wymiany ogrodzenia. Siatka z lat 80tych będzie zastąpiona przęsłami metalowymi zamontowanymi na słupkach z profilu 10cm. Nie wiem jednak co zrobić z murkiem. Mam dwie opcje:
-wyrwać stare murki i w tym samym miejscu wylać nowe,
-lub obić trochę istniejące murki, okopać, zaszalować i zalać nowym betonem. Murki mają być podniesione o ok 20 cm więc nowego betonu będzie całkiem sporo. W miejsca słupków rozbić murki i zalać na jakieś 80 cm.
Aktualnie murki są wkopane 30-40 cm i są w całkiem dobrym stanie. Co sądzicie? Ekipy, które oglądały robotę, sugerowały poprawę istniejącego murku, ale im trochę chodziło o to, że to jest łatwiejsze.
A ja wolałbym wiedzieć czy to nie odbije mi się za jakieś 3-5 lat?

Pozdrawiam
zabielan


W takiej konfiguracji powinieneś oddylatować słupki od murków.
Mam nadzieję, że jeśli myślisz o betonie, to jest to beton towarowy z betoniarni, a nie jakaś zupina umerdana w betoniarce przez niewiadomo kogo i z czego.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 sierpnia 2010, 14:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
słuchaj, jeśli stare murki są w dobrym stanie to po co kupować nowe i wydawać przy tym niepotrzebnie kasę. Natomiast warto zainwestować w środek, który nie tylko odnowi te słupki,ale sprawi,że będą wytrzymałe i długotrwałe.
Polecam:
http://www.drycon.pl/kalmatron.html

Zgłoś | Cytuj | Link

6 sierpnia 2010, 00:32

Zgadzam sie: good 0 bad

No to pojawił nam się nowy AGENT!

Umiesz coś jeszcze?!, czy tylko: http://www.?!

Zgłoś | Cytuj | Link

6 sierpnia 2010, 01:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Raczej odstrasza niż zachęca, gdyż każdy przypadek powinien być najpierw rozpracowany przez specjalistę, który dobierze odpowiednią technologię. Potem do niej trzeba znaleźć wykonawcę.
Takie polecanie produktów przez sprzedawcę, to brzmi jak polecanie lekarstwa na każdą chorobę. :)

Zgłoś | Cytuj | Link

13 września 2020, 17:08

Zgadzam sie: good 0 bad

witam,

Ja przy budowie domu zamówiłam beton pod fundamenty z gruszki. Okazał się bardzo dobrym jakościowo produktem ponadto dotarł bardzo szybko. Zamówiłam taki beton https://betonkoszalin.pl/beton-z-gruszki

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fundamenty i ich ważność Liczba postów: 9 Grupa: Robimy fund... Walduli :) Bardzo sie ciesze, że wspolnymi siłami udało sie pomóc :) Gratuluje zakupu i zycze samych slonecznych i ciepłych na budowie :wink: Pozdrawiam
  • Praca w Niemczech - rekrutacja Liczba postów: 19 Grupa: Robimy fund... W takim razie jeśli rozglądasz się za ciekawymi możliwościami zawodowymi za granicą i jednocześnie chcesz się nadal rozwijać robiąc co lubisz oraz najlepiej pot...
  • Fundamenty a badania geofizyczne Liczba postów: 3 Grupa: Robimy fund... Odziedziczyłem działkę po dziadkach i chcę zbudować dom ale zanim ruszę z robotą potrzebuję porady. Czy zanim zaczną wylewać fundamenty powinienem zlecić badani...
  • Używane wózki widłowe Liczba postów: 10 Grupa: Robimy fund... Natomiast jeśli będziecie do wózków widłowych jednocześnie potrzebowali dobrej jakości osprzętu to na pewno warto będzie sprawdzić ofertę Mipromet u których bez...
  • Dostawcy betonu Olsztyn Liczba postów: 28 Grupa: Robimy fund... A skorzystalibyście z takie usługi,opisanej na tej stronie?https://www.mgprojekt.com.pl/blo g/zakup-betonu-online/ Bo powstaje pytanie jakiej dostarczony beton b...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >