Na jakiej głębokości fundament pod dom 180m2?

« Powrót do grupy: Robimy fundament

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

6 sierpnia 2010, 11:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam wszystkich. Jestem na etapie rozpoczęcia budowy domu i mam przy tym wiele wątpliwości. Mam nadzieje, że pomożecie mi je rozwiać. Otóż pierwszym problemem jaki powstał to nie wiem na jakiej głębokości zrobić fundament? Dom będzie dosyć duży bo 180m2. Jaką głębokość radzicie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 sierpnia 2010, 12:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepiej skorzystać z pomocy geodetów. Oni mierząc teren i sprawdzając poziom na jakim znajduje się woda pomogą ustalić głębokość fundamentów.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 sierpnia 2010, 13:25

Zgadzam sie: good 0 bad

A możesz mi powiedzieć ile kosztuje usługa takiego geodety?

Zgłoś | Cytuj | Link

14 sierpnia 2010, 00:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Nasza „kinga20” jak zwykle coś pomyliła!

Kinga, czy Ty wiesz co piszesz, czy piszesz co wiesz...?! :-(
_________________________________________________

Przy mierzeniu terenu, nie da się ustalić poziomu wód gruntowych. Poza tym, tę czynność wykonują geolodzy - w zupełnie inny sposób!
Żeby było ciekawiej: nie ma to wiele wspólnego z poziomem posadowienia fundamentu.

BUDUJĄC DOM MAMY DO DYSPOZYCJI:
- PROJEKT,
- PROJEKTANTA (wziął pieniądze, jeśli czegoś brakuje w projekcie, musi to uzupełnić – konkretnie dla Naszego przypadku – na piśmie),
- KIEROWNIKA BUDOWY (który też co nieco powinien wiedzieć i zdaje się, nie robi tego za darmo).

Takie pytanie nie powinno się pojawić na naszym forum, chyba, że trzy wspomniane wcześniej „ogniwa” zawiodły. Wtedy należy zaniechać budowy i wynająć właściwego adwokata. :-)

______________________________________________________
A tak mówiąc krótko, to 110cm poniżej poziomu gruntu rodzimego
------------------------------------------------------------ -------------------

Zgłoś | Cytuj | Link

23 listopada 2010, 13:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Wielkość domu nie ma nic wspólnego z głębokością posadowienia (chyba że jest podpiwniczony). Głębokość posadowienia fundamentów musi być poniżej głębokości przemarzania. W Polsce jest kilka stref przemarzania w zależności od regonu. Te głębokości wynoszą od 1,1 do 1,4m.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 listopada 2010, 17:14

Zgadzam sie: good 0 bad

nie wiem czy sie nie myle ale ostatnio sprawdzalem coś w normie. strefy przemarzania na 100% mają decydujący wpływ na głebokość posadowienia. ale wydaje mi sie ze jest skrajne dla suwałk i okolic 1,2 i gór, sietokrzyskie 1,0 i tam dane fragmenty jeszcze gdzieś a reszta 0,8. Zgadzam sie ze fundament musi byc poniżęj poziomu przemarzania a poziom wody gruntowej nie ma na to wplywu conajwyzej bedziesz musiał połozyć cieżką izolacje. zatem zakładając ze masz strefe 0,8m oraz wymiary stopy ok 0,6x0,3~0,4 to masz koncowa głebokośc 1,1~1,2 m tak mi sie wydaje. ale przecież to masz w projekcie.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 marca 2016, 07:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Kolego - to pytanie do wykonawcy budowy, a nie na forum. Masz gotowe projekty z dokładnymi opisami - [url]http://archon.pl/projekty-domow-pietrowych-pc1564
Bazujcie na nich i na opisach specjalistów. To co napisze ci forum, nie ma znaczenia.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 kwietnia 2016, 22:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Powierzchnia domu nie ma tu żądnego znaczenia. Fundament robi się poniżej poziomu przemarzania gruntu i tyle:) Twój kierownik budowy na pewno będzie wiedział co i jak.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 kwietnia 2017, 16:38

Zgadzam sie: good 0 bad

To wam powiem, że o tej porze roku jak chcecie robić fundamenty już to rozwiązaniem będzie namiar do http://www.hydrobudowa1.pl/ bardzo dobra betoniarnia która oferuje różnorodny beton, oczywiście w zależności od rodzaju zapotrzebowania.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 kwietnia 2017, 11:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Warto jednak przed instalacją czegoś takiego sprawdzić czy nie ma się alergii na beton, żeby potem nie czuć się wiecznie źle we własnym domu. Tutaj można sobie więcej poczytać na ten temat: http://lofting.eu/blog/2017/04/24/beton-a-ale rgie/

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Praca w Niemczech - rekrutacja Liczba postów: 19 Grupa: Robimy fund... W takim razie jeśli rozglądasz się za ciekawymi możliwościami zawodowymi za granicą i jednocześnie chcesz się nadal rozwijać robiąc co lubisz oraz najlepiej pot...
  • Fundamenty a badania geofizyczne Liczba postów: 3 Grupa: Robimy fund... Odziedziczyłem działkę po dziadkach i chcę zbudować dom ale zanim ruszę z robotą potrzebuję porady. Czy zanim zaczną wylewać fundamenty powinienem zlecić badani...
  • Używane wózki widłowe Liczba postów: 10 Grupa: Robimy fund... Natomiast jeśli będziecie do wózków widłowych jednocześnie potrzebowali dobrej jakości osprzętu to na pewno warto będzie sprawdzić ofertę Mipromet u których bez...
  • Dostawcy betonu Olsztyn Liczba postów: 28 Grupa: Robimy fund... A skorzystalibyście z takie usługi,opisanej na tej stronie?https://www.mgprojekt.com.pl/blo g/zakup-betonu-online/ Bo powstaje pytanie jakiej dostarczony beton b...
  • Ile potrzeba piasku i cementu pod wylewkę dla gara... Liczba postów: 195 Grupa: Robimy fund... Na jaki garaż sie zdecydowaliście i dlaczego? Jeżeli zastanawiacie się nad wyborem garażu, to polecam Wam sprawdzić stronę https://net.ilawa.pl/2023/12/23/garaz...

Czytaj też