Niekończący się spór, kolektory płaskie czy próżniowe

« Powrót do grupy: Ekspert kolektorów słonecznych

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸

30 marca 2016, 08:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Tylko płaskie i to ze względu na kraj produkcji. Na etapie wyboru, ok rok temu, zwróciłem uwagę wlasnie na to, by były "made in poland", a najlepszą ofertę dala mi firma Galmet z Głubczyc. U mnie kolektory grzeją jako wsparcie kotła dwufunkcyjnego.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 marca 2016, 15:53

Zgadzam sie: good 0 bad

na nasz klimat kolektory płaskie. dlaczego? W praktyce zimą powierzchnia każdego kolektora pokrywa się szronem lub lodem, co utrudnia dotarcie promieniowania słonecznego do powierzchni absorbera. W kolektorze płaskim już niewielka ilość promieniowania powoduje zwiększenie temperatury powietrza pod szybą, dzięki czemu szron się topi.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 lipca 2017, 04:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Według mnie płaskie, próżniowe dają może lekko wieksza efektywność zimą tak to tylko płaskie

Zgłoś | Cytuj | Link

17 lipca 2017, 11:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście że próżniowe jeżeli zależy Ci na efektywności, na oszczędności to zwykłe...

--
plecaki coolpack

Zgłoś | Cytuj | Link

19 lipca 2017, 13:02

Zgadzam sie: good 0 bad

efektywność próżniowych największa jest latem, przecież wtedy słońca mamy pod dostatkiem. chodzi raczej o to, co lepiej zadziała zimą, a tutaj wygrywają płaskie

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 lipca 2017, 10:08

Zgadzam sie: good 0 bad

najlepiej chyba doradzić się specjalistów, co warto wybrać. Ja kolektory słoneczne kupowałam w Strzyżowskim sklepie Instaltech, sprawdźcie bo fajne oferty: http://instaltech24.pl/technika-sloneczna.htm l

Zgłoś | Cytuj | Link

22 sierpnia 2017, 11:01

Zgadzam sie: good 0 bad

z resztą same kolektory czy panele fotowoltaiczne, to jedynie ułamek układu w który powinniśmy zainwestować. najlepiej gdy fotwoltaika uzupełniona jest pompą ciepła, tworząc odpowiedni ekosystem. polecam sprawdzić jak robi to Vikersonn

Zgłoś | Cytuj | Link

16 września 2017, 19:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Zdecydowanie kolektory płaskie. Kolektory rurowe nie są dwcale lepszym rozwiązaniem pomimo, że cena jest dużo wyższa :)

Zgłoś | Cytuj | Link

19 września 2017, 12:28

Zgadzam sie: good 0 bad

efektywność próżniowych największa jest latem, przecież wtedy słońca mamy pod dostatkiem. chodzi raczej o to, co lepiej zadziała zimą, a tutaj wygrywają płaskie

Zgłoś | Cytuj | Link

11 października 2017, 14:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Zimą faktycznie lepiej sprawdzą się kolektory płaskie, natomiast wszystko jest kwestią tego czego oczekujemy bo jeżeli efektywność ma być tylko latem to wówczas można zastanowić się nad próżniowymi.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fotowoltaika Myślenice Liczba postów: 3 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?
  • kolektory vs fotowoltaika Liczba postów: 322 Grupa: Ekspert kol... Może ktoś z państwa skorzysta z klemy do paneli fotowoltaicznych . To jest naprawdę bardzo ciekawa oferta dla wielu osób.
  • Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce Liczba postów: 11 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?
  • Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce Liczba postów: 4 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?
  • Fotowoltaika Myślenice Liczba postów: 5 Grupa: Ekspert kol... Jeżeli chodzi o mnie, to zdecydowałem się skorzystać z oferty polecanej mi firmy Sanerga, która wykonała dla mnie całą instalację fotowoltaika ostrów wielkopols...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 242

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >