Nieszczelne Okna/Hałas

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

1 kwietnia 2007, 14:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam

Jeśli ktoś mogłby mi odpowiedzieć na kilka pytań byłbym bardzo wdzięczny.

Otóż przeprowadziłem się do nowego domu i od okna w moim pokoju bardzo ciągnie zimnem, na suficie wisi jakiś skrawek papieru więc widzę ruch powietrza. Do tego bardzo słyszalny jest hałas z pobliskiej ulicy, zwłaszcza niskie dźwięki autobusów/ciężarówek, któraś szyba zdaje sie wtedy dodatkowo wpadać w wibracje. Moim celem jest oczywiście ciepło i cisza.

W domu tym będę mieszkał jedynie 6 m-cy więc chodzi mi raczej o rozwiązanie tanie i skuteczne(bardziej w kwestii hałasu niż zimna), nie musi wyglądać ładnie ponieważ okno to i tak jest ciągle zasłonięte a co ludzie będą z zewnątrz ogladać to mnie nie obchodzi.

Jako laik budowlany myślałem o taśmie izolacyjnej i .... kilku warstwach kartonu, czy czymś w tym stylu, albo jakiejś piance którą mógłbym prowizorycznie zaizolować okno a po pół roku "zdrapać". Jak widać, nie jestem w tym dobry, więc jeśli ktoś mógłby zaproponować jakieś rozwiązanie, byłbym bardzo wdzięczny. Z góry dziękuję.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 kwietnia 2007, 00:31

Zgadzam sie: good 0 bad

jedynym i slusznym rozwiazaniem jest poprostu regulacja okna - jesli wynajmujesz mieszkanie zwroc sie do wlasciciela,jesli jest twoje to niewiem czemu chcesz to zroic tylko po lebkach na 6 miesiecy

jesli okno jest wyregulowane i dalej wieje to jest zle osadzone ,a tu Ci kartony i tasmy nie pomoga

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 kwietnia 2007, 21:14

Zgadzam sie: good 0 bad

...w nowym domy szyby w oknach drża? Mam nadzieje, ze nie piszesz o nowo wybudowanym domu :)
Ja takze (jak chaosseba) jestem zdania, ze nalezy porzadnie osadzić i uszczelnić okno. Nie baw sie w pomysłowego Dobromira, skoro niskim nakladem kosztów i pracy mozesz mieć estetycznie wygladajace i szczelne okno. No bez przesady :roll:
pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

24 lutego 2020, 22:51

Zgadzam sie: good 0 bad

U mnie był podobny problem. Niestety okna miały już swoje lata, więc tak na dobrą sprawę żadna reklamacja nie wchodziła w grę. Zamówiłem uszczelki z http://www.gumaprodukt.pl/ i spróbowałem załatwić to na własną rękę. O dziwo - udało się. Niewielkim kosztem uniknąłem wymiany okien.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 sierpnia 2020, 21:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Wymień czym prędzej. To bardzo uciążliwe niestety. Wiem bo sam się z tym zmagałem. Zdecydowaliśmy się na wymianę starych okien drewnianych na okna PCV z Oknoplast. Wybór oceniam jako najlepszy z możliwych.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna wybrać? Liczba postów: 872 Grupa: Montujemy o... Wybór odpowiednich okien https://www.art4web.biz.pl/okna-plastiko we-szczecin/ dla domu to kluczowa decyzja podczas projektowania lub remontu. Okna spełniają wie...
  • ekskluzywne okna aluminiowe Liczba postów: 27 Grupa: Montujemy o... W takim razie musisz zapoznać się z ofertą producenta okien aluminiowych ze strony: http://www.reynaers.pl/ . Mają dobre jakościowo okna o nowoczesnym wyglądzie...
  • Okna Szczecin-która firma najlepsza? Liczba postów: 305 Grupa: Montujemy o... Warto przeczytać https://www.css.biz.pl/okna-plastikowe-s zczecin/
  • drzwi stalowe czy drewniane Liczba postów: 488 Grupa: Montujemy o... Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy przy wyborze odpowiednich rozwiązań stolarskich, to możesz skontaktować się z WikDoor u których znajdziecie drzwi limanowa.....
  • Montaż okien Liczba postów: 78 Grupa: Montujemy o... Na co powinienem zwrócić uwagę podczas zakupu okien? Wohnung auf dem Wasser

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 114

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >