Ocieplenie budynku

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 17 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

17 kwietnia 2015, 15:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Widocznie. Wartość współczynnika lambda nie jest liniowa, tylko tworzy hiperbolę, a to oznacza, że podwojenie grubości izolacji nie poprawi
dwukrotnie lambdy ściany. W którymś momencie koszty izolacji przekroczą oczekiwane oszczędności z tytułu oszczędności energii.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 czerwca 2015, 14:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja polecam innowacyjne docieplenie aerogelowe o grubości jedynie 1mm co likwiduje mostki termiczne i zimne punkty kondensacji wody likwidując grzyba i pleśń oraz docieplając .
tak działa ta masa na płycie grzewczej pokrytej 1 mm tego izolatora plus dwie kostki lodu
https://www.youtube.com/watch?v=nLxCE_97Qmw

e-docieplenia.pl

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 9 września 2015, 13:05
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 czerwca 2015, 13:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem warto o takich rzeczach pomyślec już na etapie robienia planów domu. W ten sposób mozna na przykład zdecydować się na budowę www.its-koszalin.pl/]domu pasywnego, który w swojej konstrukcji jest juz energooszczędny i przede wszystkim ciepły.

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 9 września 2015, 13:00
Zgłoś | Cytuj | Link

25 czerwca 2015, 23:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: Jimek napisał: Moim zdaniem warto o takich rzeczach pomyślec już na
etapie robienia planów domu. W ten sposób mozna na
przykład zdecydować się na budowę , który w swojej
konstrukcji jest juz energooszczędny i przede wszystkim
ciepły.

A jaki rodzaj ogrzewania firma proponuje użytkownikom domów pasywnych?

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 9 września 2015, 13:00
Zgłoś | Cytuj | Link

29 czerwca 2015, 14:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Warto też wybrać ryterna.pl/]bramę garażową, która będzie ocieplana. Wtedy ubytek ciepła w połączeniu z ocieplonym domem będzie minimalny.

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 9 września 2015, 13:00
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 czerwca 2015, 18:41

Zgadzam sie: good 0 bad

A jak Wam sie wydaje, warto inwestować w ekosunkoszalin.pl/]kolektory i pompy ciepła? Co sądzicie o odnawialnych źródłach energii wykorzystywanych w gospadarstwach domowych?

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 9 września 2015, 13:01
Zgłoś | Cytuj | Link

30 czerwca 2015, 15:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Kolektory nadają się do wspomagnia centralnych systemów grzewczych w domach
o wysokim zapotrzebowaniu na energię cieplną potrzebną do ogrzewania.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 lipca 2015, 06:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Wydaje mi się, ze dobrze ocieplony dom przez
www.mab-bud.pl/]profesjonalna ekipę będzie miał mniejsze straty ciepła. Ale zgadzam się też z tym, ze warto inwestować w nowoczesne technologie i proekologiczne rozwiazania.

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 9 września 2015, 13:01
Zgłoś | Cytuj | Link

17 lipca 2015, 21:15

Zgadzam sie: good 0 bad

prawidłowo wyknane ocieplenie budynku na pewno korzystnie wpływanie na ogrzewanie domu i zmniejszenie kosztów jego utrzymania. Ale trzeba wybrać odpowiednie urządzenie grzewcze. Ja mam piec gazowy od http://www.komarpol.pl i jestem zadowolony.

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 9 września 2015, 13:01
Zgłoś | Cytuj | Link

17 lipca 2015, 21:56

Zgadzam sie: good 0 bad

do ogrzewania domu trzeba zawsze podchodzić komplekowo. Bo zakup najlepszego urządzenia nie będzie oszczędny i efektywny jak np. będziemy mieć nieszczelne okna czy drzwi albo dom będzie zle ocieplony. Wiem co mowie bo zanim kupiłem piec na biomasę http://kolton.pl/ to musiałem zrobić remont domu, żeby było wszystko na tip top.

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 9 września 2015, 13:02
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 17 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 149 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Elektromobilość zasilana z fotowoltaiki - jak to d... Liczba postów: 3 Grupa: Ekologiczny... To bardzo ciekawy temat i myślę, że warto go śledzić, bo coraz więcej osób będzie korzystało z elektromobilności. Od siebie dołożę jeszcze ten artykuł https://s...
  • energooszczędny domcio Liczba postów: 87 Grupa: Ekologiczny... Ze swojej strony mogę Wam polecić ofertę firmy, z której sam skorzystałem i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli potrzebuje świadectwa energetycznego, to polecam Wa...
  • Pompa ciepła Liczba postów: 8 Grupa: Ekologiczny... Wydajność energetyczna pomp ciepła powietrze-woda w porównaniu do powietrze-powietrze może się różnić w zależności od warunków atmosferycznych i temperatury zew...
  • Jak wyliczyć zaoszczędzenie ciepła? Liczba postów: 32 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem tego typu obliczenia nie są możliwe, ponieważ zawsze po drodze wypadnie coś co zwiększy nasze rachunki za prąd czy ogrzewanie. Taka kwota może być....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 458

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >