Ocieplenie poddasza

« Powrót do grupy: Robimy dach

5 listopada 2007, 12:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Będę wykonywał następujące warstw poddasza: papa, pełne deskowanie, szczelina powietrzna 2 cm, wełna min. 15cm, stelaż i miedzy stelażem styropian 5 cm (poprzecznie do krokwi), folia paroszczelna, płyta g-k.

Mam pytanie czy:
- Folia może dotykać do płyt g-k
- Nie zamienić styropianu na wełnę ale czy wtedy wełna może dotykać do foli?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 listopada 2007, 12:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam szczelinę 5cm i wiem ze nie wszędzie będzie tyle ponieważ wełna będzie ją lekko wypychać więc 2cm to na pewno za mało.

Styropian mi odradził doradca techniczny ponieważ to niedobrze łączyć materiały o zupełnie innych właściwościach - ja u siebie użyłem dwóch rodzajów wełny ISOVERA - jednej normalnej i drugiej od strony wewnętrznej domu właśnie specjalnej o podwyższonej izolacyjności.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 listopada 2007, 13:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Szczelina wentylacyjna
Zgodnie z DIN 4108 część 3, szczelina wentylacyjna przy długości połaci dachowej do 10-ciu metrów powinna wynosić min. 2 cm. Przy połaci dłuższej - odpowiednio więcej. Owe 2 cm jest to wielkość minimalna w stanie gotowym. Wykonując taką szczelinę należy uwzględnić niedokładności wykonania, tendencję do nadmiernego rozprężania się niektórych mat wełnianych ich skłonność do osuwania się po śliskiej wiatro i paroizolacji. W związku z tym należy ją odpowiednio powiększyć lub zastosować materiał dystansujący w postaci rusztu z nierdzewnego drutu czy sznurka, albo dodatkowej przepony z włókniny i listew.
Aby szczelina funkcjonowała poprawnie niezbędny jest w okapie nawiew o minimalnym przekroju2 promile odpowiadającej mu powierzchni dachu, jednak nie mniej niż 200 cm2 na 1 mb okapu, oraz wywiew w kalenicy o przekroju min. 0,5 promila odpowiadającej mu powierzchni dachu.
Każda przestrzeń między krokwiowa musi być zwentylowana. Wymóg ten jest szczególnie utrudniony i wymaga dodatkowych nakładów pracy w takich rejonach jak kosz, naroże, komin i okno dachowe.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 września 2021, 11:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Na pewno warto więcej uwagi zwrócić na wybór porządnej hydroizolacji, dlatego sprawdź system pap Papy w Technologii Szybki Profil SBS której struktura wewnętrzna bitumów i kauczuków SBS jest zabezpieczona przed przegrzaniem i przepaleniem. Jednocześnie w rekomendowanych układach technologicznych pozwala na udzielenie długoletnich Imiennych Gwarancji Jakości Icopal do 45 lat

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dach Liczba postów: 243 Grupa: Robimy dach Kluczowe jest zdecydowanie odpowiednio dobrane pokrycie dachowe, skuteczna izolacja to połączenie wręcz idealne jeżeli chodzi o dach, także dobrze że Braas wpro...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 141 Grupa: Robimy dach Rewelacyjny wątek . Bardzo dobrze, że ten wątek jest. __________________________________ ____________ mechanik pruszków
  • Pokrycie dachu Liczba postów: 673 Grupa: Robimy dach Zdecydowanie muszę przeprowadzić remont generalny dachu.
  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 90 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...
  • Dachówka bitumiczna- dno Liczba postów: 11 Grupa: Robimy dach

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 262

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >