Ocieplenie sufitu.

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

7 lutego 2009, 00:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Bardzo proszę o pomoc.Dom murowany (50 letni)ma poddasze nieocieplone.Strop - tregry metalowe. Przy okazji remontu chcę zrobić sufity podwieszane z K/G. Czy wypełnienie wełną mineralną przestrzeni między stropem, a k/g spełni się jako ocieplenie, czy nie będzie się tam zbierać wilgoć ( na strychu w zimie temp taka jak na zewnątrz).Myślę, że lepiej byłoby ocieplić od góry, ale może przy okazji montowania sufitów uzyskam ten sam efekt.Pytani fachowcy (wykonawcy) mają różne zdania na ten temat.Jestem skołowany!!! Pomocy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 lipca 2010, 11:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Przestrzeń między stropem watro uzupełnić najpierw folią paroizolacyjna. Następnie można położyć wełnę mineralną. Nie kładź zbyt dużej warstwy wełny bo będzie za gorąco.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 lipca 2010, 01:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Strop powinien być ocieplony od góry, ale i dodatkowo zabezpieczony przed zniszczeniem.

Ocieplenie pomiędzy stropem a GK (od spodu), będzie mało skuteczne, a dodatkowo (w zależności od materiału), może powodować „wykwity” na suficie.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 sierpnia 2013, 11:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik rubin11 napisał: Przestrzeń między stropem watro uzupełnić najpierw
folią paroizolacyjna. Następnie można położyć wełnę
mineralną. Nie kładź zbyt dużej warstwy wełny bo
będzie za gorąco.


Grubość oraz parametry techniczne należy odpowiednio dobrać przed każdą termoizolacją. Określenie "byt gruba" jest trochę nieprecyzyjne. Oprócz grubości, jeszcze raz podkreślam, bardzo ważny jest współczynnik przewodzenia ciepła samej wełny mineralnej.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jaki tynk? Liczba postów: 754 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...
  • Suprema Liczba postów: 367 Grupa: Robimy izol... A może warto zastanowić się tutaj nad izolacją natryskową? To bardzo dobre i zarazem praktyczne rozwiązanie,wystarczy wybrać tylko firmę która się tym zajmie. W...
  • Jakiej firmy styropian-ocieplenie budynku Liczba postów: 24 Grupa: Robimy izol... Najlepiej kierować się jakością i parametrami. Na pewno nie należy kupować styropianów producentów chwalących się najniższymi cenami, gdyż mogą one nie mieć odp...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 180

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >