Odbiór mieszkania od dewelopera - samodzielnie?

« Powrót do grupy: Nieruchomość od dewelopera

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

3 stycznia 2015, 11:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy odbiór mieszkania od dewelopera powinno się robić samodzielnie czy z jakimś fachowcem, bo przyznam, że nie wiem czy jak będę umiała wytknąć deweloperowi jakieś tam uwagi związane z tym, co zrobił.
A czego nie.
Co poradzicie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 stycznia 2015, 10:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak nie wierzysz we własne możliwości perswazyjne, no albo po prostu wiesz, że nie znasz się na budowlance, to lepiej na odbiór zatrudnij fachowca - normalnie na jakąś umowę zlecenie czy coś. Wiem, ze niektóe firmy, które wykańczają takie mieszkania, to jak klient się z nimi umawia, to idą z nim na odbiór i oni się znają i potrafią zauważyć niedociągnięcia. Tak robi np Deconova z Warszawy - chociaz ich akurat deweloperzy nie lubią, bo się czepiają, ale z drugiej strony dla właściciela mieszkania to dobrze. wg mnie

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 stycznia 2015, 14:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko zależy od tego jak się czujesz na siłach. Możesz zatrudnić fachowca - jest to droższe rozwiązanie ale w zasadzie to on sprawdzi wszystko za Ciebie.
Druga opcja to samemu odebrać mieszkanie .W tym przypadku trzeba być czujnym ponieważ sporządzacie protokół odbioru. Pamiętaj,ze WSZYSTKIE ewentualne szkody trzeba jest spisać w tym momencie tak aby deweloper mógł na to odpowiedzieć. Ma tam chyba jakieś 2 tygodnie na to...
Będziesz miała podkładkę jakby coś było nie tak.
Tutaj jest cały artykuł na ten temat:
http://targimieszkaniowe.net/kawiarnia-prasow a/prawo-i-podatki/zasady-odbioru-mieszkania-lub-domu-od-dewe lopera/65/

Zgłoś | Cytuj | Link

12 stycznia 2015, 10:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Apropo - słyszałem o tej firmie co wyżej piszecie, ponoć faktycznie deweloperzy ich nie lubią i wkurzają się jak przychodzą na odbiór.
Ale to gitara - nie sie boja

Zgłoś | Cytuj | Link

16 stycznia 2015, 08:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Taaak... słyszałam też o tej deconovie, ale czym innym jest normalne sprawdzanie dewelopera, a czym inny upierdliwe i namolne wytykanie każdej ryski !!! Ludzie nie dajmy się zwariować, deweloper przecież nie buduje wychodząc z założenia żeby coś spieprzyć, a niektórzy naprawdę przy odbieraniu mieszkania to zachowuja sie jakby za pałac zapłacili a nie za mieszkanie 40 metrów i oczekuja, że wszystko bedzie od linijki zroiobe, i jeszcze moze deweloper im wstawi meble, czy zrobil lazienke - kurde no wkurza mnie takie coś.
Trzeba mieszkania sprawdzac przed odbiorem ale zachowujecie sie czasem jak jacys furiaci, ktorzy przypoernicza się do każdej malej rzeczy, zupelnie nieistotnej!!!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 kwietnia 2015, 12:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Dla mnie to akurat nie dziwne, że na obiór mieszkania od dewelopera ludzie biorą na przykład jakiegoś kierownika budowy. Ostatnio moja znajoma kupowała mieszkanie w Zabrzu od Trojana. Właśnie facet sprawdzał i wszystko zostało fajnie odebrane, poprawek nie było, a mieszkanie było fajnie wykończone. Ale tak to znajoma pewność miała, że wszystko jest ok.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 kwietnia 2015, 16:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja skorzystałem z usług http://www.mpd.net.pl/ od których kupiłem mieszkanie pod Poznaniem i nie miałem żadnych problemów z terminowym odbiorem kluczy. Jak ktoś jest z tamtych okolic, to warto sprawdzić ich ofertę.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 maja 2015, 16:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja gdy odbierałem klucze do swojego mieszkania od www.barc.com.pl to pojechał ze mną znajomy znający się na rzeczy, ale wszystko zostało zrealizowane w porządku.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 sierpnia 2015, 14:38

Zgadzam sie: good 0 bad

W żadnym razie!!!!! To już właściwie końcowy etap i głupio byłoby w takim momencie strzelić jakąś gafę i przeoczyć coś ważnego. Polecam poczytać na ten temat, bo to sprawa pierwszej wagi: KLIK

Zgłoś | Cytuj | Link

11 października 2018, 19:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Na pewno nie samodzielnie, bo w ten sposób można naprawdę wiele stracić. Jeśli chodzi o odbiór mieszkania na Śląsku , to na pewno warto sobie zerknąć tutaj http://twardowski-odbiorymieszkan.pl/termowiz ja-krakow . Profesjonalna pomoc w takim przypadku może okazać się nieoceniona!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 230

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >