Odrolnienie (zmiana przeznaczenia gruntów)

« Powrót do grupy: Zanim będziesz mieć własną działkę

19 grudnia 2007, 02:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

Naświetlę najpierw moją sytuację:
Zamierzam kupić działkę rolną, następnie przekształcić ją w budowlaną i wybudować domek. W gminie dowiedziałem się, że na obszar który obejmuje moją działkę toczy się studium na podstawie którego ma być uchwalony nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. W tym studium teren pod moją działkę przeznaczony jest pod budownictwo jednorodzinne.

Większość obszaru objętego tym studium znajduje się na II i III klasie gruntów dlatego odrolnienie całego obszaru wymaga zgody Ministra Rolnictwa. Plan studium został już opracowany i wysłany do Ministerstwa w celu zatwierdzenia. Nie wiadomo jak długo może leżeć w ministerstwie i dlatego chciałem poprosić o radę:

Jak długo taki plan może procesować się w ministerstwie? Czy to jest kwestia miesięcy/lat? Czy istnieje może inny sposób pozwalający na wcześniejsze rozpoczęcie budowy? Może wystarczy jakiś wniosek do gminy, która wyda zgodę na zmianę przeznaczenia gruntów pod działkę.

Czy w takiej sytuacji koniecznie składanie wniosku o ustalenie Warunków Zabudowy i Zagospodarowania Terenu (WZIZT)?

Po zmianie przeznaczenia gruntów muszę złożyć wniosek o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej?

Dodam tylko, że działka posiada dostęp do drogi gminnej oraz graniczy z działką już zabudowaną.

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 kwietnia 2015, 18:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Właśnie najgorsze w tym wszystkim jest oczekiwanie. Polecam Ci poczytanie branżowych forów i blogów odnośnie odrolnienia działki np. na stronie MG projekt. Na pewno w końcu dokopiesz się do potrzebnych Ci informacji. Zostaje jeszcze zasięgnięcie opinii rzeczoznawcy i prawnika, powodzenia :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 czerwca 2015, 11:39

Zgadzam sie: good 0 bad

nie boisz si ę ze jednak ta działka nie zostanie odrolniona? Myślałam ze to obecni właściciele powinni to zrobic. Lepiej dopytaj się dokładnie urzedników.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 sierpnia 2015, 15:38

Zgadzam sie: good 0 bad

z takimi sprawami nie ma żartów ja mam sasiadów którzy probuja za wszelka cene sprzedac pole na działki budowlane a jak na razuie nikt im tego nie odrolnił.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 listopada 2015, 23:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Czytałam kiedyś kilka ciekawych poradników związanych z przekształcaniem gruntów na http://www.grunttozysk.pl/. Specjaliści w tej dziedzinie pomagają wielu osobom dobrze lokować wolne środki po to, by osiągnąć spore zyski związane głównie ze wzrostem wartości ziemi i przekształcaniem działek na te budowlane. Nie jest to łatwe, więc najlepiej skorzystać z oferty SaveInvest. Ich program inwestycyjny "Grunt to zysk" ma spore zainteresowanie ze strony inwestorów

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 listopada 2015, 11:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Też słyszałam o tej firmie. Cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Razem z narzeczonym sami zainwestowaliśmy i kupiliśmy mieszkanie. Zastanawiamy się też nad zainwestowaniu w grunt. Bardzo nam się podoba kompleks działek w Jaworku. Pierwsza wpłata to tylko 6000 zł a kolejne 500 zł miesięcznie. Takie inwestycje są bardzo opłacalne. Czy ktoś z Was próbował?

Zgłoś | Cytuj | Link

16 grudnia 2015, 09:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Sami zastanawiamy się nad kupnem ziemi rolnej i jej przekształcenie w działkę budowlaną. Trochę na ten temat czytałam i nie zawsze jest to proste, a w przypadku gdy ziemia jest dobrej jakości i wymaga zgody Ministerstwa to niestety bardzo różnie bywa.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 311

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >