Ogrody Zimowe

« Powrót do grupy: Ogrody

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

14 lutego 2011, 14:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Pomimo, że zima tego roku nas oszczędziła (przynajmniej na razie), marzy mi się ogród zimowy. Taki w którym, będę mógł rozkoszować się zapachem kwiatów i zielenią, gdy na zewnątrz panują mrozy. Macie jakieś projekty lub fotki ogrodów zimowych? Jak wy się na to zapatrujecie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 lutego 2011, 20:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobra (droga) opcją jest podgrzewany ogród zimowy i rośliny egzotyczne.

Ech ... mozna pomarzyć, ale niektorzy moga sobie pozwolić :-(

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 lutego 2011, 11:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Wydaje mi się, że adaptacja oranżerii czy budowa przy domu "ogrodu zimowego" nie wiąże się z "aż takimi" kosztami. Zależy jak się do tego podejdzie. Ogrzewany "ogród zimowy" to faktycznie wspaniała aczkolwiek stosunkowo droga inwestycja.



Zgłoś | Cytuj | Link

17 marca 2011, 12:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Całe szczęście za moment będzie ciepło i będzie można wyjść rano z kawką na taras. Za ogrodami zimowymi zaczniemy tęsknić dopiero na Jesień :)

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lipca 2011, 12:48

Zgadzam sie: good 0 bad

My dłuuuuuugo zastanawialiśmy się nad wykonaniem oranżerii ( w końcu koszty są nie małe) i jakoś tak nie do końca wiedzieliśmy czego chcemy. Przypadkiem trafiliśmy na firmę z Milanówka gdzie doradzono nam ciekawą rzecz: oranżerie z tarasem. Mieszkamy razem z rodzicami w domku piętrowym (dwa mieszkania połączone klatką schodową z oddzielnym wejściem) a przy tym rozwiązaniu rodzice na dole mają śliczniutki ogród zimowy a my na górze spory taras icon_biggrin.gif
Jeśli chodzi o jakoś wykonania i profesjonalizm to spokojnie mogę ich polecić!
Firma nazywa się Kulbud ( www.kulbud.com.pl ) i w realizacjach są zdjęcia naszego tarasiku, zimowe coprawda ale można spojrzeć jak to wygląda.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 lipca 2011, 14:50

Zgadzam sie: good 0 bad

@miodozer Bardzo fajnie to wygląda. A jaki był orientacyjny koszt takiej inwestycji? Oczywiście jeżeli nie jest to tajemnicą :)

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lipca 2011, 15:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Generalnie bardzo dużo zależy od "opcji" jaką sobie wybierzesz. Np. na samych szybach różnica między antywłamaniowymi a zwykłymi to było jakieś 200 zł/m2. Z tego co pamiętam to całość (razem z płytkami na górze czy barierką) jakieś 60tys. Ale z tego co pamiętam to najbardziej ekonomiczna wersja (z przeszklonym dachem bez tarasu) to było koło 20tys.
A swoją drogą ogród zimowy to suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper sprawa :)

Zgłoś | Cytuj | Link

12 lipca 2011, 13:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogród zimowy to świetna sprawa. Znajomi mają i w zimie naprawdęsuper się tam siedzi, zwłaszcza, gdy na zewnątrz tony śniegu.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 lipca 2011, 13:36

Zgadzam sie: good 0 bad

@miodozer a możesz wrzucić fotkę? Bo chętnie bym zobaczył jak to wygląda. Tez rozkminiam nad ogrodem zimowym, niesamowicie zieleń mnie uspokaja, pyzatym chciałbym mieć takie miejsce gdzie spokojnie będę mógł sobie usiąść, odpocząć, poczytać ciekawą książkę... Ale czy taki ogród należy "urządzać" pod kątem tematycznym np. jak egzotyka to same egzotyczne? Czy można łączyć?

Zgłoś | Cytuj | Link

13 lipca 2011, 14:09

Zgadzam sie: good 0 bad

@Rafaello lepiej nic nie mów... też mam ochotę u siebie zamienić standardowy balkon na ogród zimowy lecz ceny , właśnie ile taki luksus kosztuje ??

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie krzewy, kwiaty i rośliny do ogrodu? Liczba postów: 121 Grupa: Ogrody A myśleliście kiedyś nad przeprowadzeniem ekspertyzy dendrologicznej na swoich drzewach? Tutaj można na ten temat przeczytać https://limanowskie.pl/6514-komu-zl...
  • Plac zabaw dla dzieci Liczba postów: 47 Grupa: Ogrody Cześć, szukam w Zawierciu firmy, która specjalizuje się w przeglądach placów zabaw. https://foresta-placezabaw.pl/przeglady- placow-zabaw/zawiercie/ Chciałbym, a...
  • Własna uprawa pomidorów Liczba postów: 47 Grupa: Ogrody Uprawa ogrodu może być dla niektórych trudne, zwłaszcza, jeśli nie posiadają na ten temat podstawowej wiedzy. Pomocny w takiej sytuacji będzie ten poradnik ogro...
  • Woda w Ogrodzie Liczba postów: 24 Grupa: Ogrody Według mnie takie motywy bardzo fajnie wygladają. Trzeba tylko trochę sie chyba napracować, zeby stworzyć coś wyjątkowego. Widziałam tutaj http://gardenwizja.pl...
  • Jakie kwiaty? Liczba postów: 68 Grupa: Ogrody Wiecie, że już w lutym mona robić niektóre opryski na drzewach w ogrodzie? Tutaj jest to jasno i przejrzyście rozpisane https://poradnikogrodniczy.pl/opryski-d. ..

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19154 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 175

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >