Ogrzewanie w domu

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 34 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  18 19 20 21 22  ▸  ▸▸

18 września 2015, 11:04

Zgadzam sie: good 0 bad

A koszty instalacji? Ktoś powyżej wspomina iż są one niewspółmierne do pozyskiwanej energii i w perspektywie lat nie zwrócą się,czy to prawda? Chodzi mi o szacunkowe kwoty,wiadomo że dokładnie zależy to od powierzchni itd.


www.Elando.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 września 2015, 12:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Inwestycja w pompy ciepła (szczególnie gruntowe) nigdy się nie zamortyzuje!
Na ten temat żaden sprzedawca pomp nawet się nie zająknie.
Za to przedstawiają chętnie tabelki, z których wynika, że ich pompy są najtańsze jeżeli chodzi o koszty ogrzewania.
Stare przysłowie mówi: Nie wierz statystykom, których sam nie sfałszowałeś!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 października 2015, 11:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Może faktycznie coś w tym jest,tylko w takim razie jak wytłumaczyć zainteresowanie pompami ciepła,skoro wg Ciebie nie amortyzauje sie w praktyce?


www.PieceMans.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

28 października 2015, 19:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja sżłyszałem o jakiś nowych pompach ciepła, powietrze-powietrze, które działają do -40 stopni, ale czy to prawda to nie wiem. Nie przyszło mi użytkowac :)

Zgłoś | Cytuj | Link

29 października 2015, 00:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik PieceMans_pl napisał: Może faktycznie coś w tym jest,tylko w takim razie jak
wytłumaczyć zainteresowanie pompami ciepła,skoro wg
Ciebie nie amortyzauje sie w praktyce?
www.PieceMans.pl


Kto ma kasę na reklamę, może sprzedać nawet własne g..no!
Ludzie nie myślą tylko kupują, to co widzą, a nie to czego naprawdę potrzebują.
Stąd też obserwowalny trend do pomp ciepła.
Dobrze się one sprawdzają do podgrzewania wody użytkowej, ale jako źródło ciepła do CO są zbyt drogie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 października 2015, 17:01

Zgadzam sie: good 0 bad

sama pompa do ogrzewania cwu to dopiero wyrzucone pieniądze, które na pewno ci się nie zwrócą. jak już inwestować w pompę, to po całości

Zgłoś | Cytuj | Link

30 października 2015, 14:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja palę pelletem już od niecalych dwóch lat, w kotle EKO-GT KPP (16). Przy spalaniu np. tony pelletu nadal mam tylko 5 kilo popiołu, więc jest wygodnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 października 2015, 02:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: Havro napisał: Ja palę pelletem już od niecalych dwóch lat, w kotle
EKO-GT KPP (16). Przy spalaniu np. tony pelletu nadal mam
tylko 5 kilo popiołu, więc jest wygodnie.


Promuj się na Muratorze, tam takie głupoty jeszcze kupują, ale już nie długo...

Zgłoś | Cytuj | Link

31 października 2015, 02:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik przemek986 napisał: sama pompa do ogrzewania cwu to dopiero wyrzucone
pieniądze, które na pewno ci się nie zwrócą. jak już
inwestować w pompę, to po całości


Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie. Pompa ciepła do CWU, to jak najbardziej, ale do CO, to nie wszędzie się sprawdza...

Zgłoś | Cytuj | Link

4 listopada 2015, 10:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli oczywiście jest taka możliwość, warto podpiąć dom pod ogrzewanie sieciowe oferowane choćby przez http://termika.pgnig.pl/ Chyba najbardziej bezproblemowy, wygodny, a jednocześnie wydajny sposób ogrzewania.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 34 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  18 19 20 21 22  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 289

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >