Ogrzewanie w domu

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 34 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸

16 grudnia 2013, 21:07

Zgadzam sie: good 0 bad

A może ktoś dostał niedawno dotację w tym celu na terenie woj. kujawsko-pomorskiego?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 grudnia 2013, 14:04

Zgadzam sie: good 1 bad

Wie ktoś może na co można zamienić bardzo stary piec węglowy - instalacja z rur starego typu i grzejników żeliwnych (grawitacyjna), nie ma nawet termostatu - jak się nabuzuje to jest 27stopni w domu a kilka godzin później 18. Dom nieocieplany. Można zamontować jakiś piec na sensowne paliwo żeby dodać termostat i nie trzeba było przebudowywać całej instalacji...?


części do wózków widłowych

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 grudnia 2013, 14:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik kingakoszowska napisał: Wie ktoś może na co można zamienić bardzo stary piec
węglowy


Witam

W piecu węglowym można spalać również pellet. Jego wydajność jest kwestią indywidualną. Warto jednak spróbować gdyż jest szansa, że istniejąca instalacja bez przeróbek będzie równie wydajna na pellecie.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
____________________________
eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP

Zgłoś | Cytuj | Link

10 lutego 2014, 19:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Według mnie opalanie pelletem jest dobrym pomysłem . U mnie się sprawdziło w 100% Ciepło jest tak samo jak przy ekogroszku ale jeśli chodzi o to wszystko co się dzieje wokół pieca to nie ma porównania . Przy pellecie jest czysto, do takiego stopnia że nie muszę zmieniać obuwia wracając do mieszkania. Popiołu praktycznie nie ma ,ponieważ Olimp ze stelmetu spala się praktycznie w całości

Zgłoś | Cytuj | Link

15 lutego 2014, 21:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Do pelletu jestem pozytywnie nastawiona. Nie muszę chodzić i bez przerwy sprzątać kotłowni. Zamawiamy przez internet , przywożą na palecie worki ułożone równiutko , zafoliowane . Towar suchutki tylko wrzucać do podajnika i palić .

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 lutego 2014, 15:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Niekoniecznie musi to być pellet,tutaj każdy z Użytkowników przedstawi swoja opinię,jednak my jako Kociol.net chętnie pomożemy podczas wyboru dobrego kotła,tak aby spalanie było jak najniższe.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 marca 2014, 09:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja z kolei polecam coś takiego http://www.sjsgroup.pl/pl/sklep/kategoria/kot ly-gazowe,486,1171,1.html. Zdecydowałem się na kocioł podczas remontu parę lat temu i nie żałuję. Ale jest to raczej dobre rozwiązanie w przypadku mieszkań

Zgłoś | Cytuj | Link

20 marca 2014, 08:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak http://remonty-piaseczno.com/ robili mi remont w całym domu. Tzn. malowanie, instalacje wodno-kanalizacyjne, montaż brodzików, umywalek i takich tam. To zaproponowali mi montaż ogrzewania podłogowego. Takie ogrzewanie jest bardzo fajne.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 kwietnia 2014, 12:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Hydraulik w mieszkaniu mojej mamy polecił jej piec gazowy Junkersa. Małe mieszkanko, niecałe 40 m2, ona mieszka sama i jest bardzo zadowolona z rachunków. My w domu mamy węglowy, przestawiony na pellet - no i wychodzi zdecydowanie drożej, chociaż gabaryty domu i mieszkania zdecydowanie się różnią, no i nas jest czwórka.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 kwietnia 2014, 18:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie gazowe w praktyce wychodzi drogo,no chyba że mamy małe i dobrze izolowane mieszkanie,wtedy faktycznie nie ma się czego obawiać. Trzeba wszystko dokładnie przeanalizować pod względem kosztów.


www.Kociol.net

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 34 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 176

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >