Ogrzewanie węglem

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

18 kwietnia 2015, 00:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak jakoś się składa, że pamiętam czasy gdy paliłem węglem w piecu kaflowym w starej kamienicy
i musiałem spalić ponad 2 tony węgla by ogrzać 2 pokojowe mieszkanie o powierzchni 55 m.
To były 2 pokoje i okazjonalne ogrzewanie w kuchni.

Nie sądzę, że w międzyczasie kaloryczność węgla wzrosła, a piece kaflowe osiągneły wydajność
120%. Do dziś ludzie korzystają z tego typu ogrzewań, w większości osoby starsze.

Sam koszt węgla, to nie same koszty ogrzewania, trzeba też pamiętać, że do rozpałki potrzebny jest papier (gazety) i drewno pocięte na kawałki. To też są koszty ogrzewania, które się przemilcza.
O kominiarzu nie wspomnę.

Do tego dochodzi codzienna obsługa pieca. Wyczyszczenie paleniska, wyniesienie popiołu.
Nie każdy mieszka na parterze. Węgiel trzeba przynieść z piwnicy do mieszkania. Tak samo drewno. Ktoś musi je porąbać.

Ciekaw jestem jakby sobie poradzili aktualni zwolennicy ogrzewań węglem, gdyby przyszłoby im
w wieku 70 do 80 lat uprawiać tego rodzaju gimnastykę. Na dzieci, raczej nie ma co liczyć...

Większość ludzi palących w piecach to ludzie w podeszłym wieku.
Można by im pomóc zamieniając piece, na ogrzewanie podczerwienią.(podłogowe, sufitowe, panele grzewcze na podczerwień)
Efektywne w eksploatacji, tańsze od ogrzewania węglem i bezobsługowe!
Do tego dla tych, którzy decydują się na zmianę ogrzewania węglem na inne, miasta i gminy
posiadają specjalne fundusze, które pozwalają praktycznie na całkowite sfinansowanie wymiany ogrzewania.
Wystarczy poinformować się we właściwym urzędzie..

Każdy myślący człowiek pomógłby swoim rodzicom w wymianie ogrzewania na takie, które by
pozwoliło im na godne spędzenie reszty życia bez troski o to, kto im napali w piecu, jak sami nie
będą wstanie tego zrobić!

Tylko ludzie wyzbyci wszelkich uczuć będą czekali, by rodzice zeszli szybko z tego świata i zostawili im swój majątek. Zimno najszybciej zabija...

Obawiam się, że takich jest spora ilość. Osoby starsze, pozbawione dostępu do internetu nie mają pojęcia, że mogą zmienić swój los na lepszy, a "bliscy" nie są zainteresowani zmianą tego stanu. :(

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 maja 2015, 09:32

Zgadzam sie: good 1 bad

Dziś ogrzewanie paliwami stałymi nie musi być tak uciążliwe bo są kotły z podajnikami. Wiadomo że wszystko zależy od pogody, paliwa jakim się pali i od pojemności zasobnika ale średnio kotłownię można odwiedzać 2-3 razy w tygodniu. Co do wymiany kotłów to firmy zajmujące się techniką grzewczą jak na przykład Buderus, też pomagają w uzyskaniu dotacji na ten cel. Za kilka lat to pewnie w całym kraju będzie zakaz palenia węglem.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 maja 2015, 10:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Moja znajoma ma właśnie piec kołtona z podajnikiem i faktycznie jest to dużo wygodniejsze rozwiązanie niż piec tradycyjny. Nie trzeba chodzić i co dwie godziny dokładać. Robi to za nas automatyka.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 maja 2015, 12:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Wystarczy dobry sterownik plus dmuchawa i podajnik a faktycznie prace grzewcze podczas zimy mamy ułatwione. Akurat u nas spotkacie kilka ciekawych modeli,warto zerknąć na www.PieceMans.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

25 maja 2015, 21:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Wygodniej już mieć regulator temperatury i palić gazem, ale jak kto lubi oczywiście i jak kto ma możliwości finansowe.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 czerwca 2015, 09:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie nie musi być drogie. Najtańsze są ogrzewania na podczerwień.
Idealnie nadają się do ogrzewania mieszkań ogrzewanych dotychczas piecami kaflowymi.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 czerwca 2015, 11:38

Zgadzam sie: good 0 bad

ja bym nie ryzkował kupowania kotła na węgiel po tym jak wyszlo rozporządzenie żeby ograniczyc emisje co2 do powietrza. Może lepiej postawić na ekologiczne paliwo, ja mam kociol na pellet od http://kolton.pl/ i jestem zadowolony.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 czerwca 2015, 13:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak, ale takie rozporządzenie raczej tyczy się głównie firm zajmujących się większą produkcją. ;) Ja u siebie posiadam ogrzewanie centralne które opalam węglem od firmy http://weglosmyk.pl/ i jestem bardzo zadowolony zarówno ze stosunkowo niskiej ceny, jak i samej jakosci ogrzewania

Zgłoś | Cytuj | Link

17 czerwca 2015, 16:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Kotły uniwersalne pod kątem opału są najlepsze , zgadzam sie zdecydowanie z poprzednikami. Ja wybrałem taki co moge w nim palic min pestkami wiśni - od roku mam ARES EKOWITT z rynnowym podawaniem, suche pestki spala idealnie, inne paliwa też
- a wiecie ile kosztuje tona pestek? na olx 150zł sobie życzą - fakt ze idzie z 2x więcej niż miału weglowego ale popiołu mniej znacznie no i cena bez porównania, wychodzi mega oszczędnie

Zgłoś | Cytuj | Link

18 czerwca 2015, 13:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Kotły na paliwa stałe odpowiedzialne są za większość zanieczyszczeń w atmosferze i choroby dróg układu oddechowego.
Kto dziś w czymś takim pali jest szkodnikiem i trucicielem naszego środowiska naturalnego.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 370 Grupa: Robimy inst... Wybór ogrzewania to inwestycja na lata, więc nie można podejść do tego zbyt lekko. Na pewno firma https://sisettemp.pl/ będzie w stanie nam doradzić, jakie ogrz...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19132 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 305

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >